Swift Top: predvianočná ponuka Suzuki

Štvrtok, 06 december 2012

Vianoce sú raz do roka, povedali si v Suzuki a pripravili niečo mimoriadne. A tak v tomto čase prichádza japonská automobilka na Slovensko s mimoriadnou edíciou modelu Swift s označením TOP.

Suzuki Swift Top
Nová edícia Suzuki Swift Top sa ľahko spozná podľa dvojfarebného vzhľadu karosérie

Pohonnou jednotkou je štvorvalec s objemom 1,2 litra. Swift Top má výkon 94 koní a môže sa pochváliť nízkou kombinovanou spotrebou 5,0 l/100 km. Zdobí ho aj nové módne dvojfarebné vyhotovenie a nadštandardná výbava.

Dvojfarebná edícia Swiftu Top má strechu a vonkajšie spätné zrkadlá v inom farebnom odtieni ako zvyšok karosérie. Na výber sú tri kombinácie farieb: čierna karoséria a biela strecha, modrá karoséria a biela strecha a čierna karoséria a červená strecha.

Sériovo dodávaná nadštandardná výbava nového vyhotovenia Swiftu obsahuje vyše štyri desiatky rôznych systémov, prvkov a doplnkov pre zlepšenie komfortu a bezpečnosti jazdy. Zahŕňa okrem iného sedem airbagov, vypínateľné ESP, automatickú klimatizáciu s peľovým filtrom, výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, tempomat a audiosystém (s Bluetooth a USB portom) s ovládaním na volante. Čerešničkou je bezkľúčové odomykanie a štartovanie.

Autor: gold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."