Suzuki v Paríži: Swift a Kazashi

Pondelok, 30 august 2010

Na blížiacom sa parížskom autosalóne, ktorý bude pre verejnosť otvorený od 2. do 17. októbra, sa vo svetovej premiére predstaví už šiesta generácia Suzuki Swift. Druhou novinkou Suzuki bude Suzuki Kizashi Sport: predstaví sa v európskej premiére, keď prvé uvedenie sa uskutočnilo v USA. Oba automobily sa na slovenský trh dostanú už v priebehu tohtoročnej jesene.

Suzuki Swift
Suzuki Swift predstaví v Paríži už šiestu generáciu svojho najpredávanejšieho modelu

Swift je doposiaľ vo svete najžiadanejší model japonskej značky Suzuki. V novom vyhotovení dostal športovejší a elegantnejší dizajn. Oba jeho nové agregáty, 1,2litrový zážihový a výkonnejší 1,3litrový vznetový, majú nižšiu spotrebu pohonných látok a produkujú aj menej škodlivých emisií.

Swift najnovšej generácie si zároveň zachováva osvedčený široký rozchod kolies a krátky rázvor. Vďaka novému prednému a zadnému odpruženiu je ešte lepšie ovládateľný. Zlepšeniu stability, pohodlia a bezpečnosti vozidla prispieva aj využitie novo konštruovaných prvkov z vysokopevnostnej, tuhšej a zároveň ľahšej ocele. Najnovší Swift tiež ponúka úsporný a ekologický Auto Stop/Start System.

Suzuki Kazashi Sport
Kazashi Sport, nový sedan automobilky Suzuki, príde na náš trh na jeseň tohto roku

Druhú parížsku premiéru Suzuki, sofistikovaný sedan Kizashi Sport, charakterizuje najmä nový športovejší vonkajší i vnútorný dizajn. Ďalej nižšia svetlá výška a v súvislosti s tým i lepšia aerodynamika, nižšie ťažisko, lepšia priľnavosť k vozovke a ostrejšie riadenie. Vzhľad vylepšujú aj väčšie 18palcové kolesá s diskami z ľahkých zliatin.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.