Zetoru sa na Slovensku darí

Piatok, 22 jún 2012

Spoločnosti Zetor, ktorá vyrába traktory pre poľnohospodárov, sa darí. Vyrába kvalitné stroje a je aj lídrom na slovenskom i českom trhu v predaji traktorov.

Zetor Proxima Power 120
Zetor Proxima Power 120 je uznávaným modelom s moderným dizajnom i technikou

Nový model Zetor Forterra 135 s novým 16-ventilovým motorom získal jedno z najlepších hodnotení v teste Nemeckej poľnohospodárskej asociácie (DLG). Zaradil sa medzi traktory so štvorvalcovým motorom s najnižšou a najefektívnejšou spotrebou na trhu, a to bez obmedzenia výkonu. Zetor Forterra 135 16V patrí do kompletne inovovaného radu Forterra 2010 a vyznačuje sa elegantným vonkajším dizajnom, moderným a funkčným interiérom i bohatou výbavou.

Zetor Forterra 135
Zetor Forterra 135 s novým 16ventilovým motorom vyniká okrem iného nízkou spotrebou

Pri novom modeli sa po prvýkrát použil štvorvalcový motor Z 1605 so šestnásťventilovou technikou. Ide o celkom novú koncepciu, ktorá zaistí nielen zvýšenie výkonu o takmer 30 % a krútiaceho momentu o viac než 47 %, ale tiež o zvýšenie účinnosti chladiacej sústavy a zníženie spotreby paliva. 180litrová nádrž tak vydrží na celý pracovný deň.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.