Utorok, 31 október 2023

Značka Lexus už siedmy rok po sebe potvrdila prvé miesto v každoročnom prieskume spoľahlivosti magazínu What Car?. Spomedzi 32 značiek a 178 rôznych modelov do veku piatich rokov získal Lexus najvyššie ohodnotenia.

nx-what-car1
Víťaz britského prieskumu What Car? Lexus NX prvej generácie

Streda, 18 október 2023

BMW radu 5 novej generácie sa predstavilo ešte v prvom polroku tohto roku a teraz bavorský výrobca pridáva správu o jeho uvedení na slovenský trh. K slovenským predajcom prichádza nové BMW radu 5 Sedan a plne elektrický model BMW i5 Sedan. Praktickejší model BMW radu 5 Touring príde do predaja s rovnakou ponukou pohonov od jari 2024.

1-bmw-5-tourer
Nové kombi BMW radu 5 Tourer príde v priebehu roku 2024

Nedeľa, 15 október 2023

Je ich už 8 miliónov. S toľko vyrobenými autami sa môže tento rok pochváliť rumunsko-francúzska automobilka Dacia. Autom pre každého, pre bežného občana z dediny, ale aj pre taxikára v hlavnom meste, rovnako aj "horala" z Oravskej Lesnej. Tiež pre takmer insolventného študenta, ale aj rozmaznaného mešťana, ktorý sa chce ukázať, že na drahší model nemá, a stará "korzička" už doslúžila.

1-dacia
Dacia je svetový fenomén v úspešnosti. Chváliť sa môže modelmi od najmenšieho Logana, cez pohľadné Sandero, 7-miestny osobný Jogger, SUV Duster, alektrický Spring a ďalšími modelmi pre širokospektrálnu skupinu zákazníkov.

Streda, 11 október 2023

Po štrnástich rokoch končí vo vedení spoločnosti Rolls-Rayce jeho generálny riaditeľ Torsten Müller-Ötvös. Do spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars nastúpil v roku 2010 a stal sa najdlhšie slúžiacim generálnym riaditeľom spoločnosti.

1-torsten-mueller-oetov
Odchádzajúci generálny riaditeľ britskej automobilky Rolls-Royce Torsten Müller-Ötvös

Štvrtok, 28 september 2023

Shell patrí k tým naj rafinérskym spoločnostiam, ktoré vývoj svojich produktov pre širokú spotrebiteľskú verejnosť a ich následné uvádzanie na trh aj mediálne a zoširoka prezentujú. Práve na takúto prezentačnú akciu pozval Shell do Prahy slovenských a českých novinárov z motoristickej branže.

1-shell2

Streda, 27 september 2023

Shell patrí k tým naj rafinérskym spoločnostiam, ktoré vývoj svojich produktov pre širokú spotrebiteľskú verejnosť a ich následné uvádzanie na trh aj mediálne a zoširoka prezentujú. Práve na takúto prezentačnú akciu pozval Shell do Prahy slovenských a českých novinárov z motoristickej branže.

1-shell2

Streda, 16 august 2023

Hyundai Kona získal v Kanade ocenenie ako automobil s najlepšou zostatkovou hodnotou v kategórii mikro SUV. Rozhodli o tom odborníci spoločnosti J.D. Power.

1-hyundai-kona
Hyundai Kona je v segmente malých SUV jedným z najúspornejších a najpraktickejších

Utorok, 08 august 2023

Sen Matejovi Homolovi, slovenskému automobilovému pretekárovi, sa splnil. Po pretekoch na okruhu v českom Moste sa stal víťazom seriálu TCR Eastern Europe, de facto majstrom východnej Európy cestovných automobilov.

1-homola-most
Matej Homola, šampión seriálu TCR

Pondelok, 31 júl 2023

Displej v aute má bežne klasický obdĺžnikový tvar, ktorý teraz britská značka MINI mení na okrúhly, resp. kruhový a pripravila pre rodinu svojich nových modelov veľký skok do digitálnej éry. Je ním nový ikonický centrálny displej z vlastného vývoja.

