Cupra: Športová značka má svoj areál

Piatok, 13 marec 2020

Španielska značka Seat si pred dvoma rokmi založila svoju športovú značku Cupra. Niečo ako je pre Fiat odnož Abarth. Teraz si otvorením svojej novej centrály a areálu pripomína druhé výročie vzniku značky.

1-Cupra-Ateco

Značka Cupra, ktorá si zakladá na dizajne a športovom charaktere postavila nový areál, novú centrálu, ktorá bude reprezentovať jej DNA. Stalo sa tak dva roky po tom, čo sa odlúčila od Seatu a rozhodla ísť svojou vlastnou cestou. Centrálou a sídlom značky je dvojpodlažná budova s atraktívnym dizajnom pripomínajúcim boxy na pretekárskej trati.

Wayne Griffiths, predseda predstavenstva značky Cupra: "Centrála Cupra predstavuje kulmináciu našej konsolidácie ako nezávislej značky. Vlastné zariadenia nám umožnili rozšíriť náš tím na 200 zamestnancov, ako aj rozšíriť našu rodinu automobilových fanúšikov na celom svete.

Nová Cupra Garage, ako budovu pomenovali, umožňuje konsolidovať štruktúru v rozhodujúcom období značky, v roku kedy značka dopĺňa svoj výrobný program novými modelmi Leon a Formentor. Nový domov značky Cupra poskytne výrobnú bázu pre jej pokračujúci rast.

2-Cupra-centrála

V súlade s trendom mobility budúcnosti, na ktorý sa značka Cupra upriamuje, je nová budova vybavená aj 12 nabíjacími miestami pre elektrické automobily.

Už po dvoch rokoch existencie značky predaj modelov Cupra vzrástol o 71,8 % oproti roku 2018 a dosiahol 24 700 predaných automobilov vďaka úspechu modelu Ateca.

Značka Cupra bude aj naďalej pokračovať v tradícii automobilového športu účasťou v seriáli TCR.

Autor: J. Goldberger
Foto: Cupra
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.