Zetoru sa na Slovensku darí

Piatok, 22 jún 2012

Spoločnosti Zetor, ktorá vyrába traktory pre poľnohospodárov, sa darí. Vyrába kvalitné stroje a je aj lídrom na slovenskom i českom trhu v predaji traktorov.

Zetor Proxima Power 120
Zetor Proxima Power 120 je uznávaným modelom s moderným dizajnom i technikou

Nový model Zetor Forterra 135 s novým 16-ventilovým motorom získal jedno z najlepších hodnotení v teste Nemeckej poľnohospodárskej asociácie (DLG). Zaradil sa medzi traktory so štvorvalcovým motorom s najnižšou a najefektívnejšou spotrebou na trhu, a to bez obmedzenia výkonu. Zetor Forterra 135 16V patrí do kompletne inovovaného radu Forterra 2010 a vyznačuje sa elegantným vonkajším dizajnom, moderným a funkčným interiérom i bohatou výbavou.

Zetor Forterra 135
Zetor Forterra 135 s novým 16ventilovým motorom vyniká okrem iného nízkou spotrebou

Pri novom modeli sa po prvýkrát použil štvorvalcový motor Z 1605 so šestnásťventilovou technikou. Ide o celkom novú koncepciu, ktorá zaistí nielen zvýšenie výkonu o takmer 30 % a krútiaceho momentu o viac než 47 %, ale tiež o zvýšenie účinnosti chladiacej sústavy a zníženie spotreby paliva. 180litrová nádrž tak vydrží na celý pracovný deň.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.