Suzuki Splash: praktický a do mesta

Utorok, 03 júl 2007

V roku 2000 Suzuki predstavil a v lete začal predávať zaujímavý mikrovan Wagon R+. U niekoho vzbudil rozpačité dojmy, iní si ho zamilovali. Vysoká krabicovitá karoséria ponúkala na svoje vonkajšie rozmery neuveriteľne priestranný interiér. A práve na tradíciu začatú Wagonom R+ (aj sesterským modelom Opel Agila) nadväzuje novinka Suzuki Splash, malý mestský automobil, ktorý vyvinulo dizajnérske centrum japonskej automobilky a General Motors.

Suzuki Splash Suzuki Splash

Model zameraný na európskeho zákazníka ponúkne automobil s moderným dizajnom a veľmi praktickou kabínou. Aj Splash, podobne ako Wagon R+, bude mať svojho nemeckého dvojníka, ktorý sa vzhľadovo bude len málo kozmeticky odlišovať, po mechanickej stránke budú však oba modely prakticky zhodné. Tentoraz si zákazník bude mať možnosť vybrať niektorú z troch ponúkaných pohonných jednotiek. Dva benzínové motory, trojvalec 1,0 l (65 k) a štvorvalec 1,2 l (86 k) doplní turbodiesel 1,3 l s výkonom 75 k.

Suzuki Splash Suzuki Splash

Všetky motory budú veľmi úsporné, benzínové s kombinovanou spotrebou 5,3 a 5,7 l/100 km, naftový spotrebuje menej ako päť litrov. Slabší benzínový motor a turbodiesel budú spolupracovať s päťstupňovou mechanickou prevodovkou s ručným radením, silnejší benzínový so štvorstupňovým automatom.

Interiér sľubuje praktický a variabilný priestor. Delené zadné sedadlá v pomere 60:40 po sklopení zväčšia základný batožinový priestor 225 litrov na takmer štvornásobok, na 1050 litrov.

Suzuki Splash Suzuki Splash

Suzuki Splash má spĺňať novú predstavu malého auta. Bude priestranný, kompaktný, dynamický, dobre ovládateľný s moderným dizajnom. Tiež kvalitný, výkonný, úsporný i ekologický. Ale aj bezpečný, k čomu mu má slúžiť až šesť airbagov a ESP.

Svetovú premiéru bude mať Splash v septembri tohto roku na autosalóne vo Frankfurte. Nové modely Suzuki Splash a jeho dvojča so znakom Opel by sa mali dostať na európsky trh začiatkom budúceho roka.

Komentáre
tak a máme na trhu dalšie malé auto za veľké peniaze. videl som cenník a nič moc za to už doveziem z vonka riadnu káru ale ak to nevadí predajcom tak potom nič. čágo belo
Pridal janko hraško v sobotu 08 marca 2008 o 16:03
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.