Suzuki Swift odteraz ponúka viac

Piatok, 11 júl 2014

Suzuki Swift, najžiadanejší model japonskej automobilky, sa na Slovensko začal dodávať s rozšírenou sériovou výbavou. A to aj napriek tomu, že už doteraz ponúkal viac výbavy, ako je štandard v tejto kategórii.

1 Suzuki Swift

V strednom stupni výbavy, ktorý má nové označenie GL, pribudol tempomat s ovládaním na kožou potiahnutom volante, zadné parkovacie senzory, LED denné a hmlové svetlá, indikátor zaradenia prevodového stupňa a monitorovanie tlaku v pneumatikách.

Najvyšší stupeň výbavy s novým označením GLX ponúka navyše napríklad pre túto triedu bezkľúčový vstup a štartovanie, automatickú klimatizáciu či bezdrôtové pripojenie telefónu cez bluetooth.

Swift využíva dve základné motorizácie. Benzínový štvorvalec 1,2 VVT (69 kW/94 k; 118 Nm) v kombinácii s päťstupňovou manuálnou alebo štvorstupňovou automatickou prevodovkou a s kombinovanou spotrebou 5,0 l/100 km.

2 Suzuki Swift

Druhou pohonnou jednotkou je štvorvalcový turbodiesel 1,3 DDiS (55 kW/75 k; 190 Nm) s päťstupňovou manuálnou prevodovkou a so spotrebou len 3,9 l/100 km. Swift tak ponúka nielen vyspelé a výkonné agregáty, vysokú bezpečnosť, spoľahlivosť, relatívne nízke obstarávacie a prevádzkové náklady, ale aj bohatú sériovú výbavu.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.