Suzuki v Ženeve: dve európske premiéry

Streda, 01 február 2012

Suzuki chystá do Ženevy dve európske premiéry. Prvou je elektrický model Swift Range Extender s prídavným motorom pre generátor a druhým prototyp G70 ako vízia nového kompaktného globálneho vozidla budúcnosti.

Suzuki G70
Suzuki G70 má prerásť z prototypu do budúceho sériového globálneho kompaktu

Na 82. medzinárodnom autosalóne, ktorý sa bude konať v dňoch 8. až 18. marca v Ženeve, uvedie japonský výrobca aj celý rad ďalších modelov s najmodernejšími technológiami.

Nová generácia globálneho kompaktu pre celý svet (Global Compact) Suzuki G70 sa vyznačuje nízkou hmotnosťou len 730 kg a prepracovanou aerodynamikou.

Súčiniteľ odporu vzduchu má najmenej o 10 percent nižší než aktuálne modely Suzuki. To napríklad pri benzínovom motore znižuje emisie CO2 na 70 g/km.

Suzuki Swift Range Extender
Suzuki Swift Range Extender je model s čisto elektrickým pohonom, ktorý však svoj dojazd dokáže predĺžiť pomocou prídavného motora, zrejme menšieho benzínového

Kompaktný elektrický Swift Range Extender vychádza z modelu Swift najnovšej generácie. Dokáže odjazdiť približne 30 kilometrov len na elektrický pohon na jedno nabitie batérie. Dojazd si však môže predĺžiť jazdou pomocou prídavného motora, ktorý nepoháňa kolesá, ale elektrický generátor. Líthium-iónové batérie pre Swift Range Extender sú navyše kompaktnejšie, majú nižšiu hmotnosť, potrebujú menej elektrickej energie a sú lacnejšie než tie, ktoré sa montujú do elektromobilov využívajúcich len batérie.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.