Hyundai Ioniq 6: Najbezpečnejší vo svojej triede

Pondelok, 16 január 2023

Hyundai Ioniq 6 ocenila spoločnosť Euro NCAP ako najbezpečnejšie auto za rok 2022 v kategórii Veľké rodinné auto. Ioniq 6 získal pri teste bezpečnosti maximálne hodnotenie 5 hviezdičiek a v oblasti Ochrana dospelých cestujúcich skóre 97 percent.

ioniq-6

Elektrickému modelu Hyundai Ioniq 6 udelila nezávislá organizácia Euro NCAP ocenenie Best in class, Najlepšie vo svojej triede za rok 2022 v kategórii Veľké rodinné auto. Vďačí za to vynikajúcim výsledkom, ktoré vozidlo dosiahlo v testoch bezpečnosti v oblastiach Dospelý cestujúci, Detský cestujúci a Bezpečnostný asistent.

Hyundai Ioniq 6 je vybavený pokročilými asistenčnými systémami pre vodiča Hyundai Smart Sense, ktoré zaisťujú najvyššiu úroveň bezpečnosti a pohodlia na ceste. Je ním aj systém HDA 2, čo je asistent jazdy na diaľnici, ktorý pomáha udržiavať nastavený odstup a rýchlosť od vozidla idúceho vpredu, a zároveň pomáha udržiavať vozidlo v strede jazdného pruhu. Vďaka HDA 2 dosahuje Ioniq 6 autonómne riadenie 2. úrovne.

Model Ioniq 6 má tiež inteligentný tempomat založený na navigácii, udržiava vzdialenosť od vozidla vpredu a udržiava rýchlosť nastavenú vodičom tým, že odráža naučený štýl jazdy vodiča. Používa tiež informácie z navigačného systému pre bezpečnú jazdu v zákrutách a cez križovatky. Ioniq 6 má štandardne sedem airbagov vrátane stredového pre dodatočnú pasívnu bezpečnosť.

Viceprezident pre marketing spoločnosti Hyundai Europe Andreas-Christoph Hofmann: "Ocenenie Najlepšie v triede pre Ioniq 6 od Euro NCAP nadväzuje na minuloročné maximálne päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti a potvrdzuje, že ide o jeden z najbezpečnejších elektromobilov na európskom trhu."

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
el-nabij-siet
Mercedes-Benz plánuje vybudovať globálnu vysokovýkonnú nabíjaciu sieť v Severnej Amerike, ale aj v Európe, Číne a na ďalších kľúčových trhoch, spolu viac ako 10 000 vysokovýkonných rýchlonabíjacích miest. Prvé nabíjacie parky sa začnú stavať už tento rok v USA a Kanade, potom v ďalších kútoch sveta. Cieľom je vybudovať celú sieť do konca desaťročia. Spoločnosť chce dovtedy dodávať plne elektrické autá všade tam, kde to dovolia podmienky trhu. Zákazníci značky Mercedes si priamo vo vozidle môžu rezervovať nabíjací stojan. Rýchlonabíjacie uzly vybuduje nemecká spoločnosť v dôležitých mestách, metropolitných oblastiach a v blízkosti hlavných dopravných tepien.
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.