Suzuki uvedie v Ženeve dva koncepty

Utorok, 10 február 2015

Dve premiéry svojich konceptov chystá v Ženeve Suzuki. Prvým je kompaktný automobil iK-2 a iM-4 je malý terénny automobil.

1 Suzuki i-M4 koncept
Koncept Suzuki iM-4 je možným predobrazom nástupcu súčasného terénneho Jimny

Oba nové koncepty budú na autosalóne v Ženeve k videniu od 3. do 15. marca tohto roku. Japonský výrobca Suzuki ich tu predstaví vo svetovej premiére. Koncept iK-2 je predobrazom auta ideálnej kompaktnej veľkosti pre rodinu. Najmä účelnou kombináciou prvkov a vlastností, ktoré sa od auta týchto rozmerov vyžadujú. Tak, aby na jeho základe zhotovený nový model bezo zvyšku napĺňal hodnoty kompaktného automobilu.

2 Suzuki iK-2 koncept
Suzuki iK-2 koncept – budúci kompaktný rodinný automobil japonskej automobilky

Druhý úplne nový koncept iM-4 vychádza z legendárnych modelov Suzuki najmenšieho segmentu s pohonom 4x4. Do vienka dostal nielen kompaktné DNA pohonu na všetky štyri kolesá, ale aj ďalšie nové technológie. Má stelesňovať inšpiratívnu podobu. Tomu zodpovedá aj výrazný dizajn uvádzaného premiérového konceptu.

Oba nové koncepty sa predstavia počas autosalónu v ženevskej hale Palexpo v prvých dňoch marca.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.