Honda vyrobila za 70 rokov 400 miliónov motoriek

Piatok, 27 december 2019

Honda oslávila sedemdesiate výročie výroby motocyklov. Za ten čas na celom svete vyrobila 400 miliónov kusov. Prvým motocyklom, ktorý v roku 1949 opustil továreň bol model Dream D-Type.

1-Honda-CBR-1000RR-R
Nová Honda CBR-1000RR-R Fireblade prekypuje výkonom. Jej štvorvalcový motor vyprodukuje nie menej ako 160 kW, čo je 218 koní.

Spoločnosť Honda založili v roku 1948 a sériová výroba motocyklov v prvej továrni mimo Japonska sa začala v Belgicku v roku 1963. Odvtedy Honda rozšírila svoju globálnu výrobu v súlade so základným princípom výroby motocyklov tak, aby uspokojovala miestny dopyt. Dnes má Honda 35 výrobných závodov v 25 krajinách Európy, Ázie, Afrike a americkom kontinente.

2-Honda-Dream-D-Type
Pred sedemdesiatimi rokmi, v roku 1949 vyrobila Honda prvý motocykel, model Dream D-Type

Honda v súčasnosti vyrába širokú škálu zaujímavých a dynamických motocyklov a skútrov pre globálny trh, od hravých modelov s objemom 50 cm³ na každodenné jazdenie, cez špičkové terénne motocykle ako CRF450R, až po ikony akými sú napríklad GL1800 Gold Wing, nový CRF 1100L AfricaTwin alebo nový CBR 1000 RR-R Fireblade s výkonom 160 kW.

Honda vyvíja a vyrába výrobky, ktoré vyhovujú rôznorodým potrebám zákazníkov na celom svete. To podľa presvedčenia, že "účelom technológií je pomáhať ľuďom". Tento princíp priviedol spoločnosť Honda k výrobe prvých 100 miliónov kusov v roku 1997, 300 miliónov kusov v roku 2014, a v súčasnosti tento počet dosiahol 400 miliónov kusov.

3-Honda-Super-Cub
Ikonický model Honda Super Cub. Vyrábať sa začal v roku 1958 a do roku 2014 sa ho predalo 87 miliónov v 160 krajinách sveta. Je najviac vyrábaným motocyklom v histórii.
V roku 2018 spoločnosť Honda po prvýkrát vo svojej histórii prekročila celosvetovú ročnú produkciu 20 miliónov kusov a naďalej sa teší výraznej podpore zákazníkov. Do roku 2030 má Honda víziu, ktorou je priniesť zákazníkom na celom svete "radosť z rozširovania svojho životného potenciálu".
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.