Wiesmann GT MF4-S štartuje

Streda, 03 marec 2010

Exkluzívnym vystavovateľom na ženevskom autosalóne je popredná nemecká firma Wiesmann, ktorá sa špecializuje výhradne na výrobu športových automobilov. A nie hocakých. Dominuje im prísne športový dizajn, výkon motora a vysoká rýchlosť. Po výrobnej a technickej stránke zasa najmodernejšie technológie a strojovú výrobu dopĺňa v najvyššej možnej miere ručná výroba. A výsledok? Jedinečné, unikátne a skvostné športové automobily, ktoré svojmu majiteľovi prinášajú najvyšší pôžitok z jazdy. Bude ním aj novinka Wiesmann GT MF4-S, ktorá má v týchto dňoch (od 4. do 14. marca) v Ženeve svetovú premiéru?

Wiesmann GT MF4-S

Nemecká firma Wiesmann z mestečka Duelmen je popredným nemeckým výrobcom, ktorý sa špecializuje výhradne na výrobu športových automobilov. Ďalšou zaujímavosťou produkcie tohto kusového producenta je, že celú svoju výrobu realizuje ručnou výrobou, čo znamená, že každý detail sa dokončuje ručne. Firma, ktorá vznikla v roku 1988 o sebe tvrdí, že kombinuje nadčasový dizajn so state-of-the-art technológiou, teda po technickej stránke tou najmodernejšou.

Exkluzívne športové kupé stavia firma Wiesmann s použitím niektorých komponentov z rýchlych BMW, teda modelov M (predchádzajúci model MF3 Roadster mal pod kapotou radový šesťvalec 3,2 l z BMW M3 E46 s výkonom 343 koní). Každý Wiesmann je skutočným unikátnym exemplárom a jazda s ním poskytuje pre vodiča exkluzívne a nezabudnuteľné zážitky z jeho riadenia. Keďže automobily Wiesmann sa vyrábajú na objednávku, zákazník si môže objednať nadštandardnú výbavu a najrozmanitejšie doplnky a funkcie. Každý nový Wiesmann je potom skutočným unikátom a neexistujú dva zhodné modely.

Nový Wiesmann MF4-S predstavený v týchto dňoch v Ženeve bude poháňať motor z BMW M3 novej generácie. Osemvalcový motor s valcami do V so zdvihovým objemom 4,0 litra poháňa kolesá zadnej nápravy, na ktoré posiela výkon 420 koní, čo vystačí na atakovanie rýchlosti 300 km/h. Ešte zaujímavejší je údaj o akcelerácii na stovku, keď z pokoja ju dosiahne za rovné štyri sekundy. Zaujímavá je aj cena nového modelu: začína sa na šesťcifernej sume 133 800 eur, čo je v prepočte na starú menu vyše štyri milióny korún. Za túto sumu dostane nový vlastník úchvatný dizajn v spojení s pôsobivými jazdnými výkonmi. Nuž – za šperk sa platí. A nemalé sumy. Inak to nie je ani v prípade nového modelu Wiesmann GT MF4-S.

Wiesmann GT MF4-S Wiesmann GT MF4-S Wiesmann GT MF4-S Wiesmann GT MF4-S Wiesmann GT MF4-S
Autor: J. Goldberger
Foto: Wiesmann
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.