Faber Moto na prahu novej motocyklovej sezóny

Štvrtok, 11 máj 2023

Okrem predajcov motocyklov pridružených k predajcom automobilov, ktorí na Slovensku pôsobia ako zástupcovia importérov, ostatní motocykloví predajcovia sú zväčša menšie firmy bez širšej dílerskej a servisnej siete. Jednou z mála výnimiek je Faber Moto, rakúska firma so sídlom vo Viedni, ktorá si po Rakúsku vybudovala sieť predajcov a servisov aj v Českej republike a na Slovensku.

1-moto-faber

Faber je rakúska spoločnosť zameraná na distribúciu a predaj motocyklov. Založená bola v roku 1948 vo Viedni Josefom Faberom, ktorý firmu pomenoval podľa svojho mena. Krátko na to sa jeho firma Faber stala výhradným dovozcom motocyklov Jawa pre Rakúsko.

V roku 1962 podpísala firma Faber importérsku zmluvu s Hondou a bola prvým dovozcom japonských výrobkov do Rakúska, neskôr výhradným dovozcom motocyklov Honda. To trvalo až do roku 1982. Potom s Hondou založili dcérsku spoločnosť Honda Austria a Faber bol jej partnerom do roku 2007.

Faber však ďalej rástol a v roku 1964 sa stáva výhradným dovozcom značiek Piaggio, Vespa a Gilera, neskôr aj značky Derbi a Moto Guzzi. Aktuálne aj značky Aprilia, ktorá je silným tromfom v ponuke spoločnosti Faber, podobne ako skútre Vespa a Piaggio.

Významným počinom v živote spoločnosti Faber je rok 1992, kedy vedenie spoločnosti preberajú synovia Josef a Peter a firmu vedú dodnes.

Motocykle spoločnosti Faber sú už viac ako dva roku prístupné aj slovenským zákazníkom prostredníctvom slovenského zastúpenia dílermi na celom Slovensku, od Bratislavy až po Košice.

Pre zábavu či na dochádzanie do práce alebo na výlety do prírody si bežný alebo rekreačný motorista môže vyberať z bohatej ponuky skútrov, osobitne legendárnej a svetovo preslávenej značky Piaggio.

Zákazník si môže vyberať aj z pestrej motocyklov, od tých pre získanie zručnosti, ale aj na rýchlejšiu jazdu, či pre športové jazdenie. Na uspokojenie športových chúťok sú v poruke Moto Guzzi V100 Mandello alebo špičkový model Aprilia RS 660 vhodná najmä na jazdu pretekárskych okruhoch, a do terénu Aprilia Tuareg.

Zvláštnou ponukou Faber Moto je trojkolesový skúter Piaggio MP3. Zaručuje zvýšenú istotu a bezpečnosť jazdy, a to aj v podmienkach, kedy jazda na dvojkolesovom motocykli za zhoršených poveternostnýchpodmienok uberá na istote jazdy. Na výber sú modely od výkonovo slabších, cez stredne silné až po výkonné a rýchle.

1-moto-faber 2-faber-moto 3-faber-moto 4-faber-moto 5-faber-moto 6-faber-moto
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5