Všestranný Dodge Journey

Streda, 06 august 2008

Päťmiestny crossover Dodge Journey s možnosťou rozšírenia na sedem miest, ktorý poskytuje súčasne výhody praktického priestranného minivanu, jazdných vlastností SÚV a úspornosti osobného automobilu, sa začne na Slovensku predávať už v tomto mesiaci. Ako osobná verzia i ako úžitkový automobil kategórie N1. Cena základného modelu je od 699 000 Sk (23.203 €).

Dodge Journey Dodge Journey

Americká značka rozširuje svoju ponuku na Slovensku už o štvrtý model. Typický zovňajšok značky Dodge podčiarkuje model Journey svojimi tvarmi, kde dominuje najmä predná mriežka chladiča v znaku kríža, hranaté halogénové svetlomety, lišty nárazníkov vo farbe karosérie a spojler ako súčasť zadných dverí. Športový charakter zvýrazňujú tvarované lemy blatníkov a veľké disky kolies, čím sa nový Dodge stáva na cestách opäť neprehliadnuteľný.

Journey poháňa turbodiesel 2,0 16V s priamym vysokotlakovým elektronicky riadeným vstrekovaním paliva a turbodúchadlom s variabilnou geometriou lopatiek. Má výkon 140 koní a krútiaci moment 310 Nm. Prenos sily sa deje prostredníctvom šesťstupňovej manuálnej alebo dvojspojkovej automatickej prevodovky. V ponuke je aj benzínový štvorvalec 2,4 litra World Engine s výkonom 170 koní a krútiacim momentom 220 Nm s duálnym variabilným časovaním ventilov, ktorý dopĺňa päťstupňová manuálna prevodovka.

Dodge Journey Dodge Journey

Všestranne využiteľný Dodge Journey má už v základe viacstupňové predné airbagy vodiča a spolujazdca, bočné airbagy v predných sedadlách, hlavové airbagy pre tri rady sedadiel, kotúčové brzdy na všetkých kolesách s ABS a ESP, ako aj elektronický systém na obmedzenie rizika prevrátenia či asistent rozjazdu do kopca.

Dodge Journey má variabilný interiér a veľa praktických riešení, množstvo otvorených a krytých úložných priestorov, chladiaci box, podsvietené držiaky nápojov, LED osvetlenie interiéru, či za príplatok multimediálny systém s navigáciou MyGIG™. Tiež vzadu praktickú kameru pre cúvanie, posúvateľné sedadlá druhého radu a mnohé iné.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dodge
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring