Volvo chystá prekvapenie - malé SUV XC40

Utorok, 01 august 2017

Po strednom a veľkom XC60 a XC90 pripravuje švédska automobilka Volvo malé SUV, ktoré bude mať označenie XC40.

Robin Page - viceprezident Volvo
Úsmev viceprezidenta spoločnosti Volvo Cars Robina Pagea prezrádza zatiaľ len spokojnosť so skutočnosťou, že malé SUV XC40 bude naozajstným prekvapením

Nové Volvo XC40 bude prvým zástupcom spoločnosti Volvo Cars v triede malých prémiových automobilov kategórie SUV. Hlavný dôraz kladie automobilka na vyjadrenie individuality a ponúka desiatky možných farebných kombinácií exteriéru a interiéru.

Pripravovaný model Volvo XC40, ktorý automobilka Volvo čoskoro predstaví, uzavrie ponuku vozidiel SUV tejto značky "osobitým vozidlom pre osobitého vodiča."

Od modelu XC40 si spoločnosť Volvo sľubuje, že jej otvorí nové horizonty. Na druhej strane vraj dáva jej dizajnérom slobodu vytvoriť vozidlo oplývajúce dynamikou, individuálnosťou a hravosťou, vlastnosťami, ktorá dnes podľa spoločnosti Volvo v triede malých prémiových SUV chýbajú.

Automobilka zatiaľ o novom pripravovanom malom SUV Volvo XC40 žiadne bližšie informácie nezverejnila.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.