Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet - luxus bez strechy

Streda, 30 august 2017

Na festivale krásy v Pebble Beach Concours d'Elegance v kalifornskom Monterey ukázala značka Mercedes-Maybach koncept luxusného elektrického kabrioletu, ktorý priamo nadväzuje na v minulom roku predstavené luxusné kupé na rovnakom podujatí.

1 Mercedes-Maybach
Kabriolet Vision Mercedes-Maybach 6 sa predstavil v USA na festivale krásy

Dvojmiestny kabriolet má byť poctou slávnej éry ručne vyrábaných exkluzívnych kabrioletov. Krásny kabriolet je extravagantnou interpretáciou klasických emocionálnych dizajnových princípov a spája v sebe inteligentnú krásu s klasickými estetickými proporciami a je dokonalým stelesnením filozofie dizajnu.

Plynulé línie konceptu Vision Mercedes-Maybach 6 sú akoby spomienkou na kabriolety a roadstery z tridsiatich rokov minulého storočia, podobne ako jeho rozmery s dĺžkou 5700 mm, šírkou 2100 mm a výškou 1340 mm. Kabriolet stojí na 24palcových diskoch z ľahkej zliatiny.

Zvláštnosťou kabrioletu je napríklad to, že podobne ako historické autá aj nový koncept Mercedes-Maybach má kolesá upevnené pomocou centrálnej matice, ktorá je lakovaná v ružovozlatej farbe, čím nadobúda farebný odtieň, ktorý nesú všetky štúdie elektrických vozidiel značky Mercedes-Benz.

Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet je koncipovaný ako elektrický automobil, jeho výkon kulminuje na hodnote 750 koní (550 kW), ktoré produkuje štvorica synchronných elektromotorov . Energiu berú z plochých akumulátorov s kapacitou 80 kWh uložených v spodnej časti vozidla. Kabrioletu umožňujú dojazd viac ako 500 kilometrov. Pri vyšších rýchlostiach sa však batérie rýchle vybíjajú a to skracuje dojazd.

Aj napriek svojej obrovitej veľkosti kabriolet Mercedes-Maybach dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za necelé štyri sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h.

Keďže koncept Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je koncipovaný ako elektrické vozidlo, jazdí bez emisií. Vďaka svojim štyrom kompaktným synchrónnym elektromotorom s permanentným magnetom má poháňané všetky kolesá a športové jazdné vlastnosti.

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je koncept, takže do výroby nepôjde a do predajných showroomov sa tak nepozrie. Záujemcov o luxusné kabriolety však môže uspokojiť napríklad z rovnakého chovu Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet.

1 Mercedes-Maybach 2 Mercedes-Maybach 3 Mercedes-Maybach 4 Mercedes-Maybach 5 Mercedes-Maybach 6 Mercedes-Maybach 7 Mercedes-Maybach 8 Mercedes-Maybach (2) 9 Mercedes-Maybach
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Maybach
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.