Continental a Hamilton partnermi nového off-roudového seriálu

Piatok, 02 október 2020

Nie je to kačica, ale naozajstná realita. Continental je zakladajúci partner seriálu a Lewis Hamilton zakladá vlastný tím pomenovaný X44 pre off-roudový seriál. Cieľom piatich pretekov seriálu s pretekmi v rôznych končinách sveta bude prostredníctvom motoristického športu zvyšovať povedomie ľudí o klimatických zmenách. Seriál štartuje na jar 2021 pri Lac Rose v Senegale.

1-Hamilton

Pre tento seriál zabezpečuje Continental špeciálne pneumatiky pre elektrické vozidlá Odyssey 21. Do štartu nového atraktívneho seriálu off-road pretekov Extreme E zostáva necelý rok a organizátori postupne predstavujú jednotlivé tímy, ktoré sa chystajú na elektrických SUV do najvzdialenejších kútov našej planéty.

O nový titul majstra Extreme E bude bojovať aj úradujúci svetový šampión formuly 1 Lewis Hamilton a jeho novozaložený tím X44. Snahou organizátorov seriálu je zvyšovať povedomie o klimatických zmenách medzi fanúšikmi motorizmu po celom svete, ale aj medzi politikmi, miestnymi komunitami a úradmi v mieste konania pretekov.

Lewis Hamilton zdôvodňuje svoje rozhodnutie zaradiť sa medzi účastníkov pretekov tak, že seriál Extreme E ho prilákal kvôli jeho zameraniu na životné prostredie. Seriál Extreme E chce pomocou motoršportu upozorniť nielen bežných ľudí, ale aj vlády na ohrozené miesta planéty, zmeny podnebia a na globálne otepľovanie.

Zakladateľ a predseda predstavenstva Extreme E Alejandro Agag: "Extreme E má ambiciózny cieľ varovať pred tým, čo sa v lokalitách, kde sa preteky budú konať, deje. Plánujeme to urobiť tak, že preteky elektromobilov sa budú konať v najohrozenejších kútoch planéty. Veríme, že upozorníme na škody, ktoré sú spôsobované na rôznych odľahlých miestach tohto sveta.

"Každý z nás má šancu zmeniť svet," tvrdí Hamilton, ktorého tím X44 (meno tímu je odvodené od jeho čísla (44) v pretekoch formuly 1) bude súčasťou seriálu. "Pre mňa znamená veľmi veľa to, že moja láska k pretekaniu spolu s mojou láskou k našej planéte sú naozajstné a dokážu mať pozitívny vplyv. Som nesmierne hrdý, že môžem oznámiť založenie môjho nového pretekárskeho tímu a potvrdiť jeho vstup do seriálu Extreme E."

Pretekársky víkend Extreme E bude pozostávať z piatich kôl: dve kvalifikačné kolá v sobotu, potom dve semifinálové a finále v nedeľu. Tímy musia mať jedného vodiča a jednu vodičku, čím seriál podporuje rodovú rovnosť a kladie rovnaké podmienky pre súťažiacich.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."
Sikyna
Posledné podujatie série troch pretekov majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove dopadlo pre slovenského reprezentanta Richarda Šikyňu lepšie ako tie predchádzajúce. V meranom tréningu zajazdil 18. najrýchlejší čas a v popoludňajších pretekoch si potom vyjazdil 6 bodov do hodnotenia svetového šampionátu, keď v dvoch po sebe idúcich pretekoch bodoval na 17. a 19. mieste. Vynieslo mu to celkové 21. miesto a v priebežnom hodnotení seriálu je so ziskom 58 bobov na 26. pozícii.
Šikyňa-Mantova2
Druhé podujatie z trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove v stredu tento týždeň nevyšlo slovenskému jazdcovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia/JD Gunnex KTM RT). Kvalifikácia sa pre slovenského reprezentanta nevyvíjala dobre, keď po problémoch s oboma motocyklami sa Šikyňovi nepodarilo zajazdiť ani jedno plnohodnotné rýchle kolo a tak nemohol nastúpiť do prvej jazdy. V druhej jazde po kontakte s iným jazdcom preteky začínal z konca štartového poľa a do cieľa prišiel na 26. mieste. V priebežnom hodnotení mu pred najbližšími nedeľnými pretekmi patrí 24. miesto.