Volvo V40: úplne nové kombi

Štvrtok, 01 marec 2012

Nové Volvo V40 kombinuje škandinávsky luxusný vzhľad so špičkovou bezpečnosťou a dynamikou. Nové kombi s vylepšenými funkciami a vlastnosťami väčších modelov Volvo, navyše v elegantnom a kompaktnom vyhotovení, má namierené na konkurenciu v triede luxusných hatchbackov. Volvo V40 sa predstaví 6. marca na ženevskom autosalóne.

Volvo V40
Volvo V40, nové kombi švédskej automobilky v nižšej triede sa predstaví v Ženeve

Podľa modelového označenia V40 ide o automobil kategórie kombi, aj keď svojim dizajnom pripomína kategóriu päťdverových kompaktov. Nové V40 je moderný, výrazný automobil so škandinávskym luxusným vzhľadom, s puncom vysokej kvality a pozoruhodnými detailmi.

Ponuka motorov zahŕňa všetko od najmenšieho vznetového motora spoločnosti Volvo s emisiami CO2 iba 94 g/km až po preplňovaný zážihový motor T5 s výkonom 254 koní a zrýchlením z 0 na 100 km/hod. za 6,7 sekundy. Všetky verzie motorov majú funkciu Start-Stop a regeneráciu brzdnej energie. Vybavené sú manuálnou 6stupňovou alebo automatickou prevodovkou.

Nové Volvo V40 prináša špičkový balík funkcií bezpečnosti a podpory vodiča, vrátane prelomového systému na rozpoznávanie chodcov s automatickým zabrzdením vyvinutým spoločnosťou Volvo, ale aj množstvo ďalších nových funkcií.

Medzi nové funkcie patrí na svete prvý airbag pre chodcov, asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu a systém Park Assist Pilot, ktorý uľahčuje paralelné parkovanie. Nechýba ani systém na zabránenie zrážke pri nízkych rýchlostiach, City Safety, teraz vylepšený a funguje pri rýchlostiach do 50 km/hod.

Volvo od nového modelu očakáva, že ročne sa ho predá okolo 90 000 kusov. Až 85 percent z tohto počtu pôjde zákazníkom v Európe.

Výroba modelu Volvo V40 sa rozbehne v máji 2012. Model V40 sa bude vyrábať v závode spoločnosti Volvo v belgickom Gente.

Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40 Volvo V40
Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.