Suzuki SX4: nové špeciálne edície

Piatok, 17 jún 2011

Crossover Suzuki SX4 prichádza na Slovensko v dvoch špeciálnych edíciách s exkluzívnym dizajnom a atraktívnymi výbavami. Obe ponúkajú nové prvky v dizajne, ktoré zatraktívňujú ich vzhľad a ponúkajú lákavú výbavu odvodenú od najvyššej dostupnej verzie. Suzuki SX4 vo verziách Street a Maxi majú zatraktívniť jeden z najžiadanejších modelov japonskej značky.

Suzuki SX4
Edícia modelu Suzuki SX4 Maxi 4x4 je určená do ľahšieho terénu a na výlety do hôr

Nová špeciálna edícia Suzuki SX4 1,6 Maxi 4x4 ponúka exkluzívny vzhľad a výnimočný komfort. Štýlové dizajnové prvky možno nájsť v exteriéri aj interiéri. Zvonku zaujmú smerovky v elektricky ovládaných a sklápateľných spätných zrkadlách a 16palcové exkluzívne disky z ľahkej zliatiny. V interiéri zasa špeciálny poťah sedadiel a volant potiahnutý perforovanou kožou.

Druhou špeciálnou edíciou v najvyššej výbave je Suzuki SX4 1,6 STREET. Je určená vyznávačovom mestského štýlu. Zaujme športovo-elegantným vzhľadom, ktorý podčiarkujú športové spojlery karosérie (predný, zadný a bočné prahové), efektný spojler vzadu nad piatymi dverami a 16palcové exkluzívne disky z ľahkej zliatiny.

Suzuki SX4
Suzuki SX4 Street je pre tých, čo jazdia po meste a pohon štyroch kolies by nevyužili

Obe špeciálne edície disponujú motorom 1,6litra s výkonom 120 koní, ktorý má kombinovanú spotrebu len 6,2 l/100km. Bohatá štandardná výbava obsahuje ESP, 6 airbagov vrátane hlavových, bezkľúčové odomykanie a štartovanie, vyhrievané predné sedadlá, automatickú klimatizáciu, zatmavené zadné sklá a mnoho ďalších prvkov.

Cena špeciálnej edície Suzuki SX4 Maxi je 14 990 eur a Suzuki SX4 Street sa ponúka za 12 490 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.