Suzuki Swift odteraz ponúka viac

Piatok, 11 júl 2014

Suzuki Swift, najžiadanejší model japonskej automobilky, sa na Slovensko začal dodávať s rozšírenou sériovou výbavou. A to aj napriek tomu, že už doteraz ponúkal viac výbavy, ako je štandard v tejto kategórii.

1 Suzuki Swift

V strednom stupni výbavy, ktorý má nové označenie GL, pribudol tempomat s ovládaním na kožou potiahnutom volante, zadné parkovacie senzory, LED denné a hmlové svetlá, indikátor zaradenia prevodového stupňa a monitorovanie tlaku v pneumatikách.

Najvyšší stupeň výbavy s novým označením GLX ponúka navyše napríklad pre túto triedu bezkľúčový vstup a štartovanie, automatickú klimatizáciu či bezdrôtové pripojenie telefónu cez bluetooth.

Swift využíva dve základné motorizácie. Benzínový štvorvalec 1,2 VVT (69 kW/94 k; 118 Nm) v kombinácii s päťstupňovou manuálnou alebo štvorstupňovou automatickou prevodovkou a s kombinovanou spotrebou 5,0 l/100 km.

2 Suzuki Swift

Druhou pohonnou jednotkou je štvorvalcový turbodiesel 1,3 DDiS (55 kW/75 k; 190 Nm) s päťstupňovou manuálnou prevodovkou a so spotrebou len 3,9 l/100 km. Swift tak ponúka nielen vyspelé a výkonné agregáty, vysokú bezpečnosť, spoľahlivosť, relatívne nízke obstarávacie a prevádzkové náklady, ale aj bohatú sériovú výbavu.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.