Volkswagen ID.7 s dojazdom blízko k spaľováku

Nedeľa, 23 júl 2023

Volkswagen ešte v druhej polovici apríla predstavil v internetovej svetovej premiére svoju novú vlajkovú loď elektrickej rodiny ID, model ID.7, prvý globálny elektrický model značky v strednej triede.

1-vw-id7
Volkswagen ID.7, vlajková loď elektrickej rodiny ID

Vďaka kombinácii dojazdu do 700 kilometrov (WLTP), suverénneho pohonu, veľkorysého interiéru a inovatívnych technológií sa ID.7 stáva komfortnou limuzínou a vstupuje do novej prémiovej triedy.

Nový Volkswagen ID.7 sa so svojou dĺžkou takmer 5 metrov vyznačuje evolúciou koncepcie ovládania orientovanou na zákazníkov a kvalitným vyhotovením interiéru.

Volkswagen ID.7 je ďalší krok nemeckej automobilky v ofenzíve elektromobility. Limuzína poskytuje vysoký komfort a dlhý dojazd. ID.7 vytvára nový štandard z hľadiska efektivity. Mal by sa dosiahnuť dojazd do 700 kilometrov podľa WLTP, čo umožňuje veľmi dobrá aerodynamika, ako aj výrazné zvýšenie efektivity v oblasti pohonu a tepelného manažmentu.

Pohonný agregát, namontovaný na zadnej náprave, sa skladá zo synchrónneho elektromotora s permanentnými magnetmi. S výkonom 210 kW/286 k a maximálnym krútiacim momentom 545 Nm je elektromotor doteraz najvýkonnejšou pohonnou jednotkou modelov radu ID.

Nový ID.7 bude mať dve verzie batérie. Model ID.7 Pro bude s batériou 82 kWh (využiteľných 77 kWh). Nabíjať ho bude možné výkonom až 170 kW (DC) a na jedno nabitie prejde do 615 km.

Silnejší ID.7 Pro S, ktorý sa začne predávať neskôr, bude mať batériu s kapacitou 91 kWh (využiteľných 86 kWh). Nabíjať ho bude možné výkonom až 200 kW (DC) a na jedno nabitie prejde do 700 km.

Na Slovensku je predpredaj modelu ID.7 naplánovaný na september tohto roku. V novembri budú vozidlá dostupné u predajcov značky Volkswagen a tým sa začne aj samotný predaj modelu ID.7.

1-vw-id7 2-vw-id7 3-vw-id7
Autor: J. Goldberger
Foto: Volkswagen
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.