Dunlop predstavuje TrailmaxMeridian

Štvrtok, 19 september 2019

Dunlop predstavil pneumatiky TrailmaxMeridian ako začiatok novej éry adventure. Vyvinul ich so zámerom, aby boli ešte nad oceňovanými pneumatikami TrailSmart Max, pre kategóriu najmodernejších motocyklov adventure.

Dunlop-Meridian

Nové Dunlop TrailmaxMeridian pre veľké turistické motocykle: pre jazdu za sucha, mokra i v teréne, oproti konkurencii o 15 % dlhší kilometrový výkon

Spoločnosť Dunlop pri uvádzaní na trh novej pneumatiky Trailmax Meridian vyzdvihuje jej extrémne úžitkové vlastnosti pre veľké cestné turistické motorky, pochvaľuje dezén pneumatiky ako si mimoriadne dobre poradí s jazdou za sucha, za mokra i v teréne, oceňuje úžitkové vlastnosti po celý čas životnosti a o 15 % väčší kilometrový výkon.

Podľa Dunlopu odbyt on/offroad, teda adventure motoriek, ako sú napríklad BMW GS, Honda AfricaTwin, Suzuki V-Strom alebo Triumph Tiger rastie rýchlejšie ako celkový trh s motocyklami, a jazdci od týchto strojov a ich pneumatík očakávajú čo najväčšiu všestrannosť.

Dunlop sa teší z predĺženého kilometrového výkonu aj pri energickej jazde. Pneumatiky TrailmaxMeridian na zadnom kolese preukázali v porovnávacom teste oproti najlepšiemu konkurenčnému výrobku o 6 % dlhší kilometrový výkon pri jazde na rovnej trati a tento rozdiel narástol až na 15 % pri jazde pri náklone 40%.

Výrazný dezén pneumatík TrailmaxMeridian je vysoko efektívny. Navrhli ho tak, aby pri rýchlej jazde účinne odpudzoval vodu, ale si zachovával vysokú priľnavosť aj na suchom povrchu.

Pneumatiky pre zadné kolesá sa vyznačujú novou stredovou zmesou, ktorá je pretiahnutá až pod ramennú zmes. To pomáha zvýšiť celkovú tuhosť zadných pneumatík a prepožičiava im športovú ovládateľnosť a lepší záber pri akcelerácii.

Ešte väčší pokrok zaznamenal kilometrový výkon pri predných pneumatikách, čo prináša dodatočnú výhodu v tom, že sa synchronizuje moment predpokladanej výmeny pneumatík pre obe kolesá, takže výmena môže prebehnúť súčasne a nie na dvakrát.

Pneumatiky TrailmaxMeridian sa vyrábajú v štyroch rozmeroch predných a troch rozmeroch zadných pneumatík a pokrývajú široký rad modelov vrátane BMW GS, Honda AfricaTwin a Crosstourer, KTM Adventure, Suzuki V-Strom, Triumph Tiger a YamahaTenere či Super Tenere.

(jGold)
Foto: Dunlop
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.