Hyundai: Ioniq aj Kona Hybrid na autosalóne v Nitre

Piatok, 27 september 2019

Prípravy na autosalón Nitra, ktorý sa začne 3.októbra a potrvá do nedele 6. októbra, sú v plnom prúde. Hyundai pre návštevníkov autosalónu prichystal viacero atraktívnych noviniek. Predstaví napríklad v slovenskej premiére nový Ioniq Electric a SUV Kona Hybrid.

Hyundai-Ioniq
Hyundai predstaví na autosalóne v Nitre nové Ioniq Electric a Kona Hybrid

V Nitre nebude chýbať ani takmer kompletné aktuálne portfólio značky, rady i20, i30, športové vozidlá radu N a modely SUV ako Kona, Tucson a Santa Fe. Návštevníci autosalónu budú si môcť vyskúšať modely Hyundai na testovacích jazdách a vyhrať VIP zájazd na zápas futbalového klubu FC Chelsea. Tiež naživo sa zoznámiť s najaktuálnejšími novinkami kórejskej automobilky.

Vystavených bude až jedenásť modelov a bude možné bližšie spoznať najpredávanejšie modely z rady "i" – i20, i20 Active, i30 kombi, vysokovýkonné modely radu N, športovo ladené N Line – i30 N, i30 Fastback N, i30 N Line, kompletnú zostavu na Slovensku predávaných SUV – Kona, Tucson, Santa Fe, a najčerstvejšie novinky Ioniq a Kona Hybrid.

Nový elektrický Ioniq prináša okrem osvieženého dizajnu a nových bezpečnostných systémov najmä väčšiu kapacitu batérie a dojazd až 311 km, a prvé hybridné SUV Hyundai, model Kona Hybrid. Na viaceré modely Hyundai pripravil atraktívne cenové zvýhodnenie v podobe autosalónového bonusu.

Pre návštevníkov prichystal kórejský výrobca aj viacero sprievodných aktivít. Lákadlom bude napríklad florbalové ihrisko ako súčasť Hyundai expozície, prostredníctvom ktorého značka vyjadruje svoju podporu slovenskému ženskému florbalu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.