Hyundai: Ioniq aj Kona Hybrid na autosalóne v Nitre

Piatok, 27 september 2019

Prípravy na autosalón Nitra, ktorý sa začne 3.októbra a potrvá do nedele 6. októbra, sú v plnom prúde. Hyundai pre návštevníkov autosalónu prichystal viacero atraktívnych noviniek. Predstaví napríklad v slovenskej premiére nový Ioniq Electric a SUV Kona Hybrid.

Hyundai-Ioniq
Hyundai predstaví na autosalóne v Nitre nové Ioniq Electric a Kona Hybrid

V Nitre nebude chýbať ani takmer kompletné aktuálne portfólio značky, rady i20, i30, športové vozidlá radu N a modely SUV ako Kona, Tucson a Santa Fe. Návštevníci autosalónu budú si môcť vyskúšať modely Hyundai na testovacích jazdách a vyhrať VIP zájazd na zápas futbalového klubu FC Chelsea. Tiež naživo sa zoznámiť s najaktuálnejšími novinkami kórejskej automobilky.

Vystavených bude až jedenásť modelov a bude možné bližšie spoznať najpredávanejšie modely z rady "i" – i20, i20 Active, i30 kombi, vysokovýkonné modely radu N, športovo ladené N Line – i30 N, i30 Fastback N, i30 N Line, kompletnú zostavu na Slovensku predávaných SUV – Kona, Tucson, Santa Fe, a najčerstvejšie novinky Ioniq a Kona Hybrid.

Nový elektrický Ioniq prináša okrem osvieženého dizajnu a nových bezpečnostných systémov najmä väčšiu kapacitu batérie a dojazd až 311 km, a prvé hybridné SUV Hyundai, model Kona Hybrid. Na viaceré modely Hyundai pripravil atraktívne cenové zvýhodnenie v podobe autosalónového bonusu.

Pre návštevníkov prichystal kórejský výrobca aj viacero sprievodných aktivít. Lákadlom bude napríklad florbalové ihrisko ako súčasť Hyundai expozície, prostredníctvom ktorého značka vyjadruje svoju podporu slovenskému ženskému florbalu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.