Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet - luxus bez strechy

Streda, 30 august 2017

Na festivale krásy v Pebble Beach Concours d'Elegance v kalifornskom Monterey ukázala značka Mercedes-Maybach koncept luxusného elektrického kabrioletu, ktorý priamo nadväzuje na v minulom roku predstavené luxusné kupé na rovnakom podujatí.

1 Mercedes-Maybach
Kabriolet Vision Mercedes-Maybach 6 sa predstavil v USA na festivale krásy

Dvojmiestny kabriolet má byť poctou slávnej éry ručne vyrábaných exkluzívnych kabrioletov. Krásny kabriolet je extravagantnou interpretáciou klasických emocionálnych dizajnových princípov a spája v sebe inteligentnú krásu s klasickými estetickými proporciami a je dokonalým stelesnením filozofie dizajnu.

Plynulé línie konceptu Vision Mercedes-Maybach 6 sú akoby spomienkou na kabriolety a roadstery z tridsiatich rokov minulého storočia, podobne ako jeho rozmery s dĺžkou 5700 mm, šírkou 2100 mm a výškou 1340 mm. Kabriolet stojí na 24palcových diskoch z ľahkej zliatiny.

Zvláštnosťou kabrioletu je napríklad to, že podobne ako historické autá aj nový koncept Mercedes-Maybach má kolesá upevnené pomocou centrálnej matice, ktorá je lakovaná v ružovozlatej farbe, čím nadobúda farebný odtieň, ktorý nesú všetky štúdie elektrických vozidiel značky Mercedes-Benz.

Vision Mercedes-Maybach 6 kabriolet je koncipovaný ako elektrický automobil, jeho výkon kulminuje na hodnote 750 koní (550 kW), ktoré produkuje štvorica synchronných elektromotorov . Energiu berú z plochých akumulátorov s kapacitou 80 kWh uložených v spodnej časti vozidla. Kabrioletu umožňujú dojazd viac ako 500 kilometrov. Pri vyšších rýchlostiach sa však batérie rýchle vybíjajú a to skracuje dojazd.

Aj napriek svojej obrovitej veľkosti kabriolet Mercedes-Maybach dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za necelé štyri sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h.

Keďže koncept Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je koncipovaný ako elektrické vozidlo, jazdí bez emisií. Vďaka svojim štyrom kompaktným synchrónnym elektromotorom s permanentným magnetom má poháňané všetky kolesá a športové jazdné vlastnosti.

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je koncept, takže do výroby nepôjde a do predajných showroomov sa tak nepozrie. Záujemcov o luxusné kabriolety však môže uspokojiť napríklad z rovnakého chovu Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet.

1 Mercedes-Maybach 2 Mercedes-Maybach 3 Mercedes-Maybach 4 Mercedes-Maybach 5 Mercedes-Maybach 6 Mercedes-Maybach 7 Mercedes-Maybach 8 Mercedes-Maybach (2) 9 Mercedes-Maybach
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Maybach
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.