Suzuki predstaví v Tokiu nové štúdie

Streda, 30 november 2011

Na blížiacom sa autosalóne Tokyo Motor Show, ktorý bude v dňoch 2. – 11. decembra, predstaví Suzuki automobily a motocykle, ktoré plnia očakávania zákazníkov.

Suzuki Regina
Štúdia s menom Regina je jednou z noviniek Suzuki, ktoré sa predstavia v Tokiu

Suzuki predstaví na tokijskom autosalóne hneď niekoľko noviniek. Medzi automobilmi zaujme štúdia budúcej generácie kompaktného automobilu pre globálny trh s menom Regina. Päťdverový automobil sa vyznačuje excelentnou aerodynamikou, nízkou spotrebou a emisiami, má výnimočný dizajn exteriéru aj interiéru.

Štúdia s dĺžkou 3550 mm sa môže pochváliť o desať percent nižším koeficientom odporu vzduchu ako porovnateľné automobily a váhou len 730 kg. Vzdušný interiér ponúka hypermoderný dizajn a jednoduché ovládanie prostredníctvom dotykových displejov. Benzínový agregát s objemom 0,8 l spotrebuje len 3,13 l/100km a produkuje len 70 gramov emisií CO2 na jeden kilometer.

Suzuki Q-concept
Ako z rozprávky vyzerá koncept Q-concept, ktorý zaujme vzhľadom i variabilitou

Flexibilný Q-concept zaujme nielen vonkajším vzhľadom, ale najmä variabilitou. Predstavuje niečo medzi automobilom a motocyklom, pričom využíva prednosti každého z nich. Z automobilu si zobralo komfort a z motocykla mobilitu a minimálne nároky na parkovanie. Dva a pol metrové vozidlo je určené pre všetkých, ktorí denne absolvujú trasu okolo 10 km za prácou, do školy, na nákupy, k lekárovi a podobne. Jeho vnútorný priestor možno prispôsobiť preprave jednej dospelej osoby a dvoch detí, či dvoch dospelých a môže slúžiť aj na prepravu jednej osoby a menšieho nákladu.

Najbližšie k realite je Swift EV Hybrid Concept. Zvonka ho odlišuje nový tvar svetlometov a disky kolies. Pri vývoji hybridnej verzie známeho modelu vychádzali konštruktéri zo skutočnosti, že typický Japonec prejde denne približne 20 až 30 kilometrov. Na to stačí konceptu Swift EV Hybrid len jedno približne 30 minútové nabitie. Automobil má aj spaľovací motor s objemom 0,66 litra, ktorý zásobuje batérie vozidla elektrickou energiou.

Suzuki Swift EV Hybrid
Na ekológiu má zacielené koncept Swift EV Hybrid. Má spaľovací motor s objemom 0,66 litra, ktorý zásobuje batérie vozidla elektrickou energiou.

V Tokiu sa predstaví aj nový Swift Sport, ktorý ponúka výrazne vyšší výkon, nové prevodovky a ďalšie vylepšenia pre maximálny pôžitok z dynamickej jazdy. Zároveň predstavuje evolúciu v oblasti spotreby a komfortu.

Autor: janGold
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.