Ženeva 2008: exkluzívny Jaguar XJ Portfolio

Piatok, 07 marec 2008

Jaguar predstavil na autosalóne v Ženeve okrem XKR Portfolio aj vylepšený model s označením XJ Portfolio, ktorý bude vyrobený v limitovanej sérii. Poskytne vyššiu úroveň luxusu, remeselného spracovania a exkluzivity.

Jaguar XJ Portfolio Jaguar XJ Portfolio

Portfolio je tradičné označenie najluxusnejších zvláštnych verzií značky Jaguar. Ľahká hliníková karoséria modernej konštrukcie a výkonný motor V8 prepĺňaný mechanickým kompresorom zabezpečujú dynamické jazdné výkony. XJ Portfolio je vybavené adaptívnymi tlmičmi Computer Active Technology Suspension, elektronickým stabilizačným systémom Dynamic Stability Control (DSC) a pneumatickým pružením so samočinným vyrovnávaním svetlej výšky, čo zabezpečuje vynikajúcu ovládateľnosť a jazdný komfort.

Jedinečný vonkajší dizajn zahŕňa lakovanie špeciálnymi odtieňmi farieb Celestial Black alebo Astral Gold, na prianie 20-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny Selena s červenými historickými logami Jaguar, hliníkové bočné ventilačné lamely na blatníkoch, chrómované vonkajšie spätné zrkadlá a označenie Portfolio na zadnom čele.

V interiéri má limuzína Jaguar XJ Portfolio luxusno-športové vybavenie. Na výber sú dve exkluzívne farby koženého čalúnenia – tmavé v odtieni Navy, alebo svetlé Ivory. Špecifickými prvkami vnútorného vybavenia verzie Portfolio sú obklady prístrojovej dosky a výplní dverí z dubového dreva Rich Oak, hliníková hlavica voliacej páky automatickej prevodovky s kombinovaným koženým poťahom a hliníkovou kulisou, luxusné textilné koberce, luxusný poťah stropu kabíny z materiálu Alston a dekoračné lišty na prahoch s nápisom Portfolio.

Neobyčajne bohaté sériové vybavenie obsahuje individuálne vyhrievané a ventilované predné sedadlá, 7palcový dotykový monitor, audiosystém Jaguar, dvojzónovú klimatizáciu, systém Bluetooth® na integráciu až piatich mobilných telefónov, hlasové ovládanie JaguarVoiceTM, radarový tempomat Adaptive Cruise Control a multimediálny systém s DVD prehrávačom.

Jaguar XJ Portfolio modelového roku 2009 sa bude vyrábať s kompresorom prepĺňaným motorom V8 s objemom 4,2 litra, alebo s neprepĺňaným motorom V8 rovnakého objemu. Obidve verzie poskytujú mimoriadne jazdné výkony a vynikajúci komfort. Jaguar XJ Portfolio sa začne na vybraných trhoch predávať od leta 2008, ale objednať ho možno už teraz po výstavnej premiére.

Autor: J. Goldberger
Foto: Jaguar
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.