Volvo V90: Väčší a luxusnejší nástupca V70

Štvrtok, 25 február 2016

Volvo predstavilo očakávaný model V90. Štýlové a všestranné veľké kombi V90 je najnovším prírastkom v nastupujúcom modelovom rade 90 švédskeho výrobcu. Zaradí sa k športovo úžitkovému SUV XC90 a luxusnému sedanu S90, ktorý automobilka nedávno uviedla na trh.

1 Volvo V90
Volvo V90 svojím vzhľadom príliš neprekvapuje, posun z pohľadu estetiky je však jasný

Nové V90, najväčšie kombi švédskej automobilky, nahradí doterajší model V70. Predchádzajúce náhodné snímky avizujúce príchod novinky strieda teraz oficiálna fotografia od samotného Volva. Nové Volvo V90 prináša jasný posun z pohľadu estetiky, materiálov i spracovania a spĺňa kritériá maximálne praktického charakteru vozidla kombi.

Nový model V90 je tretím automobilom, ktorý švédska automobilka doposiaľ predstavila v rámci svojho nového modelového radu 90. Všetky vozidlá tohto radu vychádzajú zo špeciálne navrhnutej a plne modulárnej architektúry SPA, ktorá otvorila množstvo nových možností navrhovania, konštruovania a vybavenia vozidiel značky Volvo.

2 Volvo V90

Nové Volvo V90 ponúkne poloautonómne riadenie pri jazde v kolóne a zabráni nechcenému opusteniu jazdného pruhu. Ponúkne tiež ako každé Volvo aj špičkovú úroveň bezpečnosti a technológiu pohonu Pilot Assist, ktorý vďaka rozšírenej funkcii systému City Safety dokáže detekovať na ceste okrem ľudí aj veľké zvieratá. Má tiež prvotriednu konektivitu, ktorej súčasťou je aj integrácia telefónov iPhone so systémom Apple CarPlay.

Dizajn exteriéru tohto kombi vyššej strednej triedy má typické znaky Volva. Prednej časti dominuje výrazná maska chladiča a hlavné svetlomety ako má sedan S90. Zadné koncové svetlá sú orientované vertikálne, tak ako je to typické pre kombi Volvo. Zasahujú však až do veka batožinového priestoru.

Interiér V90 nadväzuje na interiér sedana S90 i SUV XC90. Nechýba rozmerný displej multimediálneho systému. Digitálny displej je aj pred vodičom medzi prístrojmi ako otáčkomer a rýchlomer.

3 Volvo V90
Maximálne praktické nové kombi od Volva spestrí ponuku vo vyššej strednej triede

Ponuka motorov V90 bude pochádzať zo sedana S90. Znamená to, že to budú výlučne štvorvalce, vrcholnou jednotkou bude plug-in hybrid s výkonom 408 koní so zážihovým dvojvalcovým motorom T8. V čisto elektrickom režime prejde kombi V90 približne 50 kilometrov.

1 Volvo V90 2 Volvo V90 3 Volvo V90 4 Volvo V90 5 Volvo V90 6 Volvo V90
Autor: J. Goldberger
Foto: Volvo
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.