Auto roka Slovensko 2024 finalizuje

Streda, 31 január 2024

Anketa Auto roka Slovensko vstúpila do svojho záveru. Spoznala osem finalistov, z ktorých vzíde víťaz.

auto-roka-slovensko
Jedným z finalistov ankety Auto roka Slovensko je elektrický Hyundai Ioniq 6

V ankete sa bude súperiť o titul Auto Roka Slovensko 2024 (hodnotí porota novinárov) a Auto Roka Slovensko 2024 – Hlas Verejnosti (hodnotia občania). Toto je osem finalistov : BMW 5/i5, Honda CR-V, Hyundai IONIQ 6, KIA EV9, Mercedes-Benz E, Toyota Prius, Volvo EX-30 a Volkswagen ID. Buzz.

Od 27. januára je spustené internetové hlasovanie pre verejnosť, ktoré potrvá do 31. marca 2024. Hlasujúci v ankete volia iba jedného favorita spomedzi ôsmych finalistov. Volia to, ktoré pre nich predstavuje najlepšie auto, čo sa na slovenskom automobilovom trhu objavilo v 2023.

Hlasujúci môžu vyhrať niektorú z z atraktívnych cien. Hlavnou cenou je tankovacia karta v hodnote 1200 eur. Ďalšie ceny: dvakrát dve spiatočné letenky do Paríža či elektronika v hodnote tritisíc eur.

Hlasovanie prebieha na webstránke www.auto-roka.sk. Zapojiť sa môže každý občan Slovenska, ktorý dovŕšil vek 18 rokov.

(jGold)
Foto: K. Gajdoš
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.