Suzuki v Ženeve: dve európske premiéry

Streda, 01 február 2012

Suzuki chystá do Ženevy dve európske premiéry. Prvou je elektrický model Swift Range Extender s prídavným motorom pre generátor a druhým prototyp G70 ako vízia nového kompaktného globálneho vozidla budúcnosti.

Suzuki G70
Suzuki G70 má prerásť z prototypu do budúceho sériového globálneho kompaktu

Na 82. medzinárodnom autosalóne, ktorý sa bude konať v dňoch 8. až 18. marca v Ženeve, uvedie japonský výrobca aj celý rad ďalších modelov s najmodernejšími technológiami.

Nová generácia globálneho kompaktu pre celý svet (Global Compact) Suzuki G70 sa vyznačuje nízkou hmotnosťou len 730 kg a prepracovanou aerodynamikou.

Súčiniteľ odporu vzduchu má najmenej o 10 percent nižší než aktuálne modely Suzuki. To napríklad pri benzínovom motore znižuje emisie CO2 na 70 g/km.

Suzuki Swift Range Extender
Suzuki Swift Range Extender je model s čisto elektrickým pohonom, ktorý však svoj dojazd dokáže predĺžiť pomocou prídavného motora, zrejme menšieho benzínového

Kompaktný elektrický Swift Range Extender vychádza z modelu Swift najnovšej generácie. Dokáže odjazdiť približne 30 kilometrov len na elektrický pohon na jedno nabitie batérie. Dojazd si však môže predĺžiť jazdou pomocou prídavného motora, ktorý nepoháňa kolesá, ale elektrický generátor. Líthium-iónové batérie pre Swift Range Extender sú navyše kompaktnejšie, majú nižšiu hmotnosť, potrebujú menej elektrickej energie a sú lacnejšie než tie, ktoré sa montujú do elektromobilov využívajúcich len batérie.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.