Suzuki ukáže v Ženeve nový crossover

Štvrtok, 07 február 2013

Po tom, ako Suzuki predstavil v Paríži koncept crossoveru S-Cross, chystá na autosalóne v Ženeve začiatok marca svetovú premiéru už sériového modelu. Nový štýlový crossover s pohonom všetkých kolies, s priestranným interiérom a jedným z najväčších batožinových priestorov v segmente, vychádza z konceptu S-Cross a v ponuke Suzuki má nahradiť súčasný model SX4.

Suzuki C-crossover
Suzuki predstaví na autosalóne v Ženeve svoj nový crossover s vlastnosťami SUV i MPV

Ako bude nový crossover od Suzuki skutočne vyzerať, to zatiaľ vidíme len na dvoch fotografiách, ktoré Japonci uvoľnili pre médiá pred premiérou sériového modelu v Ženeve. Jedna z nich ukazuje siluetu nového crossoveru, druhá detail prednej časti auta s hlavným svetlometom. Meno nového modelu zatiaľ výrobca neprezradil, isté však by malo byť, že v portfóliu Suzuki nahradí model SX4.

Nový crossover by mal byť väčší ako odchádzajúci SX4, ale menší ako Grand Vitara, veľký približne ako Nissan Qashqai. Viacúčelový automobil do mestského prostredia i do ľahšieho terénu kombinuje väčšiu svetlú výšku a pohon všetkých kolies s veľkým priestorom a pohodlím pre pasažierov, teda prvky SUV a MPV.

Predpokladáme, že na pohon nového crossovera použije Suzuki súčasné pohonné jednotky z modelu SX4. Z benzínových prichádza tak do úvahy motor 1,6/120 k, spomedzi dieselových 2,0/135 k. Do úvahy však prichádzajú aj ďalšie, najmä výkonnejšie motory Suzuki. Podrobnosti o novom modeli budú známe pri svetovej premiére v Ženeve.

Suzuki C-crossover Suzuki C-crossover
Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.