Suzuki Swift odteraz ponúka viac

Piatok, 11 júl 2014

Suzuki Swift, najžiadanejší model japonskej automobilky, sa na Slovensko začal dodávať s rozšírenou sériovou výbavou. A to aj napriek tomu, že už doteraz ponúkal viac výbavy, ako je štandard v tejto kategórii.

1 Suzuki Swift

V strednom stupni výbavy, ktorý má nové označenie GL, pribudol tempomat s ovládaním na kožou potiahnutom volante, zadné parkovacie senzory, LED denné a hmlové svetlá, indikátor zaradenia prevodového stupňa a monitorovanie tlaku v pneumatikách.

Najvyšší stupeň výbavy s novým označením GLX ponúka navyše napríklad pre túto triedu bezkľúčový vstup a štartovanie, automatickú klimatizáciu či bezdrôtové pripojenie telefónu cez bluetooth.

Swift využíva dve základné motorizácie. Benzínový štvorvalec 1,2 VVT (69 kW/94 k; 118 Nm) v kombinácii s päťstupňovou manuálnou alebo štvorstupňovou automatickou prevodovkou a s kombinovanou spotrebou 5,0 l/100 km.

2 Suzuki Swift

Druhou pohonnou jednotkou je štvorvalcový turbodiesel 1,3 DDiS (55 kW/75 k; 190 Nm) s päťstupňovou manuálnou prevodovkou a so spotrebou len 3,9 l/100 km. Swift tak ponúka nielen vyspelé a výkonné agregáty, vysokú bezpečnosť, spoľahlivosť, relatívne nízke obstarávacie a prevádzkové náklady, ale aj bohatú sériovú výbavu.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.