Historické autá mieria do Trenčianskych Teplíc

Sobota, 14 september 2019

Takmer 90 kilometrov dlhá trať čaká na účastníkov šiesteho ročníka Veteran rallye pomenovanej Stredom Európy 2019. Bude sa konať v nedeľu 15. septembra a prevedie legendárne historické automobily cez región Turiec-Kremnicko.

veteran-rallye

Rallye organizuje Veteran klub Turčianske Teplice, generálnym partnerom je aj tento rok ProfiAuto v spolupráci so spoločnosťou AZ CAR. Na rallye historických automobilov sa očakáva účasť až 200 veteránskych exemplárov.

Na súťažiach čaká takmer 90 kilometrov a tri etapy. Štart prvej je o 10. hodine v Kremnických Baniach, cieľ v Mošovci. Tu bude možnosť z blízka si prezrieť všetky historické vozidlá. Druhá etapa štartuje o 11,10 a vedie do Kláštora pod Znievom. Aj tu si diváci budú môcť autí zblízka pozrieť. Posledná etapa začína o 12,30 a vedie cez Moškovec, Slovenské Pravno, Budiš a končí 13,15 na pešej zóne v Turčianskych Tepliciach.

Július Piliar, Veteran klub Turčianske Teplice: "Každá veteránska jazda je špecifická a originálna. Naša Stredom Európy je zaujímavá nielen krásnymi autami, skvelou atmosférou, ale je nezameniteľnou prírodou Turca.”

(jGold)
Foto: M. Bazala
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.