Suzuki SX4: nové špeciálne edície

Piatok, 17 jún 2011

Crossover Suzuki SX4 prichádza na Slovensko v dvoch špeciálnych edíciách s exkluzívnym dizajnom a atraktívnymi výbavami. Obe ponúkajú nové prvky v dizajne, ktoré zatraktívňujú ich vzhľad a ponúkajú lákavú výbavu odvodenú od najvyššej dostupnej verzie. Suzuki SX4 vo verziách Street a Maxi majú zatraktívniť jeden z najžiadanejších modelov japonskej značky.

Suzuki SX4
Edícia modelu Suzuki SX4 Maxi 4x4 je určená do ľahšieho terénu a na výlety do hôr

Nová špeciálna edícia Suzuki SX4 1,6 Maxi 4x4 ponúka exkluzívny vzhľad a výnimočný komfort. Štýlové dizajnové prvky možno nájsť v exteriéri aj interiéri. Zvonku zaujmú smerovky v elektricky ovládaných a sklápateľných spätných zrkadlách a 16palcové exkluzívne disky z ľahkej zliatiny. V interiéri zasa špeciálny poťah sedadiel a volant potiahnutý perforovanou kožou.

Druhou špeciálnou edíciou v najvyššej výbave je Suzuki SX4 1,6 STREET. Je určená vyznávačovom mestského štýlu. Zaujme športovo-elegantným vzhľadom, ktorý podčiarkujú športové spojlery karosérie (predný, zadný a bočné prahové), efektný spojler vzadu nad piatymi dverami a 16palcové exkluzívne disky z ľahkej zliatiny.

Suzuki SX4
Suzuki SX4 Street je pre tých, čo jazdia po meste a pohon štyroch kolies by nevyužili

Obe špeciálne edície disponujú motorom 1,6litra s výkonom 120 koní, ktorý má kombinovanú spotrebu len 6,2 l/100km. Bohatá štandardná výbava obsahuje ESP, 6 airbagov vrátane hlavových, bezkľúčové odomykanie a štartovanie, vyhrievané predné sedadlá, automatickú klimatizáciu, zatmavené zadné sklá a mnoho ďalších prvkov.

Cena špeciálnej edície Suzuki SX4 Maxi je 14 990 eur a Suzuki SX4 Street sa ponúka za 12 490 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.