Continental a Hamilton partnermi nového off-roudového seriálu

Piatok, 02 október 2020

Nie je to kačica, ale naozajstná realita. Continental je zakladajúci partner seriálu a Lewis Hamilton zakladá vlastný tím pomenovaný X44 pre off-roudový seriál. Cieľom piatich pretekov seriálu s pretekmi v rôznych končinách sveta bude prostredníctvom motoristického športu zvyšovať povedomie ľudí o klimatických zmenách. Seriál štartuje na jar 2021 pri Lac Rose v Senegale.

1-Hamilton

Pre tento seriál zabezpečuje Continental špeciálne pneumatiky pre elektrické vozidlá Odyssey 21. Do štartu nového atraktívneho seriálu off-road pretekov Extreme E zostáva necelý rok a organizátori postupne predstavujú jednotlivé tímy, ktoré sa chystajú na elektrických SUV do najvzdialenejších kútov našej planéty.

O nový titul majstra Extreme E bude bojovať aj úradujúci svetový šampión formuly 1 Lewis Hamilton a jeho novozaložený tím X44. Snahou organizátorov seriálu je zvyšovať povedomie o klimatických zmenách medzi fanúšikmi motorizmu po celom svete, ale aj medzi politikmi, miestnymi komunitami a úradmi v mieste konania pretekov.

Lewis Hamilton zdôvodňuje svoje rozhodnutie zaradiť sa medzi účastníkov pretekov tak, že seriál Extreme E ho prilákal kvôli jeho zameraniu na životné prostredie. Seriál Extreme E chce pomocou motoršportu upozorniť nielen bežných ľudí, ale aj vlády na ohrozené miesta planéty, zmeny podnebia a na globálne otepľovanie.

Zakladateľ a predseda predstavenstva Extreme E Alejandro Agag: "Extreme E má ambiciózny cieľ varovať pred tým, čo sa v lokalitách, kde sa preteky budú konať, deje. Plánujeme to urobiť tak, že preteky elektromobilov sa budú konať v najohrozenejších kútoch planéty. Veríme, že upozorníme na škody, ktoré sú spôsobované na rôznych odľahlých miestach tohto sveta.

"Každý z nás má šancu zmeniť svet," tvrdí Hamilton, ktorého tím X44 (meno tímu je odvodené od jeho čísla (44) v pretekoch formuly 1) bude súčasťou seriálu. "Pre mňa znamená veľmi veľa to, že moja láska k pretekaniu spolu s mojou láskou k našej planéte sú naozajstné a dokážu mať pozitívny vplyv. Som nesmierne hrdý, že môžem oznámiť založenie môjho nového pretekárskeho tímu a potvrdiť jeho vstup do seriálu Extreme E."

Pretekársky víkend Extreme E bude pozostávať z piatich kôl: dve kvalifikačné kolá v sobotu, potom dve semifinálové a finále v nedeľu. Tímy musia mať jedného vodiča a jednu vodičku, čím seriál podporuje rodovú rovnosť a kladie rovnaké podmienky pre súťažiacich.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.