Všestranný Dodge Journey

Streda, 06 august 2008

Päťmiestny crossover Dodge Journey s možnosťou rozšírenia na sedem miest, ktorý poskytuje súčasne výhody praktického priestranného minivanu, jazdných vlastností SÚV a úspornosti osobného automobilu, sa začne na Slovensku predávať už v tomto mesiaci. Ako osobná verzia i ako úžitkový automobil kategórie N1. Cena základného modelu je od 699 000 Sk (23.203 €).

Dodge Journey Dodge Journey

Americká značka rozširuje svoju ponuku na Slovensku už o štvrtý model. Typický zovňajšok značky Dodge podčiarkuje model Journey svojimi tvarmi, kde dominuje najmä predná mriežka chladiča v znaku kríža, hranaté halogénové svetlomety, lišty nárazníkov vo farbe karosérie a spojler ako súčasť zadných dverí. Športový charakter zvýrazňujú tvarované lemy blatníkov a veľké disky kolies, čím sa nový Dodge stáva na cestách opäť neprehliadnuteľný.

Journey poháňa turbodiesel 2,0 16V s priamym vysokotlakovým elektronicky riadeným vstrekovaním paliva a turbodúchadlom s variabilnou geometriou lopatiek. Má výkon 140 koní a krútiaci moment 310 Nm. Prenos sily sa deje prostredníctvom šesťstupňovej manuálnej alebo dvojspojkovej automatickej prevodovky. V ponuke je aj benzínový štvorvalec 2,4 litra World Engine s výkonom 170 koní a krútiacim momentom 220 Nm s duálnym variabilným časovaním ventilov, ktorý dopĺňa päťstupňová manuálna prevodovka.

Dodge Journey Dodge Journey

Všestranne využiteľný Dodge Journey má už v základe viacstupňové predné airbagy vodiča a spolujazdca, bočné airbagy v predných sedadlách, hlavové airbagy pre tri rady sedadiel, kotúčové brzdy na všetkých kolesách s ABS a ESP, ako aj elektronický systém na obmedzenie rizika prevrátenia či asistent rozjazdu do kopca.

Dodge Journey má variabilný interiér a veľa praktických riešení, množstvo otvorených a krytých úložných priestorov, chladiaci box, podsvietené držiaky nápojov, LED osvetlenie interiéru, či za príplatok multimediálny systém s navigáciou MyGIG™. Tiež vzadu praktickú kameru pre cúvanie, posúvateľné sedadlá druhého radu a mnohé iné.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dodge
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."