Volvo V40: úplne nové kombi

Štvrtok, 01 marec 2012

Nové Volvo V40 kombinuje škandinávsky luxusný vzhľad so špičkovou bezpečnosťou a dynamikou. Nové kombi s vylepšenými funkciami a vlastnosťami väčších modelov Volvo, navyše v elegantnom a kompaktnom vyhotovení, má namierené na konkurenciu v triede luxusných hatchbackov. Volvo V40 sa predstaví 6. marca na ženevskom autosalóne.

Volvo V40
Volvo V40, nové kombi švédskej automobilky v nižšej triede sa predstaví v Ženeve

Podľa modelového označenia V40 ide o automobil kategórie kombi, aj keď svojim dizajnom pripomína kategóriu päťdverových kompaktov. Nové V40 je moderný, výrazný automobil so škandinávskym luxusným vzhľadom, s puncom vysokej kvality a pozoruhodnými detailmi.

Ponuka motorov zahŕňa všetko od najmenšieho vznetového motora spoločnosti Volvo s emisiami CO2 iba 94 g/km až po preplňovaný zážihový motor T5 s výkonom 254 koní a zrýchlením z 0 na 100 km/hod. za 6,7 sekundy. Všetky verzie motorov majú funkciu Start-Stop a regeneráciu brzdnej energie. Vybavené sú manuálnou 6stupňovou alebo automatickou prevodovkou.

Nové Volvo V40 prináša špičkový balík funkcií bezpečnosti a podpory vodiča, vrátane prelomového systému na rozpoznávanie chodcov s automatickým zabrzdením vyvinutým spoločnosťou Volvo, ale aj množstvo ďalších nových funkcií.

Medzi nové funkcie patrí na svete prvý airbag pre chodcov, asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu a systém Park Assist Pilot, ktorý uľahčuje paralelné parkovanie. Nechýba ani systém na zabránenie zrážke pri nízkych rýchlostiach, City Safety, teraz vylepšený a funguje pri rýchlostiach do 50 km/hod.

Volvo od nového modelu očakáva, že ročne sa ho predá okolo 90 000 kusov. Až 85 percent z tohto počtu pôjde zákazníkom v Európe.

Výroba modelu Volvo V40 sa rozbehne v máji 2012. Model V40 sa bude vyrábať v závode spoločnosti Volvo v belgickom Gente.

Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40
Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.