VW up!, ako Mini-VW je tu. Oficiálne.

Utorok, 23 august 2011

Volkswagen už dávnejšie avizoval najmenší model označovaný ako up!, up s výkričníkom. Vyrábať sa začne už v decembri tohto roku v závode VW v Devínskej Novej Vsi pri Bratislave. Cieľom nového miniauta od Volkswagenu je uviesť na trh malý a bezpečný mestský automobil s čo najväčším vnútorným priestorom a nízkou spotrebou.

Volkswagen up!
Dlho očakávaný mini od Volkswagenu je tu. Oficiálne sa predstaví na IAA vo Frankfurte.

Z konceptu predstaveného ešte v roku 2007 je teraz reálny model s dĺžkou karosérie 3,54 metra. Na svoju kategóriu má rázvor náprav 2,42 metra, ktorým prekonáva aj niektoré o triedu vyššie modely a poskytne posádke nadštandardný vnútorný priestor. Ten je veľký aj vďaka šírke 1,64 metra a výške 1,48 metra.

Očakávajú sa tri stupne výbavy: základná take up!, komfortná move up! a vrcholná hight up!. Za príplatok si zákazník môže objednať bezpečnostný systém City Brake, ktorý do rýchlosti 30 km/h dokáže zabrániť zrážke s vpredu idúcim vozidlom.

Napriek veľmi malým previsom karosérie vpredu i vzadu vyšiel konštruktérom aj zámer dať minimodelu nadštandardne veľký batožinový priestor s objemom 215 litrov, po sklopení zadných operadiel dokonca 951 litrov.

Nová generácia najmenšieho modelu VW sa spočiatku bude vyrábať len v jednej karosárskej verzii s jedným trojvalcovým motorom s objemom jedného litra a dvoma výkonovými variantmi 60 a 75 koní. Spotreba má byť 4,2, resp. 4,3 litra na sto kilometrov, čo zodpovedá množstvu emisií pod sto gramov na kilometer. V roku 2013 by sa mal začať vyrábať aj elektrický variant. Hovorí sa aj o verzii s pohonom na zemný plyn (CNG).

Mini volkswagen bude spoločným modelom pre značky VW, Škoda i Seat.

Svetovú premiéru bude mať v polovici septembra na frankfurtskom autosalóne a predávať sa má začať koncom tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: VW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.