Značka DS uviedla v Pekingu nový model 4S

Utorok, 10 máj 2016

Nedávny autosalón v Pekingu , ktorý sa skončil v nedeľu 8. mája, ozdobila premiéra nového modelu značky DS určeného iba na čínsky trh – model DS 4S.

1 DS 4S

Prémiový sedan vyvinutý vo Francúzsku sa vyrába vo fabrike v meste Šenzen a predstavuje spojenie technologickej vyspelosti a výraznej príťažlivosti. Kompaktný model DS 4S sa vyznačuje tiež dynamickým dizajnom a dokonale dopĺňa modelové portfólio značky DS v Číne: DS 5, DS 5 LS a SUV DS 6.

Značka DS posilňuje svoju prítomnosť na tomto trhu a čínskym vodičom prináša automobil schopný splniť všetky ich predstavy. Novinka vyniká dizajnom, dynamikou a komfortom, ktoré stelesňujú značku DS. Návštevníci autosalónu mohli obdivovať model DS 4S v príťažlivej červenej farbe Dark Fire, ale aj modely DS 6, DS 5LS, ako aj model DS 5 odetý v exkluzívnom zlatom laku Gold Mat. Históriu značky DS pripomenul model DS 21 v pôvodnej červenej farbe.

3 DS 4S

Hlavný dizajnový identifikačný prvok značky DS, mriežka DS Wings, je aj na modele DS 4S, čím sa nový model už na prvý pohľad hlási k rodine DS. Svetlomety LED Vision stvárnené ako samostatné diamanty zvyšujú vizuálnu príťažlivosť a avantgardný vzhľad. Na začiatok predaja dostal model DS 4S exkluzívny červený lak Dark Fire.

V interiéri výnimočnosť vozidla pripomína kožené čalúnenie a výber jedinečných prémiových materiálov. Palubná doska je celá ručne potiahnutá kožou, čo vystihuje umenie parížskych remeselníkov. Kožou sú potiahnuté aj výplne dverí. Sedadlá majú tvar náramku pánskych hodiniek. Ide o odkaz na francúzsky luxus a zároveň aj poznávací znak, ktorý sprevádza značku DS od jej vzniku. V oblastiach konektivity využíva DS 4S technológiu DS Conect s funkciami ako navigácia, bezpečnosť, lifestyle, komunikácia a mnohé ďalšie.

5 DS 4S

Model DS 4S môže poháňať jeden z trojice benzínových motorov s výkonom od 100 kW/136 k po 150 kW/204 k spojených s najnovšou automatickou prevodovkou EAT6. Nový model DS 4S predstavil na čínskom trhu aj motor PureTech, ktorý dostal ocenenie Motor roka 2015.

Autosalón v Pekingu bol príležitosťou pre značku DS, aby pripomenula výrazné aktivity značky DS na majstrovstvách elektrickej formuly E. Na autosalóne predstavila aj monopost s elektrickým pohonom DSV-01 tímu DS Virgin Racing.

1 DS 4S 2 DS 4S 3 DS 4S 4 DS 4S 5 DS 4S 6 DS 4S
Autor: J. Goldberger
Foto: DS
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.