Elektrický Citroen e-Jumpy dodávkou roka

Nedeľa, 10 január 2021

S prestížnym titulom Van of theYear 2021 sa môže pochváliť model ë-Jumpy francúzskej automobilky Citroën. Zdobí ho moderný dizajn a štýl, komfort na palube, dynamické jazdné vlastnosti a to, že chráni životné prostredie, kvalitu ovzdušia a optimalizuje prevádzkové náklady.

Citroen-eJumpy

To boli hlavné dôvody, prečo 24-členná medzinárodná porota zložená z novinárov, ktorí sa zameriavajú na ľahké úžitkové vozidlá, dala svoj hlas dodávke zameranej na energetickú zmenu s jedným z najlepším elektrických pohonov, navyše prispôsobenú potrebám podnikateľského prostredia.

Citroën svoj elektrický model ë-Jumpy predstavil v máji roku 2020. Pre podnikateľov, živnostníkov a ostatných užívateľov dodávkových vozidiel prináša ë-Jumpy konkrétne riešenia zamerané na ich potreby a využívanie.

Elektrický pohon modelu ë-Jumpy zvyšuje pohodlie na palube a zjednodušuje ovládanie vozidla. Zabudovanie batérií sa podarilo vyriešiť tak, aby sa zachovali jazdné a úžitkové vlastnosti modelu Jumpy, ktoré patria na špičku segmentu.

Dojazd do vzdialenosti 330 km a možnosť vjazdu do vyhradených mestských zón znamená veľkú všestrannosť využitia. Pritom vozidlo chráni životné prostredie, kvalitu ovzdušia a optimalizuje prevádzkové náklady.

K ocenenie modelu ë-Jumpy titulom medzinárodná dodávka roka generálny riaditeľ Citroënu Vincent Cobée povedal: "Celý tím automobilky Citroën je veľmi hrdý a teší sa zo zisku titulu Van of theYear 2021. Elektrická verzia Jumpy prináša živnostníkom a podnikateľom nové riešenia mobility v mestských zónach, ale vďaka dojazdu zvládne aj prepravné nároky v mimomestskom prostredí. Pritom si zachováva všetky vlastnosti a vymoženosti verzií so spaľovacími motormi."

Zisk titulu Van of theYear 2021 oceňuje schopnosti značky Citroën v oblasti úžitkových vozidiel ako aj stratégiu, ktorá sa zameriava na elektrifikáciu modelového portfólia značky Citroën, čím automobilka reaguje na najnovšie požiadavky klientov na mobilitu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.