Auto roka Slovensko 2024 finalizuje

Streda, 31 január 2024

Anketa Auto roka Slovensko vstúpila do svojho záveru. Spoznala osem finalistov, z ktorých vzíde víťaz.

auto-roka-slovensko
Jedným z finalistov ankety Auto roka Slovensko je elektrický Hyundai Ioniq 6

V ankete sa bude súperiť o titul Auto Roka Slovensko 2024 (hodnotí porota novinárov) a Auto Roka Slovensko 2024 – Hlas Verejnosti (hodnotia občania). Toto je osem finalistov : BMW 5/i5, Honda CR-V, Hyundai IONIQ 6, KIA EV9, Mercedes-Benz E, Toyota Prius, Volvo EX-30 a Volkswagen ID. Buzz.

Od 27. januára je spustené internetové hlasovanie pre verejnosť, ktoré potrvá do 31. marca 2024. Hlasujúci v ankete volia iba jedného favorita spomedzi ôsmych finalistov. Volia to, ktoré pre nich predstavuje najlepšie auto, čo sa na slovenskom automobilovom trhu objavilo v 2023.

Hlasujúci môžu vyhrať niektorú z z atraktívnych cien. Hlavnou cenou je tankovacia karta v hodnote 1200 eur. Ďalšie ceny: dvakrát dve spiatočné letenky do Paríža či elektronika v hodnote tritisíc eur.

Hlasovanie prebieha na webstránke www.auto-roka.sk. Zapojiť sa môže každý občan Slovenska, ktorý dovŕšil vek 18 rokov.

(jGold)
Foto: K. Gajdoš
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.