Suzuki uvedie v Ženeve dva koncepty

Utorok, 10 február 2015

Dve premiéry svojich konceptov chystá v Ženeve Suzuki. Prvým je kompaktný automobil iK-2 a iM-4 je malý terénny automobil.

1 Suzuki i-M4 koncept
Koncept Suzuki iM-4 je možným predobrazom nástupcu súčasného terénneho Jimny

Oba nové koncepty budú na autosalóne v Ženeve k videniu od 3. do 15. marca tohto roku. Japonský výrobca Suzuki ich tu predstaví vo svetovej premiére. Koncept iK-2 je predobrazom auta ideálnej kompaktnej veľkosti pre rodinu. Najmä účelnou kombináciou prvkov a vlastností, ktoré sa od auta týchto rozmerov vyžadujú. Tak, aby na jeho základe zhotovený nový model bezo zvyšku napĺňal hodnoty kompaktného automobilu.

2 Suzuki iK-2 koncept
Suzuki iK-2 koncept – budúci kompaktný rodinný automobil japonskej automobilky

Druhý úplne nový koncept iM-4 vychádza z legendárnych modelov Suzuki najmenšieho segmentu s pohonom 4x4. Do vienka dostal nielen kompaktné DNA pohonu na všetky štyri kolesá, ale aj ďalšie nové technológie. Má stelesňovať inšpiratívnu podobu. Tomu zodpovedá aj výrazný dizajn uvádzaného premiérového konceptu.

Oba nové koncepty sa predstavia počas autosalónu v ženevskej hale Palexpo v prvých dňoch marca.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.