Hyundai Staria ako Best Cars. Príde aj na Slovensko.

Utorok, 14 február 2023

Kórejský veľkopriestorový Hyundai Staria, automobil kategórie MPV, získal v Nemecku vo svojej kategórii významné ocenenie Best Cars.

hyundai-staria
Hyundai Staria, vyše päť metrov dlhé MPV, obohatí tento rok aj slovenský trh

Všestranný Hyundai Staria kórejského výrobcu obsadil prvé miesto v kategórii van – import. Ocenenie je už druhý rok po sebe. Rozhodli o tom čitatelia renomovaného nemeckého motoristického magazínu. Zároveň prichádza z nemeckej centrály Hyundaia aj správa, že model Staria sa tento rok začne predávať aj na Slovensku.

Model Staria je známy svojou priestrannosťou, flexibilitou a bohatou bezpečnostnou výbavou. V ponuke bude v 7- aj 9-miestnom vyhotovení s naftovým motorom 2,2 CRDi, vždy výlučne s 8-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou a pohonom 4x4.

Výrazný dizajn v kombinácii s bohatou výbavou a možnosťou pohonu aj všetkých kolies – to sú vlastnosti, ktoré MPV Staria ponúka svojim zákazníkom.

Dĺžkou 5,25 metra ponúka Staria nadštandardnú priestrannosť. Okrem výrazného a čistého dizajnu, podľa výrobcu aj futuristického, vyniká aj mimoriadne priestranným interiérom tak v sedemmiestnej konfigurácii 2+2+3 s multifunkčnými relaxačnými sedadlami, ako aj v deväťmiestnom vyhotovení 3+3+3.

V bohatej výbave nechýba modelu Staria v interiéri širokouhlá kamera, ktorá umožňuje vodičovi a spolujazdcovi sledovať pasažierov na zadných sedadlách. Pomocou informačno-zábavného systému môžu všetci cestujúci komunikovať cez hands-free systém. Staria disponuje aj systémom Bose s dvanástimi reproduktormi s vysokou kvalitou zvukovej reprodukcie.

Autor: J. Goldberger
Foto: Hyundai
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.