Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet - luxus bez strechy

Streda, 30 august 2017

Na festivale krásy v Pebble Beach Concours d'Elegance v kalifornskom Monterey ukázala značka Mercedes-Maybach koncept luxusného elektrického kabrioletu, ktorý priamo nadväzuje na v minulom roku predstavené luxusné kupé na rovnakom podujatí.

1 Mercedes-Maybach
Kabriolet Vision Mercedes-Maybach 6 sa predstavil v USA na festivale krásy

Dvojmiestny kabriolet má byť poctou slávnej éry ručne vyrábaných exkluzívnych kabrioletov. Krásny kabriolet je extravagantnou interpretáciou klasických emocionálnych dizajnových princípov a spája v sebe inteligentnú krásu s klasickými estetickými proporciami a je dokonalým stelesnením filozofie dizajnu.

Plynulé línie konceptu Vision Mercedes-Maybach 6 sú akoby spomienkou na kabriolety a roadstery z tridsiatich rokov minulého storočia, podobne ako jeho rozmery s dĺžkou 5700 mm, šírkou 2100 mm a výškou 1340 mm. Kabriolet stojí na 24palcových diskoch z ľahkej zliatiny.

Zvláštnosťou kabrioletu je napríklad to, že podobne ako historické autá aj nový koncept Mercedes-Maybach má kolesá upevnené pomocou centrálnej matice, ktorá je lakovaná v ružovozlatej farbe, čím nadobúda farebný odtieň, ktorý nesú všetky štúdie elektrických vozidiel značky Mercedes-Benz.

Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet je koncipovaný ako elektrický automobil, jeho výkon kulminuje na hodnote 750 koní (550 kW), ktoré produkuje štvorica synchronných elektromotorov . Energiu berú z plochých akumulátorov s kapacitou 80 kWh uložených v spodnej časti vozidla. Kabrioletu umožňujú dojazd viac ako 500 kilometrov. Pri vyšších rýchlostiach sa však batérie rýchle vybíjajú a to skracuje dojazd.

Aj napriek svojej obrovitej veľkosti kabriolet Mercedes-Maybach dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za necelé štyri sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h.

Keďže koncept Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je koncipovaný ako elektrické vozidlo, jazdí bez emisií. Vďaka svojim štyrom kompaktným synchrónnym elektromotorom s permanentným magnetom má poháňané všetky kolesá a športové jazdné vlastnosti.

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je koncept, takže do výroby nepôjde a do predajných showroomov sa tak nepozrie. Záujemcov o luxusné kabriolety však môže uspokojiť napríklad z rovnakého chovu Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet.

1 Mercedes-Maybach 2 Mercedes-Maybach 3 Mercedes-Maybach 4 Mercedes-Maybach 5 Mercedes-Maybach 6 Mercedes-Maybach 7 Mercedes-Maybach 8 Mercedes-Maybach (2) 9 Mercedes-Maybach
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Maybach
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring