Zetoru sa na Slovensku darí

Piatok, 22 jún 2012

Spoločnosti Zetor, ktorá vyrába traktory pre poľnohospodárov, sa darí. Vyrába kvalitné stroje a je aj lídrom na slovenskom i českom trhu v predaji traktorov.

Zetor Proxima Power 120
Zetor Proxima Power 120 je uznávaným modelom s moderným dizajnom i technikou

Nový model Zetor Forterra 135 s novým 16-ventilovým motorom získal jedno z najlepších hodnotení v teste Nemeckej poľnohospodárskej asociácie (DLG). Zaradil sa medzi traktory so štvorvalcovým motorom s najnižšou a najefektívnejšou spotrebou na trhu, a to bez obmedzenia výkonu. Zetor Forterra 135 16V patrí do kompletne inovovaného radu Forterra 2010 a vyznačuje sa elegantným vonkajším dizajnom, moderným a funkčným interiérom i bohatou výbavou.

Zetor Forterra 135
Zetor Forterra 135 s novým 16ventilovým motorom vyniká okrem iného nízkou spotrebou

Pri novom modeli sa po prvýkrát použil štvorvalcový motor Z 1605 so šestnásťventilovou technikou. Ide o celkom novú koncepciu, ktorá zaistí nielen zvýšenie výkonu o takmer 30 % a krútiaceho momentu o viac než 47 %, ale tiež o zvýšenie účinnosti chladiacej sústavy a zníženie spotreby paliva. 180litrová nádrž tak vydrží na celý pracovný deň.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.