Piatok, 31 marec 2023

Výraznou zmenou prejdú nákladné autá a autobusy Scania. Budú mať digitálne prístrojové dosky, ktoré využívajú modulárnu elektronickú architektúru a rad nových bezpečnostných funkcií. Digitálna prístrojová doska SmartDash pomôže vydláždiť cestu k digitálnym službám, zvýšenej bezpečnosti a lepšiemu praktickému využitiu pre vodičov.

1-smart-dash-truck
Takto vazerá nová digitálna prístrojová doska SmartDash pre nákladné vozidlá

Nedeľa, 26 marec 2023

Máme európske, svetové, ale ženské Auto roka. Za víťaza Najlepšie auto sveta za rok 2023 vyhlásilo 63 motoristických novinárok zo 43 krajín sveta piatich kontinentov kórejský elektrifikovaný crossover Kia Niro.

kia-niro

Piatok, 17 marec 2023

Spoločnosť Continental už dlhšie rozširuje výrobu aj v oblasti poľnohospodárskych pneumatík podľa svojej stratégie Vision 2030.

continental

Streda, 15 marec 2023

Platba kartou pri čerpaní pohonných látok do motorových vozidiel je dnes neodmysliteľnou súčasťou pre bezproblémovú premávku motorových vozidiel na cestách po Európe.

OMV-Slovakia

Utorok, 14 marec 2023

Platba kartou pri čerpaní pohonných látok do motorových vozidiel je dnes neodmysliteľnou súčasťou pre bezproblémovú premávku motorových vozidiel na cestách po Európe.

OMV-Slovakia

Utorok, 14 marec 2023

Platba kartou pri čerpaní pohonných látok do motorových vozidiel je dnes neodmysliteľnou súčasťou pre bezproblémovú premávku motorových vozidiel na cestách po Európe.

OMV-Slovakia

Utorok, 14 marec 2023

Ford Kuga nie je na trhu žiadny nováčik, ani verzia plug-in hybrid, a práve táto vrcholná verzia elektrifikovaného SUV bola od svojho príchodu na trh v roku 2019 tou vyhľadávanou a posledné dva roky aj najpredávanejšou verziou.

ford-kuga-flash
Ford Kuga plug-in hybrid je posledné dva roky najúspešnejším plug-in hybridným SUV na európskom trhu

Streda, 08 marec 2023

Scania uviedla na slovenský trh novú mobilnú aplikáciu Scania Driver. Aplikácia ponúka vodičom prehľad o stave vozidla a zároveň im prináša možnosť na diaľku ovládať niektoré jeho funkcie. K dispozícii je pre smartfóny s operačným systémom Android aj iOS. Aplikáciu vytvorili podľa spätnej väzby od samotných vodičov. Umožňuje vodičom okrem iného sledovať hodnotenie efektivity ich jazdy. Na diaľku je možné zobraziť jazdné dáta, hladinu nafty a emisného AdBlue, ale aj nastaviť teplotu nezávislého kúrenia. Vďaka dátam z tachografu si vodič môže vo svojom mobilnom telefóne naplánovať jednotlivé zastávky po ceste a sledovať čas kedy jazdil. Uvidí aj to, či je s vozidlom objednaný na servis, a v prípade neočakávanej udalosti môže nájsť najbližšiu pobočku Scania.

Scania-Driver-App

Streda, 08 marec 2023

Ak fandíte motocyklom a čakáte na začiatok novej sezóny, tak jej predvojom je výstava motocyklov Motocykel a popritom aj výstava lodí a člnov Boat show. Už od zajtra, štvrtka 9. marca, v bratislavskej Inchebe.

1-hostesky
Súčasťou auto i moto salónov u nás i vo svete sú krásne hostesky. Chýbať nebudú ani na výstave Motosalón v bratislavskej Inchebe.

Nedeľa, 05 marec 2023

Fandíte motocyklom a neviete sa dočkať začiatku novej sezóny pre stroje jednej stopy? Vydržte pár dní a môžete si oči vyočiť na nespočetnom množstve najrôznejších značiek, veľkostí a modelov určenia – od mopedov, skútrov, "naháčov", motokrosových či enduro modelov, alebo športových a cestných pretekárskych strojov.

