Hyundai Tucson najžiadanejší, najpredávanejší

Štvrtok, 23 február 2023

Hyundai sa môže pochváliť, že jeho model Tucson bol v roku 2022 najpredávanejším autom v Európe v segmente kompaktných SUV.

hyundai-tucson

Model Tucson automobilky Hyundai bol zároveň na celkovom ôsmom mieste spomedzi všetkých áut predaných v minulom roku v Európe. To napriek tomu, že predaj nových vozidiel v Európe medziročne klesol a Tucsonu v porovnaní s rokom 2021 vzrástol o jedno percento.

Tucson v roku 2022 zaznamenal úspech v celej Európe, vrátane veľkých európskych trhov. V Španielsku bol Tucson v roku 2022 najpredávanejším modelom bez ohľadom na kategóriu s počtom 21 985 kusov.

Vo Veľkej Británii bol Tucson najobľúbenejším stredne veľkým SUV s počtom 27 839 registrácií. Vo Francúzsku bol Tucson najobľúbenejším modelom z portfólia Hyundai s takmer 18 000 registráciami.

Tucsonu sa darí aj na Slovensku. V roku 2022 sa ho predalo 2552 kusov a bol druhým najpredávanejším SUV a šiestym najpredávanejším autom na Slovensku. Oproti roku 2021 jeho predaj vzrástol o 11 percent a výrazne prispel k tomu, že Hyundai bol druhou najpredávanejšou značkou nových áut na Slovensku.

Prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Europe Michael Cole: "Tucson sa dostal na vrchol v konkurencii nabitom segmente kompaktných SUV. Kombinuje pútavý dizajn s technickými funkciami zameranými na zákazníka."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring