Volvo chystá prekvapenie - malé SUV XC40

Utorok, 01 august 2017

Po strednom a veľkom XC60 a XC90 pripravuje švédska automobilka Volvo malé SUV, ktoré bude mať označenie XC40.

Robin Page - viceprezident Volvo
Úsmev viceprezidenta spoločnosti Volvo Cars Robina Pagea prezrádza zatiaľ len spokojnosť so skutočnosťou, že malé SUV XC40 bude naozajstným prekvapením

Nové Volvo XC40 bude prvým zástupcom spoločnosti Volvo Cars v triede malých prémiových automobilov kategórie SUV. Hlavný dôraz kladie automobilka na vyjadrenie individuality a ponúka desiatky možných farebných kombinácií exteriéru a interiéru.

Pripravovaný model Volvo XC40, ktorý automobilka Volvo čoskoro predstaví, uzavrie ponuku vozidiel SUV tejto značky "osobitým vozidlom pre osobitého vodiča."

Od modelu XC40 si spoločnosť Volvo sľubuje, že jej otvorí nové horizonty. Na druhej strane vraj dáva jej dizajnérom slobodu vytvoriť vozidlo oplývajúce dynamikou, individuálnosťou a hravosťou, vlastnosťami, ktorá dnes podľa spoločnosti Volvo v triede malých prémiových SUV chýbajú.

Automobilka zatiaľ o novom pripravovanom malom SUV Volvo XC40 žiadne bližšie informácie nezverejnila.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.