Suzuki v Paríži: Swift a Kazashi

Pondelok, 30 august 2010

Na blížiacom sa parížskom autosalóne, ktorý bude pre verejnosť otvorený od 2. do 17. októbra, sa vo svetovej premiére predstaví už šiesta generácia Suzuki Swift. Druhou novinkou Suzuki bude Suzuki Kizashi Sport: predstaví sa v európskej premiére, keď prvé uvedenie sa uskutočnilo v USA. Oba automobily sa na slovenský trh dostanú už v priebehu tohtoročnej jesene.

Suzuki Swift
Suzuki Swift predstaví v Paríži už šiestu generáciu svojho najpredávanejšieho modelu

Swift je doposiaľ vo svete najžiadanejší model japonskej značky Suzuki. V novom vyhotovení dostal športovejší a elegantnejší dizajn. Oba jeho nové agregáty, 1,2litrový zážihový a výkonnejší 1,3litrový vznetový, majú nižšiu spotrebu pohonných látok a produkujú aj menej škodlivých emisií.

Swift najnovšej generácie si zároveň zachováva osvedčený široký rozchod kolies a krátky rázvor. Vďaka novému prednému a zadnému odpruženiu je ešte lepšie ovládateľný. Zlepšeniu stability, pohodlia a bezpečnosti vozidla prispieva aj využitie novo konštruovaných prvkov z vysokopevnostnej, tuhšej a zároveň ľahšej ocele. Najnovší Swift tiež ponúka úsporný a ekologický Auto Stop/Start System.

Suzuki Kazashi Sport
Kazashi Sport, nový sedan automobilky Suzuki, príde na náš trh na jeseň tohto roku

Druhú parížsku premiéru Suzuki, sofistikovaný sedan Kizashi Sport, charakterizuje najmä nový športovejší vonkajší i vnútorný dizajn. Ďalej nižšia svetlá výška a v súvislosti s tým i lepšia aerodynamika, nižšie ťažisko, lepšia priľnavosť k vozovke a ostrejšie riadenie. Vzhľad vylepšujú aj väčšie 18palcové kolesá s diskami z ľahkých zliatin.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.