Dunlop predstavuje TrailmaxMeridian

Štvrtok, 19 september 2019

Dunlop predstavil pneumatiky TrailmaxMeridian ako začiatok novej éry adventure. Vyvinul ich so zámerom, aby boli ešte nad oceňovanými pneumatikami TrailSmart Max, pre kategóriu najmodernejších motocyklov adventure.

Dunlop-Meridian

Nové Dunlop TrailmaxMeridian pre veľké turistické motocykle: pre jazdu za sucha, mokra i v teréne, oproti konkurencii o 15 % dlhší kilometrový výkon

Spoločnosť Dunlop pri uvádzaní na trh novej pneumatiky Trailmax Meridian vyzdvihuje jej extrémne úžitkové vlastnosti pre veľké cestné turistické motorky, pochvaľuje dezén pneumatiky ako si mimoriadne dobre poradí s jazdou za sucha, za mokra i v teréne, oceňuje úžitkové vlastnosti po celý čas životnosti a o 15 % väčší kilometrový výkon.

Podľa Dunlopu odbyt on/offroad, teda adventure motoriek, ako sú napríklad BMW GS, Honda AfricaTwin, Suzuki V-Strom alebo Triumph Tiger rastie rýchlejšie ako celkový trh s motocyklami, a jazdci od týchto strojov a ich pneumatík očakávajú čo najväčšiu všestrannosť.

Dunlop sa teší z predĺženého kilometrového výkonu aj pri energickej jazde. Pneumatiky TrailmaxMeridian na zadnom kolese preukázali v porovnávacom teste oproti najlepšiemu konkurenčnému výrobku o 6 % dlhší kilometrový výkon pri jazde na rovnej trati a tento rozdiel narástol až na 15 % pri jazde pri náklone 40%.

Výrazný dezén pneumatík TrailmaxMeridian je vysoko efektívny. Navrhli ho tak, aby pri rýchlej jazde účinne odpudzoval vodu, ale si zachovával vysokú priľnavosť aj na suchom povrchu.

Pneumatiky pre zadné kolesá sa vyznačujú novou stredovou zmesou, ktorá je pretiahnutá až pod ramennú zmes. To pomáha zvýšiť celkovú tuhosť zadných pneumatík a prepožičiava im športovú ovládateľnosť a lepší záber pri akcelerácii.

Ešte väčší pokrok zaznamenal kilometrový výkon pri predných pneumatikách, čo prináša dodatočnú výhodu v tom, že sa synchronizuje moment predpokladanej výmeny pneumatík pre obe kolesá, takže výmena môže prebehnúť súčasne a nie na dvakrát.

Pneumatiky TrailmaxMeridian sa vyrábajú v štyroch rozmeroch predných a troch rozmeroch zadných pneumatík a pokrývajú široký rad modelov vrátane BMW GS, Honda AfricaTwin a Crosstourer, KTM Adventure, Suzuki V-Strom, Triumph Tiger a YamahaTenere či Super Tenere.

(jGold)
Foto: Dunlop
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.