Citroën: Rok 2019 bol pre Francúzov úspešný

Utorok, 21 január 2020

Francúzska značka Citroën môže mať radosť z výsledkov a bilancovania predaja nových automobilov na Slovensku za rok 2019.

Citroen-C5-Aircross
Citroën C5 Aircross, minuloročná novinka francúzskej automobilky v kategórii SUV

V roku 2019 dosiahol Citroën na Slovensku historický rekord v predaji automobilov za posledných osem rokov. Čísla hovoria o 5457 registrovaných nových osobných a úžitkových automobiloch, čo predstavuje päť percent slovenského trhu.

Citroën sa tak posunul o jednu priečku vyššie oproti roku 2018 a zaradil sa v kategórii osobných a malých úžitkových automobilov medzi osem napredávanejších automobilových značiek na Slovensku. S medziročným nárastom predaja nových áut o deväť percent rástla francúzska značka rýchlejšie ako celoslovenský trh, ktorého nárast predstavoval len 2,7 %.

Značka s dvojitým šípom v znaku získala v roku 2019 o 442 viac nových zákazníkov, ktorí si vybrali a kúpili nový Citroën. Značka za minulý rok bola piatou najrýchlejšie rastúcou na slovenskom trhu.

Nárast zákazníkov sa výrazne prejavil pri kúpe nových osobných automobilov. Významným prínosom bolo tiež uvedenie nového SUV, modelu C5 Aircross. Model s vysokým komfortom a najnovšími technológiami sa v roku svojho uvedenia na trh zaradil na Slovensku medzi dvanásť najpredávanejších SUV.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.