Svetová premiéra v Moskve: Pajero Sport

Pondelok, 21 júl 2008

Do Moskvy sa chystá viacero renomovaných automobilových výrobcov. Ruský trh je veľký, príťažlivý a predovšetkým veľmi perspektívny. Príležitosťou predviesť sa tu bude medzinárodný autosalón v Moskve v dňoch 26. augusta až 7. septembra. Práve tu predstaví vo svetovej premiére Mitsubishi svoj nový model Pajero Sport.

Mitsubishi Pajero Sport Mitsubishi Pajero Sport

Mitsubishi Pajero Sport je model špeciálne určený pre rozvíjajúce sa svetové trhy. Bude sa predávať v Rusku, kde po značke Mitsubishi je veľký hlad – veď len v minulom roku sa tu predalo stotisíc áut s troma diamantmi v znaku. Pajero Sport sa bude predávať aj na Blízkom Východe, v štátoch východnej Ázie, Austrálii, Oceánii, ale aj v Latinskej Amerike. Nebude k dostaniu v strednej, východnej ani západnej Európe, ani v USA.

Nový Pajero Sport patrí do kategórie športovo-úžitkových automobilov, triedy SUV, napriek tomu by sa však nemalo zľaknúť ani nie príliš ťažkého terénu. Nechýba mu totiž to, čo automobil do terénu má mať. Pajero Sport navyše nemá samonosnú karosériu s pomocným rámom vpredu alebo vzadu, ale pevný priehradový rám, na ktorom je karoséria postavená. Už to mu zaisťuje istú pevnosť a je predpokladom pre zdolávanie ciest v teréne. Samozrejmosťou Pajera Sport je osvedčený systém pohonu všetkých štyroch kolies používaný v modeloch radu Pajero. K tomu, ako inak, nevyhnutne patrí výkonná pohonná jednotka. Pajero Sport ich bude mať na výber tri. Dve turbodieselové s priamym vstrekovaním common-rail s objemom valcov 2,5 litra a 3,2 litra, benzínová jednotka zasa s 3,5litrovým vidlicovým šesťvalcom.

Karoséria nového Japera Sport bude mať dve verzie. Môže byť päťmiestna alebo sedemmiestna. V Rusku sa má spočiatku predávať menšia päťmiestna, ale s výkonnejším naftovým motorom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.