Carvago ponúka preverené jazdené autá z celej Európy

Pondelok, 07 jún 2021

Carvago, česká spoločnosť s jazdenými autami, prichádza na Slovensko ponúknuť zákazníkom široký výber preverených jazdených áut, vrátane možnosti vrátiť auto do 14 dní.

evolucia-carvago

Pred niekoľkými dňami vstúpilo na slovensky trh s jazdenými autami prvé európske on-line trhovisko jazdených áut Carvago, ktoré umožňuje on-line nákup auta – od objednania až po dovoz objednávateľovi domov. Ide o česky start-up a Slovensko je druhá krajina, v ktorej Carvago pôsobí.

Carvago chce výrazne zmeniť spôsob kupovania jazdených áut. Ponúkne on-line predaj preverených áut s doručením až domov. Európske on-line trhovisko jazdených áut ponúka slovenským zákazníkom jednoduchý prístup k približne 700 tisícom kvalitných jazdených áut z celej Európy s komplexnými službami vrátane financovania, predĺženej záruky na šesť mesiacov a možnosti vrátiť auto do 14 dní.

Z analýzy Carvaga vyplýva, že Slováci smerujú pri nákupe jazdených áut k mladším ročníkom a s menším počtom najazdených kilometrov. Najsilnejšiu skupinu nákupov tvorili v roku 2020 troj- a štvorročné auta s najazdenými kilometrami 150 až 200-tisíc a cenou od šesť do osem tisíc eur.

Portál carvago.com prináša na Slovensko unikátnu službu pre on-line nákup jazdených áut, ktorá kompletne mení zaužívané štandardy automobilového trhu. V Európe je v ponuke približne 6 miliónov áut, Carvago filtruje z tejto skupiny približne 700-tisíc okamžite dostupných zo 14 krajín Európy s vekom do 10 rokov a najazdenými maximálne 150.000 kilometrami.

Keď zákazník prejaví záujem o konkrétne auto, jeho technický stav kompletne preveruje certifikovaná technická inšpekcia CarAudit. Ak kontrola zistí na aute nedostatky alebo je auto inak rizikové, Carvago záujemcovi odporučí iné alternatívy a celý proces kontroly sa opakuje. K zákazníkom sa tak dostanú výlučne autá v dobrom technickom stave. Na každé auto poskytuje Carvago šesťmesačnú predĺženú záruku, ktorú si zákazník môže predĺžiť až na 2 roky.

Jedinečnou novinkou je možnosť vrátiť auto bez uvedenia dôvodu do 14 dní. Týmto krokom predaj jazdených áut po prvýkrát vstupuje do plnohodnotného on-line predaja a zákazník môže pri nákupe využiť všetky možnosti, ktoré mu dáva európska legislatíva pri kúpe tovaru cez internet.

Carvago si ako inovatívna služba kladie za cieľ zmeniť trh s jazdenými autami a priniesť do nákupu väčšiu transparentnosť. Aby pri kúpe jazdených áut sa ľudia nestali obeťami podvodov.

Autor: J. Goldberger, Zdroj: Carvago
Pridať komentár
Bleskovky
across
Japonská automobilka Suzuki očakáva v účtovnom roku 2021 sedempercentný medziročný nárast konsolidovaných tržieb - na celkových okolo 26,09 miliardy eur. Predpoveď pritom zohľadňuje nejasný výhľad ohľadom pokračovania nedostatku polovodičov. Automobilka predpokladá, že sa jej výdavky na výskum a vývoj medziročne zvýšia o 336,12 milióna eur na 1,46 miliardy eur. Výsledok týchto snažení vidieť aj na Slovensku, napríklad v podobe mildhybridných modelov. Ním je napríklad prvý plug-in hybrid nabíjateľný z bežnej elektrickej zásuvky, športovo-rodinné SUV Suzuki Across s čisto elektrickým dojazdom až 75 kilometrov, s benzínovým štvorvalecom s objemom 2,5 litra a dvomi elektromotormi so systémovým výkonom 225 kW/306 k (0 až 100 km/h za 6 sekúnd, kombinovaná spotreba adekvátna len 1 l/100 km).
maxim-repak
Vo francúzskom Magny Cours sa cez víkend uskutočnilo piate podujatie seriálu Yamaha R3 European Cup ako súčasť podujatí World Superbike. V pretekoch sa predstavil aj 15-ročný Slovák Maxim Repák, ktorý na predchádzajúcich pretekoch v českom Moste bol dvakrát druhý. V prvej jazde doplatil na chybu súpera a po páde z prvého miesta preteky nedokončil. V druhej jazde znovu bojoval v čelnej skupinke. Výsledkom bolo tretie miesto, ktoré ho udržalo v boji o celkové víťazstvo v seriáli, keď na priebežne prvého Španiela Juliana Girala stráca len desať bodov. O celkovom víťazovi sa rozhodne 18. septembra v španielskej Barcelone.
skoda-flotila
V rámci stratégie udržateľnosti firma Prodcen/DHolandia pristupuje k zmene svojho vozového parku na elektrický pohon, keď zaradila doň prvých sedem plne elektrických modelov Škoda Enyaq iV. Na Slovensku bude tak prvou čisto elektrickú flotilou, ktorá využíva elektromobily na firemné účely. Okrem lákavého pomeru ceny a výkonu zaujal firmu elektrický Enyaq iV nízkymi nákladmi na prevádzku a údržbu a veľkým dojazdom. Firma sa na prechod na zelenú mobilitu pripravovala už dlhšie, a to vytvorením uceleného systému nabíjania pre elektromobily s 12 stojanmi, ktoré čerpajú energiu z inštalovaných solárnych panelov na streche svojich výrobných hál.