1-airconsole
Okrúhly OLED displej bude zdobiť rodinu nových modelov britskej značky

Sobota, 22 júl 2023

Globálny predaj určite teší vedenie Skupiny Renault, keď za prvý polrok 2023 dosiahol 1 133 667 predaných áut, čo je viac o 13 percent ako sa ich predalo za rovnaké obdobie roku 2022.

renault-meganee-tech-electric
Renault Megane E-Tech Electric, jedna z pých elektrických modelov značky

Piatok, 16 jún 2023

Nedávno predstavený supervýkonný Mercedes z dielne AMG má slovenské ceny a záujemcovia o jeho kúpu si ho už môžu objednávať.

1-merccedes-amg63se
Mercedes-AMG C 63 S E Performance, verzia sedan

Utorok, 06 jún 2023

Cupra je odnož Seatu a padel nový druh športu, ktorý vznikol v Latinskej Amerike a cez Španielsko dobíja Európu. Aj Slovensko.

1- upra-padel

Streda, 31 máj 2023

Nová generácia BMW radu 5 obohatí slovenský trh v októbri tohto roku, objednávať u autorizovaných predajcov BMW je možné už odteraz.

bmw-5

Pondelok, 15 máj 2023

V hlavnej úlohe bavorský sedan BMW i7 M70 xDrive, svetová premiéra filmu The Calm z produkcie BMW Films na 76. filmovom festivale v Cannes a filmové hviezdy Pom Klementieff a Uma Thurman.

1-the-calm

Štvrtok, 11 máj 2023

Okrem predajcov motocyklov pridružených k predajcom automobilov, ktorí na Slovensku pôsobia ako zástupcovia importérov, ostatní motocykloví predajcovia sú zväčša menšie firmy bez širšej dílerskej a servisnej siete. Jednou z mála výnimiek je Faber Moto, rakúska firma so sídlom vo Viedni, ktorá si po Rakúsku vybudovala sieť predajcov a servisov aj v Českej republike a na Slovensku.

1-moto-faber

Nedeľa, 07 máj 2023

Automobilky vzhľadom na tlak EÚ na znižovanie čistoty výfukov motorových vozidiel bojujú na technickom poli o čo najnižšie exhaláty svojich vozidiel. Ako sa im darí, na to dohliada konzorcium Green NCAP, ktoré uplynulý týždeň zverejnilo výsledky testov šiestich automobilov s rozličnými druhmi pohonu. Hodnotí to škálou piatich hviezdičiek, rovnako ako Euro NCAP pri hodnotení bezpečnosti.

1-VW-T-Roc

Streda, 03 máj 2023

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola začal tohtoročnú sezónu európskeho šampionátu TCR vo veľmi dobrej forme. Potvrdil to už na prvých pretekoch v prvej polovici apríla na nemeckom okruhu v Oscherslebene, a aj teraz na maďarskom Hungaroringu, kde obsadil štvrté a tretie miesto. Naďalej zostáva na čele celkovej klasifikácie.

homola-hungaroring
Matej Homola a jeho Hyundai Elentra na maďarskom okruhu Hungaroring

Štvrtok, 27 apríl 2023

Na Severnej slučke nemeckého okruhu Nürburgring bojujú svetové automobilové značky o rekordy, a o to, ktorý z ich modelov v rôznych konfiguráciách zajazdí za najkratší čas tých necelých 23 kilometrov povestného okruhu.

honda-type-r
Honda Civic TypeR na okruhu Nurburgring, kde utvorila nový rekord pre sériové autá s pohonom predných kolies

Utorok, 25 apríl 2023

Auto do každého počasia, na rozbitú cestu, do každého terénu, ale aj komfort na asfalt, to je Mercedes-Benz G. Pre niekoho je to obyčajná hranatá krabica, pre milovníka výnimočných vecí často nedostižný cieľ. Jednoducho – ikona na pohľadanie.

1-mercedesG

Sobota, 22 apríl 2023

Trojdverový model Mini britskej automobilky aj po rokoch od zrodu modelu súčasnej generácie v roku 2013, vždy znovu a znovu nadchýna svojich fanúšikov pocitom pripomínajúcim jazdu na motokáre a nezameniteľnou siluetou.

mini-one-millionth
Stránky: 1 2 3 4 5 6 ... 49 Ďalšia »
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.