Zetoru sa na Slovensku darí

Piatok, 22 jún 2012

Spoločnosti Zetor, ktorá vyrába traktory pre poľnohospodárov, sa darí. Vyrába kvalitné stroje a je aj lídrom na slovenskom i českom trhu v predaji traktorov.

Zetor Proxima Power 120
Zetor Proxima Power 120 je uznávaným modelom s moderným dizajnom i technikou

Nový model Zetor Forterra 135 s novým 16-ventilovým motorom získal jedno z najlepších hodnotení v teste Nemeckej poľnohospodárskej asociácie (DLG). Zaradil sa medzi traktory so štvorvalcovým motorom s najnižšou a najefektívnejšou spotrebou na trhu, a to bez obmedzenia výkonu. Zetor Forterra 135 16V patrí do kompletne inovovaného radu Forterra 2010 a vyznačuje sa elegantným vonkajším dizajnom, moderným a funkčným interiérom i bohatou výbavou.

Zetor Forterra 135
Zetor Forterra 135 s novým 16ventilovým motorom vyniká okrem iného nízkou spotrebou

Pri novom modeli sa po prvýkrát použil štvorvalcový motor Z 1605 so šestnásťventilovou technikou. Ide o celkom novú koncepciu, ktorá zaistí nielen zvýšenie výkonu o takmer 30 % a krútiaceho momentu o viac než 47 %, ale tiež o zvýšenie účinnosti chladiacej sústavy a zníženie spotreby paliva. 180litrová nádrž tak vydrží na celý pracovný deň.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.