Streda, 08 apríl 2020

Predaj automobilov na Slovensku a počty registrovaných automobilov podrobne sleduje Zväz automobilového priemyslu SR. Z takto registrovaných počtov a podrobných mesačných štatistík sme vybrali registrácie osobných automobilov a ľahkých úžitkových automobilov podľa značiek výrobcov.

Hyundai-Kona
Kórejská značka Hyundai bola na slovenskom trhu vo februári druhou najúspešnejšia značkou

Štvrtok, 02 apríl 2020

Dunlop spájame obyčajne s bežnými pneumatikami. Pre autá, motocykle alebo skútre, na ktorých cestujeme napríklad denne do práce. Práve tento druh pneumatík, konkrétne na skútre, testovali v Nemecku.

Dunlop
Dunlop ScootSmart - nová pneumatika pre skútre, víťaz testu

Streda, 01 apríl 2020

Španielska automobilka SAET ukážkovo zaútočila na pandémiu s vírusom COVID-19, keď sa bleskovo preorientovala na výrobu pľúcnych ventilátorov a tak aj na boj s koronavírusom.

1-Seat-plucne

Utorok, 31 marec 2020

Po šiestich rokoch od príchodu na trh sa končí životný cyklus plug-in hybridného modelu BMW i8. Keď sa skončí výroba modelov BMW i8 Coupé a BMW i8 Roadster, stanú sa oba modely významnými míľnikmi bavorskej automobilky.

1-BMW-i8

Štvrtok, 26 marec 2020

Ostaňte doma a neriskujte zdravie ani ostatných, takto oslovuje občanov Slovenska, hlavne vodičov motorových vozidiel, zástupca mladoboleslavskej automobilky na Slovensku v situácii, keď nielen u nás, ale v celom svete zúri koronavínus. Nabáda ľudí, aby radšej zostali doma, nejazdili, nechodili medzi ľudí a tak chránili svoje zdravie aživot, ale aj ostatných ľudí.

skodasm

Nedeľa, 22 marec 2020

Lexus predstavil automobil s tetovaním. Navrhla a vytvorila ho popredná umelecká tetovačka Claudia De Sabe z Londýna a využila na to kompaktný model Lexus UX v bielom vyhotovení.

1-lexus-tattoo
Lexus UX, malý mestský crossover, takto vyzerá skrášlený tetovaním

Piatok, 20 marec 2020

Po prerušení výroby vo všetkých štyroch slovenských automobilkách prichádza teraz správa, že výrobu dočasne pozastavuje aj Honda vo Veľkej Británii v meste Swindon.

Honda-Civic

Štvrtok, 19 marec 2020

Skupina BMW so značkami BMW, MINI, Rolls-Royce a motocyklová divízia BMW je najväčším svetovým výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Výrobu má v tridsaťjeden výrobných a montážnych podnikoch v pätnástich krajinách a predajnú sieť a zastúpenia vo viac ako 140 krajinách. Za tým všetkým je úspech v podobe celosvetového predaja. V hospodárskom roku 2019 skupina BMW vyrobila viac ako 2,5 milióna osobných automobilov a 175 tisíc motocyklov a zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur. Celkový obrat spoločnosti dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. Skupina BMW k 31. decembru 2019 zamestnávala po celom svete 133 778 pracovníkov. Na Slovensku ponúka BMW špičkové automobily, motocykle i prémiové služby.

bmw-annual
Nicolas Peter, člen predstavenstva BMW AG a Oliver Zipse, predseda predstavenstva BMW AG na tlačovej konferencii o výročných účtoch. V pozadí novinka BMW i4.

Pondelok, 16 marec 2020

Jedinečné autíčko pripomínajúce Lexus LX vyvinuté organizáciou Cerebral Palsy Foundation postavili špeciálne pre deti postihnuté detskou mozgovou obrnou.

1-Lexus-mini
Jedinečný mini Lexus LX pre dieťa postihnuté mozgovou obrnou pochádza z dielne pobočky Toyoty v USA

Pondelok, 16 marec 2020

V súvislosti s chorobou koronavírus pripravuje Volkswagen Slovakia prerušenie výroby do odvolania. Najväčšia automobilka na Slovensku chce takto chrániť svojich zamestnancov a zabrániť šíreniu koronavírusu vo svojich výrobných závodoch v Bratislave, Martine a Stupave.

WV-Bratislava

Piatok, 13 marec 2020

Španielska značka Seat si pred dvoma rokmi založila svoju športovú značku Cupra. Niečo ako je pre Fiat odnož Abarth. Teraz si otvorením svojej novej centrály a areálu pripomína druhé výročie vzniku značky.

