Hyundai Tucson najžiadanejší, najpredávanejší

Štvrtok, 23 február 2023

Hyundai sa môže pochváliť, že jeho model Tucson bol v roku 2022 najpredávanejším autom v Európe v segmente kompaktných SUV.

hyundai-tucson

Model Tucson automobilky Hyundai bol zároveň na celkovom ôsmom mieste spomedzi všetkých áut predaných v minulom roku v Európe. To napriek tomu, že predaj nových vozidiel v Európe medziročne klesol a Tucsonu v porovnaní s rokom 2021 vzrástol o jedno percento.

Tucson v roku 2022 zaznamenal úspech v celej Európe, vrátane veľkých európskych trhov. V Španielsku bol Tucson v roku 2022 najpredávanejším modelom bez ohľadom na kategóriu s počtom 21 985 kusov.

Vo Veľkej Británii bol Tucson najobľúbenejším stredne veľkým SUV s počtom 27 839 registrácií. Vo Francúzsku bol Tucson najobľúbenejším modelom z portfólia Hyundai s takmer 18 000 registráciami.

Tucsonu sa darí aj na Slovensku. V roku 2022 sa ho predalo 2552 kusov a bol druhým najpredávanejším SUV a šiestym najpredávanejším autom na Slovensku. Oproti roku 2021 jeho predaj vzrástol o 11 percent a výrazne prispel k tomu, že Hyundai bol druhou najpredávanejšou značkou nových áut na Slovensku.

Prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Europe Michael Cole: "Tucson sa dostal na vrchol v konkurencii nabitom segmente kompaktných SUV. Kombinuje pútavý dizajn s technickými funkciami zameranými na zákazníka."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.