Toyota: návrat k športovým emóciám

Štvrtok, 08 október 2009

Štýlový kompaktný športový automobil pripravila pre nadšencov športových jázd Toyota. Nový model nazvaný FT-86 predstaví na blížiacom sa autosalóne v Tokiu. Zatiaľ síce len v podobe konceptu, ale Toyota s jeho zaradením do sériovej výroby vážne ráta. Nemalo by to však byť skôr ako v roku 2012.

Toyota FT-86
Elegantným kompaktným kupé sa Toyota vracia do sveta športových emócií

Nový model bude mať klasický pohon zadných kolies, ktorý je vlastný pre tento typ automobilov. Cieľom Toyoty je ponúknuť budúcim zákazníkov automobil, ktorý stelesňuje radosť z jazdy s patričnou dávkou adrenalínu a aj zo samotného vlastníctva vozidla, čo sú základné pôvaby každého motorového vozidla.

Kompaktné rozmery zaisťujú vodičovi vyššiu mieru kontroly nad vozidlom, zatiaľ čo nízka hmotnosť karosérie a nízko položené ťažisko znamenajú ovládateľnosť charakteristickú pre športový a pretekársky automobil.

Základom pre tento pôžitok je vysoký výkon, ktorý bude vychádzať z dvojlitrového benzínového motora s ležatými valcami (boxer) a ľahká karoséria. Navyše v kombinácii s nízkymi dopadmi na životné prostredie. Koncept je pripravený v žiarivo červenej farbe laku s nádychom modrej. V interiéri dýcha moderný štýl.

Toyota FT-86 Toyota FT-86 Toyota FT-86
Autor: J. Goldberger
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."