Goodyear pre SUV: Víťaz testu

Utorok, 23 marec 2021

Spoločnosť Goodyear sa v tomto neľahkom epidemiologickom období prihovára všetkým majiteľom športovo úžitkových automobilov SUV, pre ktorých prináša novú vysokokvalitnú pneumatiku.

test-win

Nová pneumatika Goodyear Efficient Grip 2 SUV podstúpila pred uvedením na trh rozsiahle skúšky a náročné testovania na rôznych povrchoch a cestách, ale aj terénoch. Poslednou skúškou bol porovnávací test s konkurenčnými produktmi, ktorá novinke spoločnosti Goodyear priniesla prvenstvo.

Tohtoročná novinka spoločnosti Goodyear pre autá kategórie SUV, pneumatika Goodyear Efficient Grip 2 SUV, dostala najlepšie ohodnotenie a stala sa víťazom rozsiahleho testu pneumatík redakcie jedného z najznámejších nemeckých motoristických časopisov.

V teste hodnotili podľa pätnástich rôznych výkonnostných kritérií a porovnávali desať rôznych značiek pneumatík. Test bol zameraný na úžitkové vlastnosti pneumatík v mokrých i suchých podmienkach a na meranie trakcie v najrôznejšom teréne, vrátane piesku, štrku, trávy a blata.

Ocenená pneumatika Goodyear Efficient Grip 2 SUV ako celkový víťaz testu sa zaradila medzi najlepšie hodnotené pneumatiky vo všetkých pätnástich skúmaných kritériách.

Piotr Nagalski, riaditeľ marketingu spoločnosti Goodyear v Európe: "Vodiči od automobilov SUV požadujú čo najväčšiu všestrannosť, preto bolo naším cieľom vyvinúť pneumatiku s vynikajúcimi všestrannými úžitkovými vlastnosťami. To, že Efficient Grip 2 SUV boli vyhlásené za víťaza testov a patrili v každej náročnej testovanej disciplíne medzi najlepšie, preukazuje, že sa nám pre SUV podarilo vyrobiť pneumatiky, pri ktorých nemusí vodič riešiť žiadne kompromisy."

Prvenstvo Goodyearu ocenil aj najväčší európsky autoklub ADAC za špičkovú životnosť, za vlastnosti na mokrom i suchom povrchu a maximálnu hospodárnosť.

Autor: J. Goldberger
Foto: Goodyear
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.