Ženeva 2008: exkluzívny Jaguar XJ Portfolio

Piatok, 07 marec 2008

Jaguar predstavil na autosalóne v Ženeve okrem XKR Portfolio aj vylepšený model s označením XJ Portfolio, ktorý bude vyrobený v limitovanej sérii. Poskytne vyššiu úroveň luxusu, remeselného spracovania a exkluzivity.

Jaguar XJ Portfolio Jaguar XJ Portfolio

Portfolio je tradičné označenie najluxusnejších zvláštnych verzií značky Jaguar. Ľahká hliníková karoséria modernej konštrukcie a výkonný motor V8 prepĺňaný mechanickým kompresorom zabezpečujú dynamické jazdné výkony. XJ Portfolio je vybavené adaptívnymi tlmičmi Computer Active Technology Suspension, elektronickým stabilizačným systémom Dynamic Stability Control (DSC) a pneumatickým pružením so samočinným vyrovnávaním svetlej výšky, čo zabezpečuje vynikajúcu ovládateľnosť a jazdný komfort.

Jedinečný vonkajší dizajn zahŕňa lakovanie špeciálnymi odtieňmi farieb Celestial Black alebo Astral Gold, na prianie 20-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny Selena s červenými historickými logami Jaguar, hliníkové bočné ventilačné lamely na blatníkoch, chrómované vonkajšie spätné zrkadlá a označenie Portfolio na zadnom čele.

V interiéri má limuzína Jaguar XJ Portfolio luxusno-športové vybavenie. Na výber sú dve exkluzívne farby koženého čalúnenia – tmavé v odtieni Navy, alebo svetlé Ivory. Špecifickými prvkami vnútorného vybavenia verzie Portfolio sú obklady prístrojovej dosky a výplní dverí z dubového dreva Rich Oak, hliníková hlavica voliacej páky automatickej prevodovky s kombinovaným koženým poťahom a hliníkovou kulisou, luxusné textilné koberce, luxusný poťah stropu kabíny z materiálu Alston a dekoračné lišty na prahoch s nápisom Portfolio.

Neobyčajne bohaté sériové vybavenie obsahuje individuálne vyhrievané a ventilované predné sedadlá, 7palcový dotykový monitor, audiosystém Jaguar, dvojzónovú klimatizáciu, systém Bluetooth® na integráciu až piatich mobilných telefónov, hlasové ovládanie JaguarVoiceTM, radarový tempomat Adaptive Cruise Control a multimediálny systém s DVD prehrávačom.

Jaguar XJ Portfolio modelového roku 2009 sa bude vyrábať s kompresorom prepĺňaným motorom V8 s objemom 4,2 litra, alebo s neprepĺňaným motorom V8 rovnakého objemu. Obidve verzie poskytujú mimoriadne jazdné výkony a vynikajúci komfort. Jaguar XJ Portfolio sa začne na vybraných trhoch predávať od leta 2008, ale objednať ho možno už teraz po výstavnej premiére.

Autor: J. Goldberger
Foto: Jaguar
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.