Suzuki Swift odteraz ponúka viac

Piatok, 11 júl 2014

Suzuki Swift, najžiadanejší model japonskej automobilky, sa na Slovensko začal dodávať s rozšírenou sériovou výbavou. A to aj napriek tomu, že už doteraz ponúkal viac výbavy, ako je štandard v tejto kategórii.

1 Suzuki Swift

V strednom stupni výbavy, ktorý má nové označenie GL, pribudol tempomat s ovládaním na kožou potiahnutom volante, zadné parkovacie senzory, LED denné a hmlové svetlá, indikátor zaradenia prevodového stupňa a monitorovanie tlaku v pneumatikách.

Najvyšší stupeň výbavy s novým označením GLX ponúka navyše napríklad pre túto triedu bezkľúčový vstup a štartovanie, automatickú klimatizáciu či bezdrôtové pripojenie telefónu cez bluetooth.

Swift využíva dve základné motorizácie. Benzínový štvorvalec 1,2 VVT (69 kW/94 k; 118 Nm) v kombinácii s päťstupňovou manuálnou alebo štvorstupňovou automatickou prevodovkou a s kombinovanou spotrebou 5,0 l/100 km.

2 Suzuki Swift

Druhou pohonnou jednotkou je štvorvalcový turbodiesel 1,3 DDiS (55 kW/75 k; 190 Nm) s päťstupňovou manuálnou prevodovkou a so spotrebou len 3,9 l/100 km. Swift tak ponúka nielen vyspelé a výkonné agregáty, vysokú bezpečnosť, spoľahlivosť, relatívne nízke obstarávacie a prevádzkové náklady, ale aj bohatú sériovú výbavu.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.