Značka DS uviedla v Pekingu nový model 4S

Utorok, 10 máj 2016

Nedávny autosalón v Pekingu , ktorý sa skončil v nedeľu 8. mája, ozdobila premiéra nového modelu značky DS určeného iba na čínsky trh – model DS 4S.

1 DS 4S

Prémiový sedan vyvinutý vo Francúzsku sa vyrába vo fabrike v meste Šenzen a predstavuje spojenie technologickej vyspelosti a výraznej príťažlivosti. Kompaktný model DS 4S sa vyznačuje tiež dynamickým dizajnom a dokonale dopĺňa modelové portfólio značky DS v Číne: DS 5, DS 5 LS a SUV DS 6.

Značka DS posilňuje svoju prítomnosť na tomto trhu a čínskym vodičom prináša automobil schopný splniť všetky ich predstavy. Novinka vyniká dizajnom, dynamikou a komfortom, ktoré stelesňujú značku DS. Návštevníci autosalónu mohli obdivovať model DS 4S v príťažlivej červenej farbe Dark Fire, ale aj modely DS 6, DS 5LS, ako aj model DS 5 odetý v exkluzívnom zlatom laku Gold Mat. Históriu značky DS pripomenul model DS 21 v pôvodnej červenej farbe.

3 DS 4S

Hlavný dizajnový identifikačný prvok značky DS, mriežka DS Wings, je aj na modele DS 4S, čím sa nový model už na prvý pohľad hlási k rodine DS. Svetlomety LED Vision stvárnené ako samostatné diamanty zvyšujú vizuálnu príťažlivosť a avantgardný vzhľad. Na začiatok predaja dostal model DS 4S exkluzívny červený lak Dark Fire.

V interiéri výnimočnosť vozidla pripomína kožené čalúnenie a výber jedinečných prémiových materiálov. Palubná doska je celá ručne potiahnutá kožou, čo vystihuje umenie parížskych remeselníkov. Kožou sú potiahnuté aj výplne dverí. Sedadlá majú tvar náramku pánskych hodiniek. Ide o odkaz na francúzsky luxus a zároveň aj poznávací znak, ktorý sprevádza značku DS od jej vzniku. V oblastiach konektivity využíva DS 4S technológiu DS Conect s funkciami ako navigácia, bezpečnosť, lifestyle, komunikácia a mnohé ďalšie.

5 DS 4S

Model DS 4S môže poháňať jeden z trojice benzínových motorov s výkonom od 100 kW/136 k po 150 kW/204 k spojených s najnovšou automatickou prevodovkou EAT6. Nový model DS 4S predstavil na čínskom trhu aj motor PureTech, ktorý dostal ocenenie Motor roka 2015.

Autosalón v Pekingu bol príležitosťou pre značku DS, aby pripomenula výrazné aktivity značky DS na majstrovstvách elektrickej formuly E. Na autosalóne predstavila aj monopost s elektrickým pohonom DSV-01 tímu DS Virgin Racing.

1 DS 4S 2 DS 4S 3 DS 4S 4 DS 4S 5 DS 4S 6 DS 4S
Autor: J. Goldberger
Foto: DS
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.