Suzuki predstavilo modely pre Indiu

Nedeľa, 15 január 2012

Suzuki predstavilo na perspektívnom indickom trhu nový model sedemmiestneho kompaktného MPV Ertiga a kompaktný koncept SUV s menom XAα určený pre mestské a prímestské oblasti. Rovnako aj dva nové modely motocyklov.

Suzuki Concept SUV
SUV špeciálne určené pre Indiu predstavil japonský výrobca na Auto Expo v Dillí

Novinky pre indický trh uviedlo Suzuki na 11. ročníku Auto Expo 2012, ktorý sa práve skončil v indickom New Delhi, ktoré navštívi každoročne okolo 1,8 milióna návštevníkov. Tohto roku sa na Auto Expo 2012 zúčastnilo až 2100 vystavovateľov.

Sedemmiestne MPV Suzuki Ertiga môže mať pod kapotou alternatívne benzínový motor 1,4 litra alebo dieselový 1,3 litra. Ponúka tri rady sedadiel, ľahkú a kompaktnú karosériu, priestrannú kabínu, pohodlnú jazdu a je ľahko ovládateľné.

Motory s nižším zdvihovým objemom spĺňajú nároky na efektívnu prepravu a úspornú spotrebu. Ertiga tak svojimi vlastnosťami ašpiruje na pozíciu priekopníka pre nový trh kompaktných 3radových vozidiel.

Suzuki Ertiga
Kompaktné sedemmiestne MPV Ertiga obohatí indický trh už v prvom polroku 2012

Suzuki Ertiga, osobitne vhodné pre viacčlenné indické rodiny, sa začne v Indii predávať na jar tohto roku.

Autor: janGold
Komentáre
Velmi pekne auto.
Ja som verna znacke Suzuki. Teraz mam SX4.
Rada by som si vyskusala novy model XAg.
Pridal Helana Gunarova vo štvrtok 27 septembra 2012 o 05:55
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.