Autom roka 2022 je elektrická Kia EV6

Pondelok, 28 február 2022

Európskym Autom roka 2022 v ankete Car of the Year je kórejský elektromobil Kia EV6, keď zo siedmich finalistov získala v napínavom súboji najviac bodov.

kia-ev6

Kórejská Kia EV6 získala oproti druhému Renaultu Mégane E-Tech Electric o 14 bodov viac a má ocenenie európske Auto roka 2022. Tretí o ďalšie štyri body skončil elektromobil Hyundai Ioniq 5, ktorý s víťaznou Kiou zdieľa rovnakú techniku, ale v prospech víťaza zrejme zavážil príťažlivejší dizajn exteriéru.

Z finálovej sedmičky bolo až šesť elektromobilov, spaľovaciu pohonnú jednotku mal jedine Peugeot 308, ktorý sa umiestnil na štvrtej priečke a bodovo výrazne zaostal za prvými tromi. Piate miesto patrí českému elektromobilu Škoda Enyaq iV.

Šiesty skončil Ford Mustang Mach-E a na siedmom mieste sa umiestnil španielsky model Cupra Born.

Anketa beží nepretržite od roku 1963 a v jej 59. ročníku v nej volilo 60 novinárov z 23 krajín Európy.

Celkové výsledky ankety európske Auto roka 2022

Kia EV6 279 bodov

Renault Mégane E-Tech Electric 265

Hyundai Ioniq 5 261

Peugeot 308 191

Škoda Enyaq iV 185

Ford Mustan Mach-E 150

Cupra Born 144

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
goodyear-compact
Goodyear uvádza na trh nový rad pneumatík Powerload, ktoré zvyšujú produktivitu práce, majú dlhšiu životnosť a znižujú prevádzkové náklady. Doplnené sú o významné moderné technológie, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre kompaktné kolesové nakladače a malé grejdre. Využívajú sa v stavebníctve, pri nakládke materiálov, v logistickej podpore, v poľnohospodárstve a aj pri úpravách terénu. Pneumatiky Goodyear Powerload zahŕňajú novú technológiu Smooth Guard, vrátane extra silnej a hladkej vrstvy gumy v oblasti ramien a bočnice. Tá pneumatikám nového radu prepožičiava maximálnu robustnosť a zvyšuje odolnosť proti rezným ranám a poškodeniu kostry, zároveň posilňuje konštrukciu bočníc, zvyšuje stabilitu a uľahčuje ovládateľnosť strojov. Dezén behúňa je inšpirovaný osvedčeným Goodyear TL-3A+. Pre Powerload bol upravený pre rozmer 18" a 20".
AAA-AUTO
Spoločnosť Aures, do ktorej siete patria AAA Auto Mototechna, Auto Diskont a Driverama, ponúka takmer 160 voľných pracovných pozícií. Nové personálne posily potrebuje vzhľadom na vysoký dopyt po jazdených autách a rekordný predaj v celej sieti svojich pobočiek. V prvom štvrťroku tohto roku sa v celom holdingu Aures predalo najviac vozidiel v porovnaní s rovnakým období roka počas 30-ročnej existencie spoločnosti. Nových pracovníkov si vyžaduje aj rozvoj pobočkovej siete spoločnosti Driverama, ktorá obchoduje online s jazdenými vozidlami v Nemecku. Aures spustil tiež vlastný talentový program, ktorého cieľom je hľadať nových manažérov priamo medzi vlastnými zamestnancami.
mini
Priaznivci a majitelia prémiových kompaktných automobilov značky Mini a starších klasických Mini sa počas posledného víkendu stretli na 29. ročníku Slovenského zrazu značky a užívali si tri dni príťažlivého programu v príjemnej rodinnej atmosfére a dobrej nálade. Spestrila ho aj navigačná rallye a turistické prechádzky cez unikátne Jánošíkove diery. Zraz majiteľov Mini sa konal v okolí Autocampingu Belá-Nižné Kamence, neďaleko Terchovej v malebnom Jánošíkovom kraji. Zúčastnilo sa ho 75 "miníkov" novej i pôvodnej staršej generácie zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Najvzdialenejší účastník bol z Maďarska a najstarším modelom Mini Marcos z 1968.