Hyundai Kona stráca z hodnoty najmenej

Streda, 16 august 2023

Hyundai Kona získal v Kanade ocenenie ako automobil s najlepšou zostatkovou hodnotou v kategórii mikro SUV. Rozhodli o tom odborníci spoločnosti J.D. Power.

1-hyundai-kona
Hyundai Kona je v segmente malých SUV jedným z najúspornejších a najpraktickejších

Subkompaktný športovo-úžitkový automobil Hyundai Kona získal už tretí rok po sebe titul vozidla s najlepšou zostatkovou hodnotou vo svojej kategórii, ktorý udeľuje americká spoločnosť J.D. Power.

Ocenenia pre autá s najlepšou zostatkovou hodnotou na trhu udeľuje ALG, divízia spoločnosti J.D. Power, ktorá je uznávaná ako autorita v oblasti projekcie zostatkovej hodnoty automobilov.

Do analýzy vstupuje 29 rôznych parametrov a výsledky sú založené na najlepšej zostatkovej hodnote vozidla očakávanej po období štyroch rokov od jeho kúpy, pre luxusné vozidlá sú to tri roky.

Eric Lyman, viceprezident ALG: "Porovnávaním kombinácie hospodárnosti a funkčnosti je segment malých SUV čoraz viac konkurencieschopnejší. Trojročná víťazná séria Hyundai s modelom Kona potvrdzuje povesť značky v segmente malých a úsporných vozidiel."

Hyundai Kona sa od svojho uvedenia na trh v roku 2018 stala etalónom vo svojej triede. V Kanade patrí k trom najpredávanejším modelom z portfólia Hyundai a patrí aj k najpredávanejším subkompaktným SUV na kanadskom trhu.

(janGold)
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.