Homola v predstihu víťazom seriálu TCR

Utorok, 08 august 2023

Sen Matejovi Homolovi, slovenskému automobilovému pretekárovi, sa splnil. Po pretekoch na okruhu v českom Moste sa stal víťazom seriálu TCR Eastern Europe, de facto majstrom východnej Európy cestovných automobilov.

1-homola-most
Matej Homola, šampión seriálu TCR

Homolovo prvenstvo v seriáli je o to cennejšie, že prišlo ešte pred skončením seriálu, pred poslednými pretekmi, ktoré budú v septembri v Brne. Homola sa postupne vyšplhal na najvyšší stupeň víťazov trpezlivou a systematickou prácou tak s autom ako i jazdeckým zdokonaľovaním, aj keď pravdepodobne talent mal už od boha.

Zručnosť v pretekárskom sedadle si Matej Homola vylepšoval od mala na motokárach a neskôr na autách rôznych značiek a výkonov. V prebiehajúcej sezóne bolo možno smoly menej ako v tých predošlých, možno aj viac šťastíčka, takže to vyšlo až na titul.

O najvyšší úspech sa v automobilovom športe pokúšalo v minulosti viac pretekárov, na najvyšší stupienok však nikto v automobilovom športe nedosiahol. Vieme, že Homola nie je majstrom sveta vo formule 1, či v nemeckom cestnom seriáli, ale i tak byť celkovým víťazom európskeho seriálu je úspech, ktorý sa zapíše do análov slovenského motošportu.

Víkendové preteky v Moste definitívne potvrdili, že v predstihu pred poslednými pretekmi v Brne, mal Matej Homola úspešný deň. V nich si po vcelku úspešnej kvalifikácii, v ktorej bol s povinnou 40 kg záťažou v aute piaty, vybojoval dobrú pozíciu na štarte do prvých pretekov. To zúročil a v pretekoch skončil na treťom mieste, čo bolo veľmi pekné umiestnenie.

Do druhých pretekov štartoval slovenský pretekár opäť z piateho miesta, keďže poradie prvých sedem jazdcov z prvých pretekov sa otáčalo. Kvôli daždivému počasiu sa štartovalo za safety carom. To Homolovi celkom vyhovovalo, postupne sa prebil na štvrtom mieste, ale po kolízii dvoch jazdcov pred ním získal druhú pozícii a druhý prešiel aj cieľom, čo Slováka vynieslo na pozíciu celkového víťaza seriálu TCR Europe.

Po pretekoch šťastný víťaz prekypoval šťastím a dobrou náladou: "Som neskutočne šťastný! Túžil som vyhrať tento seriál, no netušil som, že sa mi to podarí v už predposledný víkend sezóny. Ďakujem za to všetkým ktorý mi k tomu pomohli. Reklamným partnerom, rodine, pretekárskeho tímu Hyundai/Janík Motorsport a môjmu inžinierovi Jarovi Krajčimu."

1-homola-most 2-homola-most 3-homola-most
Autor: J. Goldberger
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.