Suzuki SX4: nové špeciálne edície

Piatok, 17 jún 2011

Crossover Suzuki SX4 prichádza na Slovensko v dvoch špeciálnych edíciách s exkluzívnym dizajnom a atraktívnymi výbavami. Obe ponúkajú nové prvky v dizajne, ktoré zatraktívňujú ich vzhľad a ponúkajú lákavú výbavu odvodenú od najvyššej dostupnej verzie. Suzuki SX4 vo verziách Street a Maxi majú zatraktívniť jeden z najžiadanejších modelov japonskej značky.

Suzuki SX4
Edícia modelu Suzuki SX4 Maxi 4x4 je určená do ľahšieho terénu a na výlety do hôr

Nová špeciálna edícia Suzuki SX4 1,6 Maxi 4x4 ponúka exkluzívny vzhľad a výnimočný komfort. Štýlové dizajnové prvky možno nájsť v exteriéri aj interiéri. Zvonku zaujmú smerovky v elektricky ovládaných a sklápateľných spätných zrkadlách a 16palcové exkluzívne disky z ľahkej zliatiny. V interiéri zasa špeciálny poťah sedadiel a volant potiahnutý perforovanou kožou.

Druhou špeciálnou edíciou v najvyššej výbave je Suzuki SX4 1,6 STREET. Je určená vyznávačovom mestského štýlu. Zaujme športovo-elegantným vzhľadom, ktorý podčiarkujú športové spojlery karosérie (predný, zadný a bočné prahové), efektný spojler vzadu nad piatymi dverami a 16palcové exkluzívne disky z ľahkej zliatiny.

Suzuki SX4
Suzuki SX4 Street je pre tých, čo jazdia po meste a pohon štyroch kolies by nevyužili

Obe špeciálne edície disponujú motorom 1,6litra s výkonom 120 koní, ktorý má kombinovanú spotrebu len 6,2 l/100km. Bohatá štandardná výbava obsahuje ESP, 6 airbagov vrátane hlavových, bezkľúčové odomykanie a štartovanie, vyhrievané predné sedadlá, automatickú klimatizáciu, zatmavené zadné sklá a mnoho ďalších prvkov.

Cena špeciálnej edície Suzuki SX4 Maxi je 14 990 eur a Suzuki SX4 Street sa ponúka za 12 490 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.