Tesla Model Y, kreácia z dielne Novitecu

Nedeľa, 05 február 2023

Spoločnosť Novitec, renomovaný špecialista na úpravu a zveľaďovanie najexkluzívnejších automobilov prémiových značiek po viacerých elektrických modeloch Tesla si tentoraz vybrala ďalší model amerického výrobcu, čoho výsledkom je vlastný športový rad pre Model Y.

1-novitec
Tesla Model T v úprave konštruktérov a dizajnérov štúdia a dielne Novitecu

Novitec sa už mnoho rokov radí v európskom, ale aj svetovom priestore medzi najuznávanejších špecialistov na zdokonaľovanie najexkluzívnejších automobilov. Jeho programy vyšperkovávajú špičkové modely značiek ako Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren a Tesla a vdychujú do ich duše nový život.

Obdivovatelia a fanúšikovia modelov Tesla na celom svete sa tešia úpravám, ktoré vďaka famóznym zmenám a exkluzívnym vylepšeniam zmenili modely 3, S a X . Teraz sa Novitec zameral na ďalšiu Teslu, Model Y, pre ktorý vytvoril nový individuálny športový program, resp. vlastný športový rad.

Karoséria elektrického SUV Tesla Y je vylepšená o športové, elegantne štylizované, viditeľné karbónové aerodynamické komponenty z výroby Novitec. Exkluzívny vzhľad dotvárajú na mieru vyrobené high-tech kované kolesá Novitec s priemerom 22 palcov, ktoré vyvinuli v spolupráci s firmou Vossen.

Novitecom upravený podvozok Modelu Y je športovejším vďaka súpravy komponentov z dielne Novitecu, ktoré okrem iného dovoľujú znížiť svetlú výšku až o 40 milimetrov. Vozidlo potom vyzerá športovejšie, má nižší koeficient odporu vzduchu a lepšie zrýchľuje.

Pre Model Y dizajnéri Novitecu vytvorili súpravu na úpravu karosérie, ktorá nielen športovo a elegantne zvýrazňuje vzhľad, ale tiež optimalizuje aerodynamiku. Presne lícujúce diely karosérie sú vyrobené z vysokolesklého karbónu, vďaka čomu lakovanie nie je potrebné. Voliteľne môžu byť prvky lakované v rovnakej farbe akú má auto, alebo v kontrastnej farbe.

Predný spojler Novitec je pripevnený k štandardnému nárazníku a dodáva Modelu Y ešte výraznejšiu tvár. Jeho sofistikovaný tvar navyše znižuje vztlak na prednej náprave pri vysokých rýchlostiach, čím optimalizuje smerovú stabilitu.

Ako ďalšie aerodynamické vylepšenia ponúka Novitec spojler pre dvere batožinového priestoru a difúzor pre zadný spojler. Vďaka kolískovým lištám úpravcu pôsobí potom Tesla pri pohľade zboku nižšia a dlhšia.

Kolesá pre Teslu Model Y sú vyrobené na mieru a majú kráľovský priemer 22 palcov. Vyrobil ich americký prémiový výrobca Vossen, špecialista na high-tech kované kolesá. Ich extravagantný dizajn s piatimi dvojitými lúčmi naklonenými v smere jazdy dodáva Modelu Y dynamický vzhľad a optimalizuje chladenie bŕzd.

Ráfiky rozmeru 9,5Jx22 sú vpredu obuté do vysokovýkonných cestných pneumatík 255/30 ZR 22. Vzadu má Tesla ráfiky 10,5Jx22 s pneumatikami 285/30 ZR 22. Kolesa v kombinácii s pneumatiky nielen vylepšuje vzhľad Modelu Y, ale aj ovládateľnosť a agilitu.

Interiér Tesly Model Y môže Novitec individuálne upraviť na mieru najvyššej kvality podľa želania zákazníka. Rozmanitosť farieb kvalitnej kože alebo Alcantary je rovnako veľká ako výber dizajnu čalúnenia a ozdobného prešívania.

1-novitec 2-novitec 3-novitec 4-novitec 5-novitec 6-novitec
Autor: J. Goldberger
Foto: Novitec
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.