Zetoru sa na Slovensku darí

Piatok, 22 jún 2012

Spoločnosti Zetor, ktorá vyrába traktory pre poľnohospodárov, sa darí. Vyrába kvalitné stroje a je aj lídrom na slovenskom i českom trhu v predaji traktorov.

Zetor Proxima Power 120
Zetor Proxima Power 120 je uznávaným modelom s moderným dizajnom i technikou

Nový model Zetor Forterra 135 s novým 16-ventilovým motorom získal jedno z najlepších hodnotení v teste Nemeckej poľnohospodárskej asociácie (DLG). Zaradil sa medzi traktory so štvorvalcovým motorom s najnižšou a najefektívnejšou spotrebou na trhu, a to bez obmedzenia výkonu. Zetor Forterra 135 16V patrí do kompletne inovovaného radu Forterra 2010 a vyznačuje sa elegantným vonkajším dizajnom, moderným a funkčným interiérom i bohatou výbavou.

Zetor Forterra 135
Zetor Forterra 135 s novým 16ventilovým motorom vyniká okrem iného nízkou spotrebou

Pri novom modeli sa po prvýkrát použil štvorvalcový motor Z 1605 so šestnásťventilovou technikou. Ide o celkom novú koncepciu, ktorá zaistí nielen zvýšenie výkonu o takmer 30 % a krútiaceho momentu o viac než 47 %, ale tiež o zvýšenie účinnosti chladiacej sústavy a zníženie spotreby paliva. 180litrová nádrž tak vydrží na celý pracovný deň.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring