Suzuki Splash: praktický a do mesta

Utorok, 03 júl 2007

V roku 2000 Suzuki predstavil a v lete začal predávať zaujímavý mikrovan Wagon R+. U niekoho vzbudil rozpačité dojmy, iní si ho zamilovali. Vysoká krabicovitá karoséria ponúkala na svoje vonkajšie rozmery neuveriteľne priestranný interiér. A práve na tradíciu začatú Wagonom R+ (aj sesterským modelom Opel Agila) nadväzuje novinka Suzuki Splash, malý mestský automobil, ktorý vyvinulo dizajnérske centrum japonskej automobilky a General Motors.

Suzuki Splash Suzuki Splash

Model zameraný na európskeho zákazníka ponúkne automobil s moderným dizajnom a veľmi praktickou kabínou. Aj Splash, podobne ako Wagon R+, bude mať svojho nemeckého dvojníka, ktorý sa vzhľadovo bude len málo kozmeticky odlišovať, po mechanickej stránke budú však oba modely prakticky zhodné. Tentoraz si zákazník bude mať možnosť vybrať niektorú z troch ponúkaných pohonných jednotiek. Dva benzínové motory, trojvalec 1,0 l (65 k) a štvorvalec 1,2 l (86 k) doplní turbodiesel 1,3 l s výkonom 75 k.

Suzuki Splash Suzuki Splash

Všetky motory budú veľmi úsporné, benzínové s kombinovanou spotrebou 5,3 a 5,7 l/100 km, naftový spotrebuje menej ako päť litrov. Slabší benzínový motor a turbodiesel budú spolupracovať s päťstupňovou mechanickou prevodovkou s ručným radením, silnejší benzínový so štvorstupňovým automatom.

Interiér sľubuje praktický a variabilný priestor. Delené zadné sedadlá v pomere 60:40 po sklopení zväčšia základný batožinový priestor 225 litrov na takmer štvornásobok, na 1050 litrov.

Suzuki Splash Suzuki Splash

Suzuki Splash má spĺňať novú predstavu malého auta. Bude priestranný, kompaktný, dynamický, dobre ovládateľný s moderným dizajnom. Tiež kvalitný, výkonný, úsporný i ekologický. Ale aj bezpečný, k čomu mu má slúžiť až šesť airbagov a ESP.

Svetovú premiéru bude mať Splash v septembri tohto roku na autosalóne vo Frankfurte. Nové modely Suzuki Splash a jeho dvojča so znakom Opel by sa mali dostať na európsky trh začiatkom budúceho roka.

Komentáre
tak a máme na trhu dalšie malé auto za veľké peniaze. videl som cenník a nič moc za to už doveziem z vonka riadnu káru ale ak to nevadí predajcom tak potom nič. čágo belo
Pridal janko hraško v sobotu 08 marca 2008 o 16:03
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.