Suzuki ukáže v Ženeve nový crossover

Štvrtok, 07 február 2013

Po tom, ako Suzuki predstavil v Paríži koncept crossoveru S-Cross, chystá na autosalóne v Ženeve začiatok marca svetovú premiéru už sériového modelu. Nový štýlový crossover s pohonom všetkých kolies, s priestranným interiérom a jedným z najväčších batožinových priestorov v segmente, vychádza z konceptu S-Cross a v ponuke Suzuki má nahradiť súčasný model SX4.

Suzuki C-crossover
Suzuki predstaví na autosalóne v Ženeve svoj nový crossover s vlastnosťami SUV i MPV

Ako bude nový crossover od Suzuki skutočne vyzerať, to zatiaľ vidíme len na dvoch fotografiách, ktoré Japonci uvoľnili pre médiá pred premiérou sériového modelu v Ženeve. Jedna z nich ukazuje siluetu nového crossoveru, druhá detail prednej časti auta s hlavným svetlometom. Meno nového modelu zatiaľ výrobca neprezradil, isté však by malo byť, že v portfóliu Suzuki nahradí model SX4.

Nový crossover by mal byť väčší ako odchádzajúci SX4, ale menší ako Grand Vitara, veľký približne ako Nissan Qashqai. Viacúčelový automobil do mestského prostredia i do ľahšieho terénu kombinuje väčšiu svetlú výšku a pohon všetkých kolies s veľkým priestorom a pohodlím pre pasažierov, teda prvky SUV a MPV.

Predpokladáme, že na pohon nového crossovera použije Suzuki súčasné pohonné jednotky z modelu SX4. Z benzínových prichádza tak do úvahy motor 1,6/120 k, spomedzi dieselových 2,0/135 k. Do úvahy však prichádzajú aj ďalšie, najmä výkonnejšie motory Suzuki. Podrobnosti o novom modeli budú známe pri svetovej premiére v Ženeve.

Suzuki C-crossover Suzuki C-crossover
Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.