Volvo S90 Excellence: Švédsky luxus

Štvrtok, 10 november 2016

Švédska automobilka Volvo predstavila nové verzie svojho sedanu S90 a najluxusnejší model svojej ponuky S90 Excellence, ktoré sú určené pre trh s luxusnými sedanmi. Onedlho sa tieto automobily predstavia vo výstavnej premiére na autosalóne v čínskom Kantone.

1 Volvo S90 Excellence
Volvo S90 v špičkovej verzii Excellence s konceptom luxusnej kabíny Lounge Console

Nový model S90 bude najluxusnejším automobilom, aký kedy značka Volvo vyrobila. Nové verzie sa budú vyrábať v závode spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Ta-čching a vyvážať sa budú do celého sveta.

Model S90 Excellence je vpredu bez sedadla spolujazdca, ktoré nahrádza multifunkčná konzola Lounge Console, vzadu sú sedadlá len pre dvoch cestujúcich. Ten sediaci vpravo má pred sebou veľký dotykový displej, akýsi tablet s pripojením na internet. Môže pracovať, pozerať filmy alebo cez slúchadlá počúvať hudbu. Všetko ostatné je na vodičovi.

Model je určený pre exkluzívnych zákazníkov s vlastným vodičom a má spĺňať ich potrebu oddychovať alebo pracovať na cestách. Upúta tiež vysoká kvalita materiálov, ktorých kombinácia vytvára premyslený a pôsobivý dojem celkového luxusu interiéru.

Volvo S90 Excellence obsahuje množstvo prvkov a funkcií určených na skvalitnenie zážitku vo vnútri vozidla. Sú nimi napríklad celoplošná panoramatická strecha, rozkladacie pracovné stolíky, inteligentné úložné riešenia, držiak nápojov s funkciou vyhrievania a chladenia, nastaviteľná opierka na nohy a vstavaný zábavný systém s veľkým displejom na pracovné účely či zábavu.

2 Volvo S90 Excellence
Luxusné Volvo S90 sa bude vyrábať v Číne a je určené pre exkluzívnych zákazníkov

Luxusné vozidlo S90 Excellence obsahuje tiež ovládacie rozhranie s dotykovou obrazovkou pre zadné sedadlá, vstavaný chladiaci priestor a ručne brúsené krištáľové poháre od renomovaného švédskeho výrobcu skla Orrefors.

Volvo S90 bude v ponuke s osvedčenými zážihovými motormi Volvo T4 a T5 a špičkovým hybridným motorom T8 Twin Engine s efektívnou kombináciou výkonu a čistej elektrickej energie, ktorý v maximálnej miere využíva nastavenie podvozka automobilky Volvo pre "uvoľnenú a sebaistú jazdu". Model S90 Excellence bude v ponuke len s možnosťou hybridného pohonu T8 Twin Engine.

Samozrejmosťou bude množstvo štandardných bezpečnostných prvkov, ako systém automatického brzdenia v meste City Safety, funkcia detekcie veľkých zvierat, alebo systém Pilot Assist, čo je poloautonómny asistenčný systém vodiča, ktorý pracuje pri rýchlostiach do 130 km/h.

3 Volvo S90 Excellence
Na mieste sedadla predného spolujazdca je multifunkčná konzola Lounge Console s veľkým displejom a možnosťou využitia na pracovné i zábavné účely

Nové modely Volvo S90 prinášajú aj praktickú možnosť integrácie mobilných telefónov, ktorú predstavujú systémy Apple Car Playa Android Auto. Zabezpečujú používateľom praktický prístup k známym funkciám smartfónov prostredníctvom veľkého centrálneho displeja vo vozidle. Kvalitu vzduchu v kabíne sedana S90 má na starosti systém Clean Zone, ktorý pomocou štvorzónovej klimatizácie využíva iónový čistič vzduchu.

Nový sedan Volvo S90 sa začne vyrábať už v novembri a luxusný model S90 Excellence na budúci rok.

Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.