Hyundai Kona stráca z hodnoty najmenej

Streda, 16 august 2023

Hyundai Kona získal v Kanade ocenenie ako automobil s najlepšou zostatkovou hodnotou v kategórii mikro SUV. Rozhodli o tom odborníci spoločnosti J.D. Power.

1-hyundai-kona
Hyundai Kona je v segmente malých SUV jedným z najúspornejších a najpraktickejších

Subkompaktný športovo-úžitkový automobil Hyundai Kona získal už tretí rok po sebe titul vozidla s najlepšou zostatkovou hodnotou vo svojej kategórii, ktorý udeľuje americká spoločnosť J.D. Power.

Ocenenia pre autá s najlepšou zostatkovou hodnotou na trhu udeľuje ALG, divízia spoločnosti J.D. Power, ktorá je uznávaná ako autorita v oblasti projekcie zostatkovej hodnoty automobilov.

Do analýzy vstupuje 29 rôznych parametrov a výsledky sú založené na najlepšej zostatkovej hodnote vozidla očakávanej po období štyroch rokov od jeho kúpy, pre luxusné vozidlá sú to tri roky.

Eric Lyman, viceprezident ALG: "Porovnávaním kombinácie hospodárnosti a funkčnosti je segment malých SUV čoraz viac konkurencieschopnejší. Trojročná víťazná séria Hyundai s modelom Kona potvrdzuje povesť značky v segmente malých a úsporných vozidiel."

Hyundai Kona sa od svojho uvedenia na trh v roku 2018 stala etalónom vo svojej triede. V Kanade patrí k trom najpredávanejším modelom z portfólia Hyundai a patrí aj k najpredávanejším subkompaktným SUV na kanadskom trhu.

(janGold)
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.