Volvo V40 mieri na Slovensko

Sobota, 14 apríl 2012

Volvo V40 malo svetovú premiéru pred vyše mesiacom na autosalóne v Ženeve, od utorka budúceho týždňa sa predstaví novinka švédskej automobilky slovenskému publiku na autosalóne v Bratislave. Ide o prémiový hatchback s vyšperkovaným luxusným vzhľadom, špičkovou bezpečnosťou a dynamickými jazdnými vlastnosťami, ktorý je navyše aj šetrný k životnému prostrediu.

Volvo V40
Volvo V40 klame názvom. Nejde o kombi, ale o prémiový hatchback strednej triedy.

Volvo odhalí v slovenskej premiére hneď dve novinky: úplne nové Volvo V40 a vznetový plug-in hybrid Volvo V60. Stane sa tak 17. apríla na autosalóne na výstavisku Incheba v Bratislave.

Nový model V40 je podľa švédskeho výrobcu pripravený predstihnúť konkurenciu v triede luxusných hatchbackov. Okrem iného aj vylepšenými funkciami a vlastnosťami väčších modelov Volvo v elegantnom a kompaktnom vyhotovení. Druhá novinka, V60 Plug-in Hybrid (nabíjanie z elektrickej zásuvky), by mala spájať najlepšie vlastnosti troch rozdielnych druhov vozidiel v jednom atraktívnom športovom kombi. V čisto elektrickom režime dokáže tento full hybrid prejsť 50 kilometrov.

V40 je prvý model Volvo, ktorý bol kompletne vyvinutý v súlade so stratégiou orientácie na človeka. Obsahuje balík špičkových funkcií. Ponuka motorov zahŕňa od prvého vznetového motora spoločnosti Volvo Car Corporation s emisiami CO2 iba 94 g/km až po preplňovaný zážihový motor T5 s výkonom 254 koní a zrýchlením z 0 na 100 km/hod. za 6,7 sekundy.

Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V60 Plug-in Hybrid Volvo V60 Plug-in Hybrid Volvo V60 Plug-in Hybrid
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor a Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.