Suzuki predstavilo modely pre Indiu

Nedeľa, 15 január 2012

Suzuki predstavilo na perspektívnom indickom trhu nový model sedemmiestneho kompaktného MPV Ertiga a kompaktný koncept SUV s menom XAα určený pre mestské a prímestské oblasti. Rovnako aj dva nové modely motocyklov.

Suzuki Concept SUV
SUV špeciálne určené pre Indiu predstavil japonský výrobca na Auto Expo v Dillí

Novinky pre indický trh uviedlo Suzuki na 11. ročníku Auto Expo 2012, ktorý sa práve skončil v indickom New Delhi, ktoré navštívi každoročne okolo 1,8 milióna návštevníkov. Tohto roku sa na Auto Expo 2012 zúčastnilo až 2100 vystavovateľov.

Sedemmiestne MPV Suzuki Ertiga môže mať pod kapotou alternatívne benzínový motor 1,4 litra alebo dieselový 1,3 litra. Ponúka tri rady sedadiel, ľahkú a kompaktnú karosériu, priestrannú kabínu, pohodlnú jazdu a je ľahko ovládateľné.

Motory s nižším zdvihovým objemom spĺňajú nároky na efektívnu prepravu a úspornú spotrebu. Ertiga tak svojimi vlastnosťami ašpiruje na pozíciu priekopníka pre nový trh kompaktných 3radových vozidiel.

Suzuki Ertiga
Kompaktné sedemmiestne MPV Ertiga obohatí indický trh už v prvom polroku 2012

Suzuki Ertiga, osobitne vhodné pre viacčlenné indické rodiny, sa začne v Indii predávať na jar tohto roku.

Autor: janGold
Komentáre
Velmi pekne auto.
Ja som verna znacke Suzuki. Teraz mam SX4.
Rada by som si vyskusala novy model XAg.
Pridal Helana Gunarova vo štvrtok 27 septembra 2012 o 05:55
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.