1-Cupra-Ateco

Streda, 11 marec 2020

Ročne dvakrát prezúvame – na jar odkladáme zimné pneumatiky na letný spánok, aby sme ich na jeseň znovu nahodili a tento rituál s pneumatikami by mohli zrušiť celoročné od spoločnosti Goodyear, ktoré teraz ako novinku uvádza pneumatikársky koncern Goodyear. Navyše spájajú najvyššie hodnoty úspory paliva a trakcie.

goodyear
Ilustračné foto: Goodyear

Štvrtok, 05 marec 2020

Mníchovské BMW krátko po predstavení novinky Concept i4 vo virtuálnej tlačovej konferencii 3.marca, v deň kedy sa mal začať autosalón v Ženeve, prichádza s ďalšou zaujímavou správou o koncepte i4. Dotýka sa nielen tohto modelu, ale všetkých elektrifikovaných modelov BMW vyrobených od júla 2020.

bmw-concept-i4
BMW Concept i4 je prvým elektrifikovaným modelom ozvučeným systémom BMW Iconic Sounds Electric

Pondelok, 02 marec 2020

Napriek tomu, že tohtoročný autosalón v Ženeve Švajčiari zrušili pre hroziaci rokonavírus, vyhlasovanie Auta roku 2020 v hale výstaviska Palexpo prebehlo, aj keď bez diváckej kulisy. Napriek tomu sme celý ceremoniál mohli sledovať spolu s tisíckami ľudí v Európe i na celom svete na internete. Spomedzi siedmich finalistov si palmu víťazstva odniesol Peugeot 208.

Peugeot-208
Za Auto roka 2020 vyhlásili v Ženeve francúzsky Peugeot 208. Rozhodlo o tom šesťdesiat porotcov z dvadsiatich troch štátov Európy.

Pondelok, 02 marec 2020

Auto roka sa každoročne vyhlasuje v predvečer otvorenia ženevského autosalónu vo výstavných priestoroch v hale Palexpo za prítomnosti akreditovaných novinárov. Tento rok po tom ako organizátori museli zrušiť 90. ročník autosalónu, je to inak. Vyhlasovanie Auta roka prebehne, ale bez účasti novinárov.

Tesla-model-3
Tesla Model 3 s elektrickým pohonom je jedným z kandidátov na zisk ocenenia Auto roka 2020

Pondelok, 24 február 2020

Nová Škoda Octavia bude na slovenskom trhu vo variante liftback s motorom 1,0 TSI 81 kW (110 k) a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou vo výbave Active za cenu od 17 790 eur. V základnej výbave bude na trhu až od júla 2020. Predajcovia automobilov Škoda od dnešného dňa ponúkajú novinku v karosárskom vyhotovení kombi od stupňa výbavy Ambition. Aktuálne je možné objednať si nové kombi s motorom 1,5 TSI (110 kW/150 k) so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a bohatou výbavou za cenu od 22 760 eur. Verzia Liftback bude u predajcov v priebehu dvoch týždňov s výbavou Ambition za cenu od 21 810 eur.

1-skoda-octavia

Nedeľa, 23 február 2020

Cesta okolo sveta bola túžbou ľudí od chvíle, kedy Pytagoras vyhlásil, že naša matička Zem je guľatá, že nie je iba doska, ktorú ohraničuje nejaký plot. Prvú cestu okolo sveta absolvoval hrdina románu Julesa Verna Phileas Fogg so svojím verným sluhom Passepartoutom. Potom prišli moreplavci, ktorí oboplávali zemeguľu. Neskôr skutočný cestovatelia z Československa Hanzelka a Zigmung, ktorí sa na cestu okolo sveta vydali na automobile Tatra.

1-TatraOS
Expedičný tím ako sa predstavil pred vyše mesiacom pred štartom projektu Tatra kolem světa 2 v Slovenskom Grobe v priestoroch reštaurácie Chorvátsky dvor

Sobota, 22 február 2020

Zväz automobilového priemyslu SR (ZAP) si nechal vypracovať štúdiu u nezávislého inštitútu vo Viedni o konkurencieschopnosti slovenského automobilového priemyslu z pohľadu nákladov a inovácií.

ZAP-studia

Utorok, 18 február 2020

Digitálne technológie sa stále viac uplatňujú aj tam, kde sme to ešte nedávno pokladali za zbytočné. Príkladom je uvedenie digitálnych vonkajších spätných zrkadiel pre luxusný hybridný Lexus ES 300h. Táto technológia japonskej automobilky sa predstaví v európskej premiére už začiatkom marca na autosalóne Ženeva 2020.

1-Lexus-digital
Lexus ES 300h s technológiou digitálnych spätných zrkadiel bude mať európsku premiéru na marcovom autosalóne v Ženeve

Štvrtok, 30 január 2020

Slovenské a české zastúpenie japonskej značky Mitsubishi na Slovensku, M Motors SK a M Motors CZ, si pripomínajú 15 rokov svojho pôsobenia. Ober nadväzujú na obchodné aktivity spoločností Autobinck a Autopalace a disponujú sieťou 50 predajných a servisných miest vo všetkých regiónoch oboch štátov. Od roku 2005 zaregistroval M Motors SK na Slovensku spolu 13 073 vozidiel. Najúspešnejším modelom Mitsubishi na slovenskom trhu je ASX s 5326 predanými vozidlami, nasleduje Outlander (3223), Lancer (1207), Colt (1207), L200 (992), Eclipse Cross (651) a legendárne Pajero s predajom 539 vozidiel. V roku 2019 uviedol Mitsubishi na trh modely Space Star, ASX, L200 šiestej generácie a Outlander PHEV.

Mitsubishi-ASX
Stránky: 1 2 3 4 5 6 ... 40 Ďalšia »
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.