Cena za dizajn BMW M4 GT4 putuje do Malajzie

Pondelok, 07 september 2020

Súťaž o grafické stvárnenie vozidla BMW M4 GT4 má svojho víťaza. Je ním Chan Wen Bin z Malajzie. Zvíťazil svojim návrhom dizajnu vozidla BMW M4 GT4 a môže sa tešiť na prémiu 3000 amerických dolárov.

BMW-M4-GT4

Jeho návrh sa dostane na reálne pretekárske vozidlo. Mladý 27-ročný grafický dizajnér svojim návrhom presvedčil porotu a stal sa víťazom. Na sociálnych sieťach mohli hlasovať aj priaznivci BMW Motorsport a tým ovplyvniť výsledky.

Víťazný grafický dizajn sa na reálnom vozidle predstaví vo finále sezóny DTM 7. a 8. novembra na nemeckom okruhu Hockenheim. Rovnaký dizajn bude čoskoro dostupný aj na platforme pre preteky na simulátoroch iRacing. BMW M4 GT4 súťaží na tejto platforme vo virtuálnom svete už od júna a získal si veľkú popularitu.

Víťaz ankety Chan Wen Bin: "Značke BMW fandím už od detstva a sníval som, že jedného dňa sa mi podarí dosiahnuť niečo s BMW. Táto súťaž bola pre mňa vynikajúcou príležitosťou, aby som ukázal svoju vášeň pre BMW a aby môj návrh využil BMW Motorsport. Je to jeden z najväčších úspechov mojej dizajnérskej kariéry.”

Okrem čisto estetického pohľadu kládla porota pri rozhodovaní veľký dôraz aj na dôležitosť prepojenia medzi reálnym a virtuálnym svetom motoristického športu. Súťažiaci museli vytvoriť dizajn, ktorý sa svojou krásou a eleganciou dokonale hodí do virtuálneho aj do reálneho sveta, pretože mottom súťaže bolo Spojenie reálneho sveta a pretekov na simulátoroch.

Základná čierna farba je pre vysoko výkonné kupé od BMW vždy klasická a elegantná. Jemné modré a červené prvky roztrúsené po celom vozidle sú živé a vkusné, pričom zároveň podčiarkujú športový a exkluzívny vzhľad. Táto farebná kombinácia zároveň odráža aj ducha vozidiel BMW M.

Wen Bin svojim dizajnom porazil mnohých konkurentov, ktorí využili možnosť a do 8. júla 2020 zaslali svoje dizajnové návrhy do súťaže. Okrem verdiktu poroty mala pri finálnom rozhodovaní dôležitý hlas aj komunita priaznivcov BMW Motorsport na sociálnych médiách.

Rudolf Dittrich, šéf vývoja vozidiel BMW Motorsport a iniciátor súťaže: "Víťazný návrh dokonale vystihol spojenie reálnych a virtuálnych pretekov v motoristickom športe. Teším sa na finále sezóny šampionátu DTM, kde bude zážitkom pozerať sa na vozidlo naživo. Zároveň sa teším, že sa tento dizajn dostane aj do virtuálneho sveta. Ďakujem všetkým kreatívnym ľuďom, ktorí sa zúčastnili súťaže.”

(janGold)
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.
Homola-Spa
Nevyspytateľné počasie trápilo slovenského automobilového pretekára v ďalších pretekoch európskeho seriálu na belgickom okruhu v Spa-Francorchamps. Nesadlo mu počasie, keď v prvý deň pretekov pred víkendom čakal, že trať po daždi vyschne a bude dobré nasadiť "suché" pneumatiky. Do druhých pretekov o deň neskôr, naopak, obul pneumatiky do mokra a trať okruhu rýchlo vyschla. "Myslel som si, že je to dobrá voľba. Žiaľ, od druhého kola prestalo mrholiť, trať začala vysýchať a moje pneumatiky po pár kolách úplne odišli. Každým kolom som už šiel len dozadu," povedal po druhých pretekoch sklamaný Homola. Dva omyly a tak v prvých pretekoch bolo 15. miesto a v druhých bol dvanásty. Po predposlednom kole v Belgicku je Matej Homola na 8. priečke priebežného hodnotenia šampionátu. O dva týždne čakajú slovenského pretekára záverečné preteky seriálu v španielskej Jarame.
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."