Honda Civic Type R: Rekord v predstihu

Sobota, 09 apríl 2022

Honda Civic Type R novej generácie vytvorila na svetoznámom okruhu japonskom Suzuka nový rekord na jedno kolo pre auto s pohonom predných kolies.

civic-typeR
Nový Type R v zamaskovanej podobe na okruhu Suzuka pri rekordnej jazde

Trať dlhú 5,8 km prekonal Type R za 2 minúty 23,120 sekundy, čo je o 0,873 sekundy lepší čas ako dosiahol predchodca Civic Type R Limited Edition v roku 2021.

Najnovší model, ktorý ešte nebol oficiálne predstavený, dosiahol rekordný čas na okruhu Suzuka v zamaskovanej podobe. Uvedenie nového Type R na európsky trh je dnes vzdialené, ale sa predpokladá, že premiéru by mal mať v priebehu tohto roku.

Model Type R nadväzuje na tradíciu športových vysokovýkonných modelov Hondy. Rekord v Suzuke dosiahol počas záverečného hodnotenia svojho vývoja 15. marca 2022 na okruhu, ktorý je známy svojimi rýchlymi a náročnými zákrutami.

Trať okruhu v Suzuke je často označovaná za jeden z najväčších svetových okruhov. Od roku 1962 je testovacím miestom pre výkonné Hondy a od roku 1987, okrem dvoch rokov, aj domovom Veľkej ceny Japonska formuly 1.

(janGold)
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
goodyear-compact
Goodyear uvádza na trh nový rad pneumatík Powerload, ktoré zvyšujú produktivitu práce, majú dlhšiu životnosť a znižujú prevádzkové náklady. Doplnené sú o významné moderné technológie, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre kompaktné kolesové nakladače a malé grejdre. Využívajú sa v stavebníctve, pri nakládke materiálov, v logistickej podpore, v poľnohospodárstve a aj pri úpravách terénu. Pneumatiky Goodyear Powerload zahŕňajú novú technológiu Smooth Guard, vrátane extra silnej a hladkej vrstvy gumy v oblasti ramien a bočnice. Tá pneumatikám nového radu prepožičiava maximálnu robustnosť a zvyšuje odolnosť proti rezným ranám a poškodeniu kostry, zároveň posilňuje konštrukciu bočníc, zvyšuje stabilitu a uľahčuje ovládateľnosť strojov. Dezén behúňa je inšpirovaný osvedčeným Goodyear TL-3A+. Pre Powerload bol upravený pre rozmer 18" a 20".
AAA-AUTO
Spoločnosť Aures, do ktorej siete patria AAA Auto Mototechna, Auto Diskont a Driverama, ponúka takmer 160 voľných pracovných pozícií. Nové personálne posily potrebuje vzhľadom na vysoký dopyt po jazdených autách a rekordný predaj v celej sieti svojich pobočiek. V prvom štvrťroku tohto roku sa v celom holdingu Aures predalo najviac vozidiel v porovnaní s rovnakým období roka počas 30-ročnej existencie spoločnosti. Nových pracovníkov si vyžaduje aj rozvoj pobočkovej siete spoločnosti Driverama, ktorá obchoduje online s jazdenými vozidlami v Nemecku. Aures spustil tiež vlastný talentový program, ktorého cieľom je hľadať nových manažérov priamo medzi vlastnými zamestnancami.
mini
Priaznivci a majitelia prémiových kompaktných automobilov značky Mini a starších klasických Mini sa počas posledného víkendu stretli na 29. ročníku Slovenského zrazu značky a užívali si tri dni príťažlivého programu v príjemnej rodinnej atmosfére a dobrej nálade. Spestrila ho aj navigačná rallye a turistické prechádzky cez unikátne Jánošíkove diery. Zraz majiteľov Mini sa konal v okolí Autocampingu Belá-Nižné Kamence, neďaleko Terchovej v malebnom Jánošíkovom kraji. Zúčastnilo sa ho 75 "miníkov" novej i pôvodnej staršej generácie zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Najvzdialenejší účastník bol z Maďarska a najstarším modelom Mini Marcos z 1968.