BMW si prizvalo na svetovú premiéru modelu iX oscarového herca

Štvrtok, 19 november 2020

Účasť oscarového herca na svetovej premiére chystaného nového modelu iX je predzvesťou dlhodobého partnerstva medzi hercom a mníchovskou prémiovou značkou.

christoph-waltz
Herec Christoph Waltz (za volantom) a šéf spoločnosti BMW Oliver Zipse

Do spolupráce s jedným z najvýznamnejších hráčov nielen amerických kín pri hľadaní inšpirácie a intenzívnej výmeny názorov s mienkotvorcami a vizionármi z rôznych spoločenských oblastí vstupuje spoločnosť BMW s hercom Christophom Waltzom.

Spoluprácu s Christophom Waltzom, oceneným Oscarmi v rokoch 2009 a 2012 za herecké výkony vo filmoch Inglorious Bastards (Neslávny bastardi) a Django Unchained (Nespútaný Django), inicioval predseda predstavenstva spoločnosti BMW Oliver Zipse.

Šéf spoločnosti BMW Oliver Zipse požiadal herca, aby vstúpil do dialógu s dizajnérmi, vývojármi technológií a odborníkmi na stratégiu spoločnosti BMW. V prvom rade o dizajn BMW iX, potom o súčasné inovačné oblasti BMW a individuálnu mobilitu budúcnosti.

Dvojnásobný držiteľ Oscara Christoph Waltz prebral úlohu spolutvorcu prémiovej značky BMW. Na začiatku partnerstva zohral Waltz ústrednú úlohu pri svetovej premiére dizajnu BMW iX. Budúci model BMW Group oslávil svoju premiéru v rámci projektu #NEXTGen 2020.

Christoph Waltz oceňuje prémiovú kvalitu automobilov BMW, technologickú precíznosť a zmysel pre detail. Tiež o ekologický aspekt technológie udržateľných pohonov so zreteľom na ochranu klímy a šetrenie zdrojov. Preto s veľkým záujmom sleduje vývoj v oblasti elektrickej mobility.

"Diskusie s Christophom Waltzom o budúcich technológiách, spoločenských zmenách a budúcej radosti z jazdy boli veľmi inšpiratívne. Svojím pragmatizmom nám dal nové perspektívy. Teší ma, že sme vyhrali spolutvorcu v osobe Christopha Waltza, ktorý nás bude vyzývať svojimi úvahami a myšlienkami," hovorí šéf BMW Oliver Zipse.

(janGold)
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.
Homola-Spa
Nevyspytateľné počasie trápilo slovenského automobilového pretekára v ďalších pretekoch európskeho seriálu na belgickom okruhu v Spa-Francorchamps. Nesadlo mu počasie, keď v prvý deň pretekov pred víkendom čakal, že trať po daždi vyschne a bude dobré nasadiť "suché" pneumatiky. Do druhých pretekov o deň neskôr, naopak, obul pneumatiky do mokra a trať okruhu rýchlo vyschla. "Myslel som si, že je to dobrá voľba. Žiaľ, od druhého kola prestalo mrholiť, trať začala vysýchať a moje pneumatiky po pár kolách úplne odišli. Každým kolom som už šiel len dozadu," povedal po druhých pretekoch sklamaný Homola. Dva omyly a tak v prvých pretekoch bolo 15. miesto a v druhých bol dvanásty. Po predposlednom kole v Belgicku je Matej Homola na 8. priečke priebežného hodnotenia šampionátu. O dva týždne čakajú slovenského pretekára záverečné preteky seriálu v španielskej Jarame.
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."