Suzuki predstaví v Tokiu nové štúdie

Streda, 30 november 2011

Na blížiacom sa autosalóne Tokyo Motor Show, ktorý bude v dňoch 2. – 11. decembra, predstaví Suzuki automobily a motocykle, ktoré plnia očakávania zákazníkov.

Suzuki Regina
Štúdia s menom Regina je jednou z noviniek Suzuki, ktoré sa predstavia v Tokiu

Suzuki predstaví na tokijskom autosalóne hneď niekoľko noviniek. Medzi automobilmi zaujme štúdia budúcej generácie kompaktného automobilu pre globálny trh s menom Regina. Päťdverový automobil sa vyznačuje excelentnou aerodynamikou, nízkou spotrebou a emisiami, má výnimočný dizajn exteriéru aj interiéru.

Štúdia s dĺžkou 3550 mm sa môže pochváliť o desať percent nižším koeficientom odporu vzduchu ako porovnateľné automobily a váhou len 730 kg. Vzdušný interiér ponúka hypermoderný dizajn a jednoduché ovládanie prostredníctvom dotykových displejov. Benzínový agregát s objemom 0,8 l spotrebuje len 3,13 l/100km a produkuje len 70 gramov emisií CO2 na jeden kilometer.

Suzuki Q-concept
Ako z rozprávky vyzerá koncept Q-concept, ktorý zaujme vzhľadom i variabilitou

Flexibilný Q-concept zaujme nielen vonkajším vzhľadom, ale najmä variabilitou. Predstavuje niečo medzi automobilom a motocyklom, pričom využíva prednosti každého z nich. Z automobilu si zobralo komfort a z motocykla mobilitu a minimálne nároky na parkovanie. Dva a pol metrové vozidlo je určené pre všetkých, ktorí denne absolvujú trasu okolo 10 km za prácou, do školy, na nákupy, k lekárovi a podobne. Jeho vnútorný priestor možno prispôsobiť preprave jednej dospelej osoby a dvoch detí, či dvoch dospelých a môže slúžiť aj na prepravu jednej osoby a menšieho nákladu.

Najbližšie k realite je Swift EV Hybrid Concept. Zvonka ho odlišuje nový tvar svetlometov a disky kolies. Pri vývoji hybridnej verzie známeho modelu vychádzali konštruktéri zo skutočnosti, že typický Japonec prejde denne približne 20 až 30 kilometrov. Na to stačí konceptu Swift EV Hybrid len jedno približne 30 minútové nabitie. Automobil má aj spaľovací motor s objemom 0,66 litra, ktorý zásobuje batérie vozidla elektrickou energiou.

Suzuki Swift EV Hybrid
Na ekológiu má zacielené koncept Swift EV Hybrid. Má spaľovací motor s objemom 0,66 litra, ktorý zásobuje batérie vozidla elektrickou energiou.

V Tokiu sa predstaví aj nový Swift Sport, ktorý ponúka výrazne vyšší výkon, nové prevodovky a ďalšie vylepšenia pre maximálny pôžitok z dynamickej jazdy. Zároveň predstavuje evolúciu v oblasti spotreby a komfortu.

Autor: janGold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.