Goodyear pre elektrický Mégane E-Tech

Pondelok, 05 september 2022

Renault si pre svoj nový plne elektrický Mégane E-Tech Electric zvolil na prvotné obutie pneumatiky Goodyear. Štyri rôzne modely a štyri rozmery pneumatík tejto značky.

1-renault-megane-e-tech

Na letnú sezónu bude elektrický Renault obúvať Goodyear Efficient Grip Performance 2 rozmeru 195/60R18. Alternatívou sú širšie Efficient Grip Performance s rozmerom 215/45 R20. Renault sa pre tento rozmer rozhodol pre ich nízky valivý odpor a precíznu ovládateľnosť. K týmto dvom rozmerom sa radí ešte celoročný variant Vector 4Seasons Gen-3.

Pneumatiky Goodyear Efficient Grip Performance vynikajú nízkym valivým odporom, majú veľmi dobrú priľnavosť za mokra a krátku brzdnú dráhu. A Efficient Grip Performance 2 sa pýšia tiež predĺženým kilometrovým výkonom a kratšou brzdnou dráhou.

Goodyear dodáva pneumatiky Efficient Grip Performance ako originálnu výbavu aj pre model Captur a pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3 pre Espace. Nové dodávky originálnej výbavy pre vozidlá Mégane E-Tech Electric tak ďalej prehlbujú spojenectvo medzi koncernom Goodyear a francúzskou automobilkou.

Každá zo štyroch vybraných pneumatík Goodyear pre Mégane E-Tech Electric má na bočnici označenie R, ktoré si Renault zvolil sám. Okrem toho sú označené aj symbolom technológie pre vozidlá s elektrickým pohonom EDT (Electric Drive Technology).

Variant GoodyearVector 4Seasons Gen-3 sú ako celoročná výbava navrhnuté tak, aby udržiavali výkonnosť na najvyššej úrovni počas celého roka a poskytovali čo najlepšie úžitkové vlastnosti na mokru i suchu, aj snehom pokrytej vozovke.

1-renault-megane-e-tech 2-renault-megane-e-tech
Autor: J. Goldberger
Foto: Goodyear
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.