Suzuki v Paríži: Swift a Kazashi

Pondelok, 30 august 2010

Na blížiacom sa parížskom autosalóne, ktorý bude pre verejnosť otvorený od 2. do 17. októbra, sa vo svetovej premiére predstaví už šiesta generácia Suzuki Swift. Druhou novinkou Suzuki bude Suzuki Kizashi Sport: predstaví sa v európskej premiére, keď prvé uvedenie sa uskutočnilo v USA. Oba automobily sa na slovenský trh dostanú už v priebehu tohtoročnej jesene.

Suzuki Swift
Suzuki Swift predstaví v Paríži už šiestu generáciu svojho najpredávanejšieho modelu

Swift je doposiaľ vo svete najžiadanejší model japonskej značky Suzuki. V novom vyhotovení dostal športovejší a elegantnejší dizajn. Oba jeho nové agregáty, 1,2litrový zážihový a výkonnejší 1,3litrový vznetový, majú nižšiu spotrebu pohonných látok a produkujú aj menej škodlivých emisií.

Swift najnovšej generácie si zároveň zachováva osvedčený široký rozchod kolies a krátky rázvor. Vďaka novému prednému a zadnému odpruženiu je ešte lepšie ovládateľný. Zlepšeniu stability, pohodlia a bezpečnosti vozidla prispieva aj využitie novo konštruovaných prvkov z vysokopevnostnej, tuhšej a zároveň ľahšej ocele. Najnovší Swift tiež ponúka úsporný a ekologický Auto Stop/Start System.

Suzuki Kazashi Sport
Kazashi Sport, nový sedan automobilky Suzuki, príde na náš trh na jeseň tohto roku

Druhú parížsku premiéru Suzuki, sofistikovaný sedan Kizashi Sport, charakterizuje najmä nový športovejší vonkajší i vnútorný dizajn. Ďalej nižšia svetlá výška a v súvislosti s tým i lepšia aerodynamika, nižšie ťažisko, lepšia priľnavosť k vozovke a ostrejšie riadenie. Vzhľad vylepšujú aj väčšie 18palcové kolesá s diskami z ľahkých zliatin.

Autor: J. Goldberger
Foto: Suzuki
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.