Suzuki uvedie v Ženeve dva koncepty

Utorok, 10 február 2015

Dve premiéry svojich konceptov chystá v Ženeve Suzuki. Prvým je kompaktný automobil iK-2 a iM-4 je malý terénny automobil.

1 Suzuki i-M4 koncept
Koncept Suzuki iM-4 je možným predobrazom nástupcu súčasného terénneho Jimny

Oba nové koncepty budú na autosalóne v Ženeve k videniu od 3. do 15. marca tohto roku. Japonský výrobca Suzuki ich tu predstaví vo svetovej premiére. Koncept iK-2 je predobrazom auta ideálnej kompaktnej veľkosti pre rodinu. Najmä účelnou kombináciou prvkov a vlastností, ktoré sa od auta týchto rozmerov vyžadujú. Tak, aby na jeho základe zhotovený nový model bezo zvyšku napĺňal hodnoty kompaktného automobilu.

2 Suzuki iK-2 koncept
Suzuki iK-2 koncept – budúci kompaktný rodinný automobil japonskej automobilky

Druhý úplne nový koncept iM-4 vychádza z legendárnych modelov Suzuki najmenšieho segmentu s pohonom 4x4. Do vienka dostal nielen kompaktné DNA pohonu na všetky štyri kolesá, ale aj ďalšie nové technológie. Má stelesňovať inšpiratívnu podobu. Tomu zodpovedá aj výrazný dizajn uvádzaného premiérového konceptu.

Oba nové koncepty sa predstavia počas autosalónu v ženevskej hale Palexpo v prvých dňoch marca.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.