Svetová premiéra v Moskve: Pajero Sport

Pondelok, 21 júl 2008

Do Moskvy sa chystá viacero renomovaných automobilových výrobcov. Ruský trh je veľký, príťažlivý a predovšetkým veľmi perspektívny. Príležitosťou predviesť sa tu bude medzinárodný autosalón v Moskve v dňoch 26. augusta až 7. septembra. Práve tu predstaví vo svetovej premiére Mitsubishi svoj nový model Pajero Sport.

Mitsubishi Pajero Sport Mitsubishi Pajero Sport

Mitsubishi Pajero Sport je model špeciálne určený pre rozvíjajúce sa svetové trhy. Bude sa predávať v Rusku, kde po značke Mitsubishi je veľký hlad – veď len v minulom roku sa tu predalo stotisíc áut s troma diamantmi v znaku. Pajero Sport sa bude predávať aj na Blízkom Východe, v štátoch východnej Ázie, Austrálii, Oceánii, ale aj v Latinskej Amerike. Nebude k dostaniu v strednej, východnej ani západnej Európe, ani v USA.

Nový Pajero Sport patrí do kategórie športovo-úžitkových automobilov, triedy SUV, napriek tomu by sa však nemalo zľaknúť ani nie príliš ťažkého terénu. Nechýba mu totiž to, čo automobil do terénu má mať. Pajero Sport navyše nemá samonosnú karosériu s pomocným rámom vpredu alebo vzadu, ale pevný priehradový rám, na ktorom je karoséria postavená. Už to mu zaisťuje istú pevnosť a je predpokladom pre zdolávanie ciest v teréne. Samozrejmosťou Pajera Sport je osvedčený systém pohonu všetkých štyroch kolies používaný v modeloch radu Pajero. K tomu, ako inak, nevyhnutne patrí výkonná pohonná jednotka. Pajero Sport ich bude mať na výber tri. Dve turbodieselové s priamym vstrekovaním common-rail s objemom valcov 2,5 litra a 3,2 litra, benzínová jednotka zasa s 3,5litrovým vidlicovým šesťvalcom.

Karoséria nového Japera Sport bude mať dve verzie. Môže byť päťmiestna alebo sedemmiestna. V Rusku sa má spočiatku predávať menšia päťmiestna, ale s výkonnejším naftovým motorom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.