Tesla Model Y, kreácia z dielne Novitecu

Nedeľa, 05 február 2023

Spoločnosť Novitec, renomovaný špecialista na úpravu a zveľaďovanie najexkluzívnejších automobilov prémiových značiek po viacerých elektrických modeloch Tesla si tentoraz vybrala ďalší model amerického výrobcu, čoho výsledkom je vlastný športový rad pre Model Y.

1-novitec
Tesla Model T v úprave konštruktérov a dizajnérov štúdia a dielne Novitecu

Novitec sa už mnoho rokov radí v európskom, ale aj svetovom priestore medzi najuznávanejších špecialistov na zdokonaľovanie najexkluzívnejších automobilov. Jeho programy vyšperkovávajú špičkové modely značiek ako Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren a Tesla a vdychujú do ich duše nový život.

Obdivovatelia a fanúšikovia modelov Tesla na celom svete sa tešia úpravám, ktoré vďaka famóznym zmenám a exkluzívnym vylepšeniam zmenili modely 3, S a X . Teraz sa Novitec zameral na ďalšiu Teslu, Model Y, pre ktorý vytvoril nový individuálny športový program, resp. vlastný športový rad.

Karoséria elektrického SUV Tesla Y je vylepšená o športové, elegantne štylizované, viditeľné karbónové aerodynamické komponenty z výroby Novitec. Exkluzívny vzhľad dotvárajú na mieru vyrobené high-tech kované kolesá Novitec s priemerom 22 palcov, ktoré vyvinuli v spolupráci s firmou Vossen.

Novitecom upravený podvozok Modelu Y je športovejším vďaka súpravy komponentov z dielne Novitecu, ktoré okrem iného dovoľujú znížiť svetlú výšku až o 40 milimetrov. Vozidlo potom vyzerá športovejšie, má nižší koeficient odporu vzduchu a lepšie zrýchľuje.

Pre Model Y dizajnéri Novitecu vytvorili súpravu na úpravu karosérie, ktorá nielen športovo a elegantne zvýrazňuje vzhľad, ale tiež optimalizuje aerodynamiku. Presne lícujúce diely karosérie sú vyrobené z vysokolesklého karbónu, vďaka čomu lakovanie nie je potrebné. Voliteľne môžu byť prvky lakované v rovnakej farbe akú má auto, alebo v kontrastnej farbe.

Predný spojler Novitec je pripevnený k štandardnému nárazníku a dodáva Modelu Y ešte výraznejšiu tvár. Jeho sofistikovaný tvar navyše znižuje vztlak na prednej náprave pri vysokých rýchlostiach, čím optimalizuje smerovú stabilitu.

Ako ďalšie aerodynamické vylepšenia ponúka Novitec spojler pre dvere batožinového priestoru a difúzor pre zadný spojler. Vďaka kolískovým lištám úpravcu pôsobí potom Tesla pri pohľade zboku nižšia a dlhšia.

Kolesá pre Teslu Model Y sú vyrobené na mieru a majú kráľovský priemer 22 palcov. Vyrobil ich americký prémiový výrobca Vossen, špecialista na high-tech kované kolesá. Ich extravagantný dizajn s piatimi dvojitými lúčmi naklonenými v smere jazdy dodáva Modelu Y dynamický vzhľad a optimalizuje chladenie bŕzd.

Ráfiky rozmeru 9,5Jx22 sú vpredu obuté do vysokovýkonných cestných pneumatík 255/30 ZR 22. Vzadu má Tesla ráfiky 10,5Jx22 s pneumatikami 285/30 ZR 22. Kolesa v kombinácii s pneumatiky nielen vylepšuje vzhľad Modelu Y, ale aj ovládateľnosť a agilitu.

Interiér Tesly Model Y môže Novitec individuálne upraviť na mieru najvyššej kvality podľa želania zákazníka. Rozmanitosť farieb kvalitnej kože alebo Alcantary je rovnako veľká ako výber dizajnu čalúnenia a ozdobného prešívania.

1-novitec 2-novitec 3-novitec 4-novitec 5-novitec 6-novitec
Autor: J. Goldberger
Foto: Novitec
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.