Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet - luxus bez strechy

Streda, 30 august 2017

Na festivale krásy v Pebble Beach Concours d'Elegance v kalifornskom Monterey ukázala značka Mercedes-Maybach koncept luxusného elektrického kabrioletu, ktorý priamo nadväzuje na v minulom roku predstavené luxusné kupé na rovnakom podujatí.

1 Mercedes-Maybach
Kabriolet Vision Mercedes-Maybach 6 sa predstavil v USA na festivale krásy

Dvojmiestny kabriolet má byť poctou slávnej éry ručne vyrábaných exkluzívnych kabrioletov. Krásny kabriolet je extravagantnou interpretáciou klasických emocionálnych dizajnových princípov a spája v sebe inteligentnú krásu s klasickými estetickými proporciami a je dokonalým stelesnením filozofie dizajnu.

Plynulé línie konceptu Vision Mercedes-Maybach 6 sú akoby spomienkou na kabriolety a roadstery z tridsiatich rokov minulého storočia, podobne ako jeho rozmery s dĺžkou 5700 mm, šírkou 2100 mm a výškou 1340 mm. Kabriolet stojí na 24palcových diskoch z ľahkej zliatiny.

Zvláštnosťou kabrioletu je napríklad to, že podobne ako historické autá aj nový koncept Mercedes-Maybach má kolesá upevnené pomocou centrálnej matice, ktorá je lakovaná v ružovozlatej farbe, čím nadobúda farebný odtieň, ktorý nesú všetky štúdie elektrických vozidiel značky Mercedes-Benz.

Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet je koncipovaný ako elektrický automobil, jeho výkon kulminuje na hodnote 750 koní (550 kW), ktoré produkuje štvorica synchronných elektromotorov . Energiu berú z plochých akumulátorov s kapacitou 80 kWh uložených v spodnej časti vozidla. Kabrioletu umožňujú dojazd viac ako 500 kilometrov. Pri vyšších rýchlostiach sa však batérie rýchle vybíjajú a to skracuje dojazd.

Aj napriek svojej obrovitej veľkosti kabriolet Mercedes-Maybach dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za necelé štyri sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h.

Keďže koncept Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je koncipovaný ako elektrické vozidlo, jazdí bez emisií. Vďaka svojim štyrom kompaktným synchrónnym elektromotorom s permanentným magnetom má poháňané všetky kolesá a športové jazdné vlastnosti.

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je koncept, takže do výroby nepôjde a do predajných showroomov sa tak nepozrie. Záujemcov o luxusné kabriolety však môže uspokojiť napríklad z rovnakého chovu Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet.

1 Mercedes-Maybach 2 Mercedes-Maybach 3 Mercedes-Maybach 4 Mercedes-Maybach 5 Mercedes-Maybach 6 Mercedes-Maybach 7 Mercedes-Maybach 8 Mercedes-Maybach (2) 9 Mercedes-Maybach
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Maybach
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.