1-motosalon
Plagát ako najväčší pútač a propagátor, že výstava motocyklov a vodných strojov je tu znovu

Štvrtok, 23 február 2023

Hyundai sa môže pochváliť, že jeho model Tucson bol v roku 2022 najpredávanejším autom v Európe v segmente kompaktných SUV.

hyundai-tucson

Sobota, 18 február 2023

Spoločnosť Volvo Cars dlhodobo patrí k automobilkám, ktoré vyrábajú jedny z najbezpečnejších áut na svete a najviac sa zasadzujú o bezpečnú jazdu a všeobecne o bezpečnosť na cestách. Tomu prispôsobujú svoje modely a robia ich bezpečnými, aby vozidlá Volvo dokázali zabudovanými technológiami predchádzať kolíziám na cestách. Cestou k tomuto cieľu je aj služba Google HD Maps, čo je komplexná mapa navrhnutá pre výrobcov automobilov a ktorá vzniká zo spolupráce Google a Volvo Cars.

1a-volvo-ex90
Volvo EX90, ktoré súčinnosťou kamery, radaru a laserového radaru pomáha vodičovi starať sa o bezpečnú jazdu

Piatok, 17 február 2023

Modernizované modely BMW X5 a BMW X6 sa začnú predávať v apríli. Cena nového BMW X5 začína na sume 83 900 eur a BMW X6 sa bude predávať za cenu od 88 650 eur. Ceny sú vrátane DPH.

1-bmw-x5
BMW X5 po modernizácii. Najviac zmenená je predná časť a nižšie hlavné svetlomety.

Utorok, 14 február 2023

Kórejský veľkopriestorový Hyundai Staria, automobil kategórie MPV, získal v Nemecku vo svojej kategórii významné ocenenie Best Cars.

hyundai-staria
Hyundai Staria, vyše päť metrov dlhé MPV, obohatí tento rok aj slovenský trh

Štvrtok, 09 február 2023

Pred dvadsiatimi rokmi si prvý zákazníci čerstvo vyrobené modeli Volkswagen Touareg po prvý raz zaparkovali do svojich garáží. Touareg urobil prvý krok, aby sa presadil v segmente SUV vyššej strednej triedy. Vstup na trh sa mu vydaril a stal sa jeho stálicou, keď sa ho doteraz predalo približne 1,1 milióna exemplárov troch generácií.

1-TouaregII-facelift

Piatok, 03 február 2023

Začiatok nového roka je poznačený bilancovaním toho uplynulého. Podľa štatistík registrácií, teda počtu prihlásených a približne aj predaných automobilov bolo podľa Združenia automobilového priemyslu SR registrovaných v prémiovom segmente takmer tritisíc automobilov značky Mercedes-Benz, čo je najviac v tejto kategórii.

1-mercedes-benz
Modely Mercedes-Benz GLE patria na Slovensku medzi najvyhľadávanejšie veľké SUV

Piatok, 03 február 2023

Doteraz ste váhali a odklad kúpi Tiguana či Touarega ste odklady na neskôr? Ak patríte do tejto kategórie možných kupujúcich niektorého zo spomínaných modelov, potom je tu práve teraz príležitosť kúpiť si vytúžené SUV Volkswagenu za nižšiu cenu.

1-vw-tiguan
Volkswagen Tiguan sa predáva už aj v základnej výbave s motorom 1,5 TSI

Utorok, 31 január 2023

Rolls-Royce dosiahol historicky najvyšší ročný predaj v roku 2022 a dodal klientom v približne 50 krajinách sveta celkovo 6021 luxusných motorových vozidiel.

torsten-mueller-oetv
Torsten Müller-Ötvös, šéf britskej automobilky, a prvé čisto elektrické vozidlo značky, ultraluxusné super kupé Rolls-Royce Spectre

Utorok, 17 január 2023

Uplynulý rok bol pre mníchovskú automobilku BMW veľmi úspešný, čo je pre značku významné aj z pohľadu pripomenutia si 50. výročia vzniku divízie vysokovýkonných automobilov BMW M. Celý rok 2022 sa niesol v znamení osláv tohto významného výročia. Pripomeňme si v krátkosti aspoň niektoré z úspešných výsledkov.

bmw-i7-xdrive
Plne elektrický BMW i7, model divízie BMW M, základ elektrických modelov vysokovýkonných a luxusných BMW XM a BMW i7 M70

Pondelok, 16 január 2023

Hyundai Ioniq 6 ocenila spoločnosť Euro NCAP ako najbezpečnejšie auto za rok 2022 v kategórii Veľké rodinné auto. Ioniq 6 získal pri teste bezpečnosti maximálne hodnotenie 5 hviezdičiek a v oblasti Ochrana dospelých cestujúcich skóre 97 percent.

ioniq-6
Stránky: 1 2 3 4 5 6 ... 47 Ďalšia »
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.