Suzuki predstaví v Tokiu nové štúdie

Streda, 30 november 2011

Na blížiacom sa autosalóne Tokyo Motor Show, ktorý bude v dňoch 2. – 11. decembra, predstaví Suzuki automobily a motocykle, ktoré plnia očakávania zákazníkov.

Suzuki Regina
Štúdia s menom Regina je jednou z noviniek Suzuki, ktoré sa predstavia v Tokiu

Suzuki predstaví na tokijskom autosalóne hneď niekoľko noviniek. Medzi automobilmi zaujme štúdia budúcej generácie kompaktného automobilu pre globálny trh s menom Regina. Päťdverový automobil sa vyznačuje excelentnou aerodynamikou, nízkou spotrebou a emisiami, má výnimočný dizajn exteriéru aj interiéru.

Štúdia s dĺžkou 3550 mm sa môže pochváliť o desať percent nižším koeficientom odporu vzduchu ako porovnateľné automobily a váhou len 730 kg. Vzdušný interiér ponúka hypermoderný dizajn a jednoduché ovládanie prostredníctvom dotykových displejov. Benzínový agregát s objemom 0,8 l spotrebuje len 3,13 l/100km a produkuje len 70 gramov emisií CO2 na jeden kilometer.

Suzuki Q-concept
Ako z rozprávky vyzerá koncept Q-concept, ktorý zaujme vzhľadom i variabilitou

Flexibilný Q-concept zaujme nielen vonkajším vzhľadom, ale najmä variabilitou. Predstavuje niečo medzi automobilom a motocyklom, pričom využíva prednosti každého z nich. Z automobilu si zobralo komfort a z motocykla mobilitu a minimálne nároky na parkovanie. Dva a pol metrové vozidlo je určené pre všetkých, ktorí denne absolvujú trasu okolo 10 km za prácou, do školy, na nákupy, k lekárovi a podobne. Jeho vnútorný priestor možno prispôsobiť preprave jednej dospelej osoby a dvoch detí, či dvoch dospelých a môže slúžiť aj na prepravu jednej osoby a menšieho nákladu.

Najbližšie k realite je Swift EV Hybrid Concept. Zvonka ho odlišuje nový tvar svetlometov a disky kolies. Pri vývoji hybridnej verzie známeho modelu vychádzali konštruktéri zo skutočnosti, že typický Japonec prejde denne približne 20 až 30 kilometrov. Na to stačí konceptu Swift EV Hybrid len jedno približne 30 minútové nabitie. Automobil má aj spaľovací motor s objemom 0,66 litra, ktorý zásobuje batérie vozidla elektrickou energiou.

Suzuki Swift EV Hybrid
Na ekológiu má zacielené koncept Swift EV Hybrid. Má spaľovací motor s objemom 0,66 litra, ktorý zásobuje batérie vozidla elektrickou energiou.

V Tokiu sa predstaví aj nový Swift Sport, ktorý ponúka výrazne vyšší výkon, nové prevodovky a ďalšie vylepšenia pre maximálny pôžitok z dynamickej jazdy. Zároveň predstavuje evolúciu v oblasti spotreby a komfortu.

Autor: janGold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.