Suzuki Splash teraz ešte úspornejší

Sobota, 10 september 2011

Suzuki Splash je príťažlivé mini MPV nielen svojím dizajnom a priestranným interiérom, ale aj prevádzkovými a užívateľskými vlastnosťami. Vďaka technológii Dual VVT dosahuje teraz aj jeho menší trojvalec vyšší výkon a nižšiu spotrebu a emisie.

Suzuki Splash
Mini MPV Suzuki Splash s menším inovovaným litrovým trojvalcom je s variabilným časovaním ventilov Dual VVT výkonnejší a úspornejší ako jeho predchodca

Model Splash ponúka dve motorizácie: litrový trojvalec a 1,2litrový štvorvalec. Väčší motor s duálnym variabilným časovaním ventilov Dual VVT sa pod kapotu modelu Splash dostal už koncom minulého roka. Zvýšil sa tým jeho výkon o 8 koní z 86 na 94 koní a krútiaci moment o 4 Nm.

Teraz variabilné časovanie nasávacích a výfukových ventilov Dual VVT dostáva aj menší kompaktný vysokootáčkový litrový trojvalec, ktorý ponúka nižšiu spotrebu 4,8 l/100km (predtým 5,1 l/100km) i menej emisií CO2 109 g/km (predtým 119 g/km). Výkon motora je vyšší, namiesto 65 koní má inovovaný motor 68 koní.

Najpredávanejšou je verzia 1,2 GS AAC s atraktívnou výbavou. Obsahuje klimatizáciu, rádio s CD/MP3, vyhrievané predné sedadlá a vonkajšie spätné zrkadlá, kompletný bezpečnostný balík s ESP, ABS s brzdovým asistentom, šiestimi airbagmi a úchyty detských sedačiek Isofix na zadných sedadlách.

Modely Spash s motormi 1,0 a 1,2 litra s Dual VVT sú v predaji od septembra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.