Svetová premiéra v Moskve: Pajero Sport

Pondelok, 21 júl 2008

Do Moskvy sa chystá viacero renomovaných automobilových výrobcov. Ruský trh je veľký, príťažlivý a predovšetkým veľmi perspektívny. Príležitosťou predviesť sa tu bude medzinárodný autosalón v Moskve v dňoch 26. augusta až 7. septembra. Práve tu predstaví vo svetovej premiére Mitsubishi svoj nový model Pajero Sport.

Mitsubishi Pajero Sport Mitsubishi Pajero Sport

Mitsubishi Pajero Sport je model špeciálne určený pre rozvíjajúce sa svetové trhy. Bude sa predávať v Rusku, kde po značke Mitsubishi je veľký hlad – veď len v minulom roku sa tu predalo stotisíc áut s troma diamantmi v znaku. Pajero Sport sa bude predávať aj na Blízkom Východe, v štátoch východnej Ázie, Austrálii, Oceánii, ale aj v Latinskej Amerike. Nebude k dostaniu v strednej, východnej ani západnej Európe, ani v USA.

Nový Pajero Sport patrí do kategórie športovo-úžitkových automobilov, triedy SUV, napriek tomu by sa však nemalo zľaknúť ani nie príliš ťažkého terénu. Nechýba mu totiž to, čo automobil do terénu má mať. Pajero Sport navyše nemá samonosnú karosériu s pomocným rámom vpredu alebo vzadu, ale pevný priehradový rám, na ktorom je karoséria postavená. Už to mu zaisťuje istú pevnosť a je predpokladom pre zdolávanie ciest v teréne. Samozrejmosťou Pajera Sport je osvedčený systém pohonu všetkých štyroch kolies používaný v modeloch radu Pajero. K tomu, ako inak, nevyhnutne patrí výkonná pohonná jednotka. Pajero Sport ich bude mať na výber tri. Dve turbodieselové s priamym vstrekovaním common-rail s objemom valcov 2,5 litra a 3,2 litra, benzínová jednotka zasa s 3,5litrovým vidlicovým šesťvalcom.

Karoséria nového Japera Sport bude mať dve verzie. Môže byť päťmiestna alebo sedemmiestna. V Rusku sa má spočiatku predávať menšia päťmiestna, ale s výkonnejším naftovým motorom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.