Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet - luxus bez strechy

Streda, 30 august 2017

Na festivale krásy v Pebble Beach Concours d'Elegance v kalifornskom Monterey ukázala značka Mercedes-Maybach koncept luxusného elektrického kabrioletu, ktorý priamo nadväzuje na v minulom roku predstavené luxusné kupé na rovnakom podujatí.

1 Mercedes-Maybach
Kabriolet Vision Mercedes-Maybach 6 sa predstavil v USA na festivale krásy

Dvojmiestny kabriolet má byť poctou slávnej éry ručne vyrábaných exkluzívnych kabrioletov. Krásny kabriolet je extravagantnou interpretáciou klasických emocionálnych dizajnových princípov a spája v sebe inteligentnú krásu s klasickými estetickými proporciami a je dokonalým stelesnením filozofie dizajnu.

Plynulé línie konceptu Vision Mercedes-Maybach 6 sú akoby spomienkou na kabriolety a roadstery z tridsiatich rokov minulého storočia, podobne ako jeho rozmery s dĺžkou 5700 mm, šírkou 2100 mm a výškou 1340 mm. Kabriolet stojí na 24palcových diskoch z ľahkej zliatiny.

Zvláštnosťou kabrioletu je napríklad to, že podobne ako historické autá aj nový koncept Mercedes-Maybach má kolesá upevnené pomocou centrálnej matice, ktorá je lakovaná v ružovozlatej farbe, čím nadobúda farebný odtieň, ktorý nesú všetky štúdie elektrických vozidiel značky Mercedes-Benz.

Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet je koncipovaný ako elektrický automobil, jeho výkon kulminuje na hodnote 750 koní (550 kW), ktoré produkuje štvorica synchronných elektromotorov . Energiu berú z plochých akumulátorov s kapacitou 80 kWh uložených v spodnej časti vozidla. Kabrioletu umožňujú dojazd viac ako 500 kilometrov. Pri vyšších rýchlostiach sa však batérie rýchle vybíjajú a to skracuje dojazd.

Aj napriek svojej obrovitej veľkosti kabriolet Mercedes-Maybach dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za necelé štyri sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h.

Keďže koncept Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je koncipovaný ako elektrické vozidlo, jazdí bez emisií. Vďaka svojim štyrom kompaktným synchrónnym elektromotorom s permanentným magnetom má poháňané všetky kolesá a športové jazdné vlastnosti.

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je koncept, takže do výroby nepôjde a do predajných showroomov sa tak nepozrie. Záujemcov o luxusné kabriolety však môže uspokojiť napríklad z rovnakého chovu Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet.

1 Mercedes-Maybach 2 Mercedes-Maybach 3 Mercedes-Maybach 4 Mercedes-Maybach 5 Mercedes-Maybach 6 Mercedes-Maybach 7 Mercedes-Maybach 8 Mercedes-Maybach (2) 9 Mercedes-Maybach
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Maybach
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.