Volvo chystá prekvapenie - malé SUV XC40

Utorok, 01 august 2017

Po strednom a veľkom XC60 a XC90 pripravuje švédska automobilka Volvo malé SUV, ktoré bude mať označenie XC40.

Robin Page - viceprezident Volvo
Úsmev viceprezidenta spoločnosti Volvo Cars Robina Pagea prezrádza zatiaľ len spokojnosť so skutočnosťou, že malé SUV XC40 bude naozajstným prekvapením

Nové Volvo XC40 bude prvým zástupcom spoločnosti Volvo Cars v triede malých prémiových automobilov kategórie SUV. Hlavný dôraz kladie automobilka na vyjadrenie individuality a ponúka desiatky možných farebných kombinácií exteriéru a interiéru.

Pripravovaný model Volvo XC40, ktorý automobilka Volvo čoskoro predstaví, uzavrie ponuku vozidiel SUV tejto značky "osobitým vozidlom pre osobitého vodiča."

Od modelu XC40 si spoločnosť Volvo sľubuje, že jej otvorí nové horizonty. Na druhej strane vraj dáva jej dizajnérom slobodu vytvoriť vozidlo oplývajúce dynamikou, individuálnosťou a hravosťou, vlastnosťami, ktorá dnes podľa spoločnosti Volvo v triede malých prémiových SUV chýbajú.

Automobilka zatiaľ o novom pripravovanom malom SUV Volvo XC40 žiadne bližšie informácie nezverejnila.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.