Swift Top: predvianočná ponuka Suzuki

Štvrtok, 06 december 2012

Vianoce sú raz do roka, povedali si v Suzuki a pripravili niečo mimoriadne. A tak v tomto čase prichádza japonská automobilka na Slovensko s mimoriadnou edíciou modelu Swift s označením TOP.

Suzuki Swift Top
Nová edícia Suzuki Swift Top sa ľahko spozná podľa dvojfarebného vzhľadu karosérie

Pohonnou jednotkou je štvorvalec s objemom 1,2 litra. Swift Top má výkon 94 koní a môže sa pochváliť nízkou kombinovanou spotrebou 5,0 l/100 km. Zdobí ho aj nové módne dvojfarebné vyhotovenie a nadštandardná výbava.

Dvojfarebná edícia Swiftu Top má strechu a vonkajšie spätné zrkadlá v inom farebnom odtieni ako zvyšok karosérie. Na výber sú tri kombinácie farieb: čierna karoséria a biela strecha, modrá karoséria a biela strecha a čierna karoséria a červená strecha.

Sériovo dodávaná nadštandardná výbava nového vyhotovenia Swiftu obsahuje vyše štyri desiatky rôznych systémov, prvkov a doplnkov pre zlepšenie komfortu a bezpečnosti jazdy. Zahŕňa okrem iného sedem airbagov, vypínateľné ESP, automatickú klimatizáciu s peľovým filtrom, výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, tempomat a audiosystém (s Bluetooth a USB portom) s ovládaním na volante. Čerešničkou je bezkľúčové odomykanie a štartovanie.

Autor: gold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.